شبکه ایران: در شرایطی که راهپیمایی های ده ها میلیونی مردم در روز 9 دی ماه و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، سران فتنه و همراهان آنان را در انزوا و سردرگمی محسوسی قرار داده است، برخی منابع خبری از تلاش هایی مشکوک در اتاق فرماندهی فرقه سبز خبر می دهند.

بر پایه این گزارش، روز گذشته یک منبع آگاه به ایرنا گفت که "سران فتنه در آخرین نشست محفلی خود که در 28 اسفند ماه گذشته انجام شد، مقرر کردند در دو جبهه متفاوت به تلاش‌هایشان برای تضعیف ارکان نظام و تقابل با دولت منتخب مردم ادامه دهند."

البته "تلاش‌ برای تضعیف ارکان نظام" که در سال گذشته از سوی سران فتنه بارها نمود عینی یافت، موضوعی است که چند روز پیش هم مورد تاکید و اشاره نمایندگان مجلس قرار گرفت.

فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی اخیرا در این باره با صدور بیانیه‌ای نسبت به این توطئه جدید هشدار داد: "اینک که دشمنان خارجی و داخلی از مکر وسوسه‌گری در اصل جمهوریت و اسلامیت مأیوس گردیدند به دنبال لطمه زدن به کارآمدی نظام و ایجاد اختلاف در قوا و فرسایش در قلمروهای سیاسی فرعی هستند."

بنابر آنچه منبع مطلع مورد اشاره عنوان کرده است، تضعیف ارکان نظام و تقابل با دولت منتخب به عهده دو گروه گذاشته شده است. در یک جبهه، افرادی قرار دارند که به دلیل اتخاذ مواضع افراطی، از خطوط قرمز نظام عبور کرده و فعالیت آنها وارد عرصه تقابل و ضدیت با منافع کشور شده است و در جبهه دیگر نیز افرادی قرار دارند که در نتیجه برخی مواضع و رویکردهای عوام‌فریبانه، در تلاش هستند تا مسیر چانه‌زنی را برای تامین خواسته‌های خود هموار کنند.

گفته می شود که در جبهه "تقابل با دولت"، برخی شخصیت هایی مطرح و حاشیه ساز، نقش اصلی را بر عهده دارند.

در همین زمینه، چندی پیش هم، مرد خاکستری جریان اصلاحات در جلسه ای با حضور سران فرقه سبز با اشاره به نتیجه عکس افراطی گری های سران فتنه و حضور گسترده مردم در صحنه، تاکید کرده بود که باید در شرایط کنونی تقابل با نظام و ولایت فقیه را کمرنگ کرد و به مقابله به دولت پرداخت و ضمن دامن زدن به مطالبات عمومی، تا حد امکان انتظارها را از دولت بالا برد تا در نهایت آن را زمین زد.

* وظیفه جدید موسوی، صدور یک بیانیه دیگر علیه نظام

همچنین براساس تصمیم اتخاذ شده در آخرین نشست محفلی سران فتنه، مقرر شده تا موسوی و کروبی به دلیل عبور از خطوط قرمز نظام، کماکان نقش رادیکالی خود را برای جلوگیری از ادامه تضعیف جایگاه خویش در میان جبهه به هم پیوسته ضد انقلاب و دشمنان خارجی حفظ کنند.

این در حالی است که طی هفته‌های اخیر عوامل ضد انقلاب و عناصر مخالف نظام در خارج از کشور در تبلیغات خود، جریان فتنه را فاقد هرگونه سرکرده توصیف کرده‌اند.

میرحسین که هفدهمین بیانیه خود را در زمستان سال گذشته بر پیشانی سایت های اپوزیسیون نشاند، به موجب تصمیم مذکور، موظف شده است تا در ادامه سریال بیانیه‌نویسی‌های خود، موج دیگری از تهمت‌های بدون سند را علیه نظام بیان کند.

آقای موسوی بنا دارد که این بیانیه را به مناسبت دوازدهم فروردین سالروز رای 99 درصدی مردم به نظام جمهوری اسلامی ایران صادر کند.

به گفته سیاسیون، تلاش جدید میرحسین با هدف احیای فرقه سبز و ایجاد امید در آن صورت می گیرد چرا که موسوی در سخنانی که به مناسبت سال جدید منتشر کرد، هواداران دچار ریزش شده خود را به مبارزه اجتماعی و مقاومت دعوت کرد.

البته متقاعد کردن اپوزیسیون و دشمنان خارج نشین جمهوری اسلامی به زنده بودن فرقه سبز و در نتیجه ادامه حمایت ها از این فرقه، به عنوان دیگر علت این تحرک ها عنوان شده است.

گفتنی است که موج حمایت دشمنان از سران اصلاحات، همزمان با افزایش موضع گیری سران این جریان علیه نظام، رشد صعودی داشته است.