رجانیوز:
نظر مدیر سابق نایل ست درباره ماهواره ایرانی

 

پس از اعلام تصمیم جمهوری اسلامی ایران و کشور قطر برای قرار دادن 2 ماهواره در مدار ماهواره نایل ست مصر، کارشناسان رسانه ای تاکید کردند که این 2 ماهواره با استقبال گسترده شبکه های تلویزیونی ماهواره ای روبه رو خواهند شد.

به گزارش العالم، "امین بسیونی " رییس سابق شورای مدیران نایل ست با بیان اینکه این 2 ماهواره قطری و ایرانی مناطق تحت پوشش مدار نایل ست را پوشش می دهند، اظهار داشت: در واقع این مخاطب است که با توجه به سلیقه خود، تصمیم گیرنده اصلی برای انتخاب شبکه ها و ماهواره ها است.

بسیونی با اشاره به قطع پخش برنامه های شبکه العالم بنا به تصمیم "انس الفقی " وزیر اطلاع رسانی مصر، خاطرنشان کرد: ماهواره ایرانی از استقبال گسترده ای از سوی شبکه های تلویزیونی ماهواره ای برخوردار خواهد شد و بویژه شبکه هایی که از آزادی عمل در انتخاب ماهواره برخودار نیستند، از ماهواره ایرانی استقبال خواهند کرد.

در همین حال جمعی از کارشناسان رسانه ای خواستاراقدامی سریع برای مقابله با این اقدام مشترک ایران و قطر برای پرتاب دو ماهواره در نیمه سال جاری در مدار نایل ست شدند و تاکید کردند که این اقدام به ایران کمک می کند تا بر مخاطبان عرب خود از جمله مصری تاثیر بیشتری بگذارد.