نام "خلیج فارس" در نقشه موزه چین

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هنگام امضای دفتر یادبود موزه "مروارید " چین، با اشاره به درج نام "خلیج فارس" بر روی نقشه قدیمی این موزه ، باردیگر بر حقانیت و درستی این نام تاکید کرد.

به گزارش برنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،در موزه "مروارید " شهر "سن یا" چین؛ نقشه ای قدیمی از جهان نگهداری می شود، عبارت "خلیج فارس" روی آن درج شده است که گواهی بر اثبات نام حقیقی، درست و کامل آن است.

حسینی با بیان به اینکه در بسیاری از موزه های جهان نقشه های فراوانی نیز وجود دارد که نام "خلیج فارس" روی آنها درج شده است، گفت: درحالیکه اسناد تاریخی بسیاری درباره نام درست و کامل "خلیج فارس " وجود دارد متاسفانه برخی کشورها و رسانه ها از نام های جعلی استفاده می کنند که لازم است رسانه ها به رسالت خود در انعکاس حقایق تاریخی جامه عمل پوشند.

وی گفت : مقامات در سخنرانی ها و رسانه ها هنگام انتشار اخبار و گزارشهای خود نیز می بایست نام "خلیج فارس" را به طور کامل و صحیح بکار برند.

سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای شرکت در اجلاس وزیران فرهنگ کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای به چین سفر کرده است.