انصاری منتقدان عملکرد موسسه تنظیم آثار امام را "افراطی" نامید!

 

قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام، بدون اشاره به سکوت این موسسه در برابر هتک حرمت‌های مکرر امام راحل و اندیشه‌های ایشان، به منتقدان حمله کرد و اعتراضات افکار عمومی به عملکرد این مجموعه را "نقدهای غیرمنصفانه"، "تعریض افراطیون" و "قیل و قال" نامید.

به گزارش شبکه ایران، قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) نسبت به انتقادات گسترده مردم و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نسبت به عملکرد این موسسه، واکنش نشان داد.

حمید انصاری که در جمع کارکنان موسسه تنظیم و نشر آثار سخنرانی کرده، با حمله به منتقدان، اعتراضات افکار عمومی و فعالان سیاسی نسبت به عملکرد این مجموعه را "نقدهای غیرمنصفانه و تعریض افراطیون" نامیده است.

او همچنین درخواست افکار عمومی برای واکنش موسسه تنظیم آثار امام به هتک حرمت امام خمینی(ره) را "قیل و قال‌" و آن را قابل تامل دانست.

آقای انصاری بدون اشاره به سکوت موسسه تنظیم آثار امام در برابر هتک حرمت های مکرر امام راحل و اندیشه‌های ایشان که همسویی با جریان اصلاح طلب ارزیابی شده، گفته است: "اگر بخواهیم برای پیشبرد منافع آن گروه و این جناح اندیشه امام را ابزار کنیم، این را خیانت به امام می‌دانیم".

او همچنین اظهار داشت که "موسسه سال گذشته علی‌رغم دشواری‌ها، دستاورهای خوبی داشته است".

وی به پخش مستند "شاخص" از رسانه ملی هم اشاره کرده و با چشم پوشی از استقبال گسترده مردم و نمایندگان آنان در خانه ملت از این برنامه، مدعی شده است: "متاسفانه در سال‌های اخیر، در برخی برنامه‌ها تلقی استفاده ابزاری از سخنان امام بوده و باعث اعتراض و نگرانی یاران امام شده است"!

موسسه تنظیم یا تحریف آثار امام؟

سخنان انصاری درحالی مطرح می‌شود که اظهارنظرهای وی و دیگر مسئولین موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در جریان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم، با انتقادات و اعتراضات گسترده مردم و نمایندگان مجلس روبرو شد و حتی دامنه این اعتراضات تا تلاش نمایندگان برای خارج کردن تنظیم و حراست از اندیشه های امام راحل از انحصار این موسسه پیش رفته است.

موسسه تنظیم و نشر آثار امام در سال گذشته و پس از اقدام توهین‌آمیز حامیان میرحسین موسوی در پاره کردن عکس بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و آتش زدن آن، نه تنها این اقدام را محکوم نکرد؛ بلکه از رسانه ملی به خاطر پوشش خبر این مساله، به شدت انتقاد کرد!

سکوت در برابر اهانت های عطاالله مهاجرانی، وزیر دولت اصلاحات، به امام راحل و نیز هجمه عبدالکریم سروش، تئوریسبن جریان اصلاحات، به افکار و اندیشه های امام مسئولان، از دیگر مصادیق عملکرد جناحی موسسه مذکور است.

مسئولان موسسه تنظیم در برابر در خواست مردم و فعالان سیاسی برای واکنش به این هتک حرمت ها نیز، تنها سکوت کردند و به انتقادات حامیان انقلاب اسلامی هم توجهی نکردند.

ورود سیدحسن به میدان

حتی پس از پخش سخنان حضرت امام(ره) از رسانه ملی در قالب مستند "شاخص"، سید حسن خمینی، رئیس موسسه تنظیم آثار امام، با استناد به شنیده‌های خود، در نامه‌ای به رئیس صدا و سیما از پخش این مستند انتقاد کرد و بدون اشاره به استقبال افکار عمومی از بیانات امام، مدعی شد که پخش سخنان امام از رسانه ملی، "به گونه ای غیر صادقانه و تحریف آمیز است که شخصیت جامع عارف کامل و مهربان و رهبری مقتدر امام خمینی(س) را مخدوش نموده است!"

رئیس رسانه ملی هم در واکنش به این نامه، نامه‌ای را خطاب به حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی نوشت و گفت: "ای کاش همانگونه که به حکم وظیفه فرزندی امام ، اعتراض جدی به اقدامات صدا و سیما دارید همینطور هم نسبت به حوادث 8 ماه گذشته و جفائی که دشمنان انقلاب و اسلام به اساس نظام جمهوری اسلامی و میراث گرانبهای امام کردند بیانیه می‌دادید و آن اقدامات شرم‌آور را نیز محکوم می‌کردید".

البته آقای سیدحسن خمینی پس از انتشار نامه 180 نفر از نمایندگان مجلس که از رسانه ملی به دلیل پخش برنامه "شاخص" قدردانی و حمایت مدیران کردند، ترجیح داد که سکوت پیشه کند.

واکنش نمایندگان مردم به عملکرد موسسه نشر آثار امام

بی تفاوتی برخی از افراد، موسسات و نهادهایی که از آن‌ها انتظار می‌رفت در حمایت از آرمان‌های امام راحل (ره) موضع گیری‌های قاطعی داشته باشند و حتی در برخی موارد همراه شدن آن‌ها با جریان توهین کننده به ساحت امام راحل برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به فکر راه‌اندازی تشکیلاتی انداخته که در آن اندیشه های حضرت امام خمینی بازخوانی و بازنگری شود.

در همین راستا حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی رهبر نماینده مردم اصفهان و رئیس مجمع نمایندگان روحانی مجلس شورای اسلامی، به انتقاد از موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) پرداخت و نسبت به بی تفاوتی این موسسه ابراز تاسف کرده است.

آقای رهبر گفت از این متاسفیم که این موسسه در حوادث پس از انتخابات سال گذشته و به‌ویژه اقدامات نابخردانه‌ای که موجب توهین به مقدسات و حضرت امام خمینی‌ شد، نه تنها سکوت پیشه کرد؛ بلکه از اقدامات روشنگرانه صدا و سیما در این زمینه انتقاد کرد.