یک مورخ ایتالیایی: (بخش اول)
رسانه‌های غربی از خواسته‌های به حق فلسطینیان افسانه سیاه ساخته‌اند

خبرگزاری فارس: یک مورخ ایتالیایی نوشت: رسانه‌های غربی خواسته‌های به حق فلسطینیان از جمله داشتن دولتی مستقل را به افسانه‌ای سیاه بدل کرده‌اند که بر اساس آن هر اتفاقی به نفع فلسطینیان و مسلمانان به معنای قلع و قمع همه یهودیان فرض شده است.


به گزارش فارس پایگاه اینترنتی فرانسوی زبان "ولترنت " در مقاله‌ای به قلم "دومنیکو لوزوردو " فیلسوف سیاسی با اشاره به اینکه رسانه‌های طرفدار آمریکا برای توجیه رفتار تبعیض‌آمیز و جنگ از سوی اسرائیل علیه ملت فلسطین به تکنیکی کلاسیک یعنی طرح افسانه سیاه روی آورده‌اند، نوشت: به مدد تکرار مطالب دورغین، این تصور نزد مخاطبان شکل گرفته است که شاید توطئه‌ای از سوی اسلام در ابعادی جهانی وجود داشته و طرحی جامع نیز برای اجرای آن در اختیار باشد که شاید بتوان آنرا «پروتکل خرمندان دنیای اسلام» نامید و در این طرح به مسئله یهودی ستیزی رجوع شده است و البته برای اولین بار پلیس تزار روسیه آنرا در جامعه آن زمان منتشر نموده بود.
دومنیکو لوزوردو فیلسوف و مورخ ایتالیایی در اینجا به تحلیل شعارهای تبلیغاتی می‌پردازد که با مراجعه به چند مرجع تاریخی، دروغین بودن آنها آشکار می‌گردد.
وی می‌نویسد: من با نگاهی به صفحات وب و ملاحظه واکنش‌های صورت گرفته نسبت به آخرین کتاب من با نام «استالین، تاریخ و نقد یک افسانه سیاه» متوجه شدم که در کنار تفاسیری که در ابعادی گسترده رویکری مثبتی به کتاب من داشته‌اند، نشانه‌هایی حتی از دیر باوری در مورد گفته‌های من وجود دارد. آیا این امکان وجود دارد که بدنامی‌هایی که سایرین به استالین نسبت می‌دهند و بنابر تفاهمی عمومی به آن اعتبار بخشیده شده است در اغلب موارد نتیجه وارد کردن پیچیدگی‌هایی و نیز گاه وارد کردن تحریفاتی تاریخی واقعی بوده باشد؟
من علاقه‌مندم تا بخصوص به خوانندگانی از این دست پیشنهاد نمایم تا با توجه به حوادثی که در تاریخ نگاری‌های آن زمان صورت گرفته است، تامل و تفکری نسبت به حقیقت ماجرا داشته باشند. همگی ما اکنون تراژدی‌ای را که در غزه بوقوع پیوسته است زیر نگاه خود داریم. در این تراژدی در ابتدای امر مردم غزه تحت گرسنگی شدید نگه داشته شدند و این کار از طریق محاصره نوار غزه صورت گرفته است و بعد نیز ماشین نظامی و هولناک اسرائیل تمام منطقه غزه را در بر گرفته است و به قتل عام آنان می‌پردازد. خود ببیند که سازمان‌های اطلاع‌رسانی چگونه نسبت به وقوع این تراژدی هولناک عکس‌العمل نشان داده‌اند. "پییرو اوستلینو " Piero Ostellino در مقاله سردبیری روزنامه "کوریره دلا سرا " Corriere della Sera چنین حکم می‌دهد: «ماده 7 از منشور حماس تنها از انجام عملیات نظامی برای نابودی اسرائل دفاع نمی‌کند بلکه قتل عام تمام یهودیان را مورد حمایت قرار می‌دهد و این تفکر همانند آن چیزی است که احمدی نژاد رئیس جمهور ایران نیز اظهار داشته است.» ما در ادامه به این مسئله اشاره خواهیم کرد که فرد مذکور علیرغم اظهارنظری بسیار بسیار جدی هیچ نقل قولی از متن مورد استناد خود به عمل نمی‌آورد چون لازم است که سخنان او مورد باور قرار گیرد.

* ایران یکی از بهترین مامن‌ها برای یهودیان است

"ارنستو گالی دلا لوجیا " Ernesto Galli della Loggia چند روز پس از انتشار این مقاله در همان روزنامه روایتی دیگر و به روز شده از سخنان همکار خود ارائه می‌دهد. در حقیقت باید گفت که او دیگر از احمدی نژاد سخنی به میان نمی‌آورد. شاید او متوجه خطای فاحش همکار خود شده است، چون ایران بعد از اسرائیل کشوری است که در منطقه خاورمیانه بیش از هر کشور دیگری یهودیان را در خود جای داده است (20 هزار یهودی) و بنظر نمی‌رسد که یهودیان در ایران متحمل سرکوب شده باشند، در صورتی که فلسطینیان ساکن سرزمین‌های اشغالی شاید تنها باید آرزوی داشتن سرنوشتی همانند یهودیان ساکن ایران را داشته باشند زیرا یهودیان ایران نه تنها قلع و قمع نشده‌اند بلکه حتی مسئله‌ای همانند مسئله انتقال یهودیان از ایران به سرزمینی دیگر که همانند برنامه‌ای است که رادیکال‌ترین گروه‌های صهیونیست برای عرب‌های ساکن سرزمین‌های اشغالی طرح‌ریزی نموده‌اند برای آنان وجود ندارد.
واضح و آشکار است که گالیا دلا لوجیا نگاهی از بالا به این ماجرا دارد و وارد جزئیات امر نشده است. او تنها به اتخاذ رویه سکوت در قبال احمدی نژاد اکتفا می‌نماید. حال که او جایی برای وارد کردن تهمت به ایران ندارد کم کاری خود را با وارد کردن تحریفاتی بیشتر در مورد نکته اصلی دیگری آن هم با وجهه تهاجمی بیشتری جبران می‌کند. حماس کار خود را تنها به مطالبه قلع و قمع اسرائیلی‌ها محدود نمی‌نماید چنان که اوستلینو اظهار می‌دارد در امر نکوهش بدنامی‌های عرب‌های وحشی و بربر نباید کار را در میانه راه متوقف نمود: «حماس آرزوی آنرا دارد که روزی تمام یهودیان کره زمین را قلع و قمع نماید.» در اینجا نیز کوچکترین اشاره‌ای به منبع چنین تحلیلی نمی‌شود. ظاهراً صحت علمی آخرین دغدغه‌ای است که گالیا دلا لوجیا در تحلیل وقایع به آن توجه می‌نماید اما برعکس او را باید بخاطر آنکه به تقبیح نگاه مضحک همکار خود می‌پردازد، صاحب شجاعت دانست. طبق تحلیل‌های او تروریست‌های فلسطینی نه تنها به دنبال تصفیه حساب خود با ماشین جنگی اسرائیل بلکه ماشین جنگی ایالات متحده نیز می‌باشند تا از این طریق به بدنامی‌های نسبت داده شده به خود که مقاله نویس مجله کوریه دلا سرا آنرا به عنوان بدنامی با ابعادی جهانی مورد نکوهش قرار می‌دهد پایان دهند. از سوی دیگر کسانی که می‌توانند ابرقدرتی جهانی را علاوه بر اسرائیل متحمل شکستی سرنوست‌ساز نمایند شکی نیست که ممکن است تمایلی برای سلطه بر تمام جهان نیز داشته باشند. در مجموع باید گفت که گویا طرح ادعاهایی از این دست به معنای ارائه نسخه‌ای به روز شده از تز پروتکل‌های دانایان جهان اسلام باشد.
پروتکل‌های جهان اسلام نیز درست همانند پروتکل‌های دانایان صهیون که در زمان خود ارزش حقیقتی پذیرفته شده را داشته‌اند از این پس به عنوان حقیقتی مسلم پذیرفته می‌شوند و بعد از این اظهارنظر در کوریره دلا سرا، "انزو بتیزا " Enzo Bettiza نیز در مجله استامپا فوراً درباره بمباران گسترده غزه توسط رژیم صهیونیستی که از زمین و آسمان و دریا و با بکارگیری سلاح‌های ممنوعه در کنار بی‌توجهی به کنوانسیون‌های بین‌المللی علیه ملتی اساساً بی‌دفاع صورت می‌گیرد، می‌نویسد: «این یک عملیات برای حفظ نظم است که به شکلی قوی و بسیار خشن از سوی رژیمی اعمال می‌شود که با خطر قلع و قمع شدن توسط فرقه‌ای مذهبی روبرو شده است و این فرقه مذهبی با خود عهد بسته است تا پدیده‌ای به نام اسرائیل را از روی زمین ریشه‌کن نماید.