هاشمی: به کروبی بگویید نمی‌خواهم او را ببینم!

 

با وجود درخواست‌های مکرر آقای کروبی و تلاش حامیان وی برای انجام ملاقات حضوری با آقای هاشمی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت حاضر نشد هزینه دیدار با او را بپردازد و خود را در معرض انتقادات گسترده افکار عمومی قرار دهد.

به گزارش شبکه ایران، سخنان و اقدامات نامناسب و ساختارشکنانه مهدی کروبی و همسویی او با دشمنان جمهوری اسلامی که با ایستادگی در برابر رای ملت و قانون آغاز شد، سبب شده که حتی شخصیت هایی چون رئیس مجمع تشخیص مصلحت که مواضعش دوپهلویش بارها مورد انتقاد قرار گرفته، حاضر به ملاقات با وی نشود.

بر پایه این گزارش، با وجود درخواست‌های مکرر آقای کروبی و تلاش حامیان وی برای انجام ملاقات حضوری با آقای هاشمی رفسنجانی در ایام نوروز 89، رئیس مجمع تشخیص مصلحت حاضر نشد هزینه دیدار با او را بپردازد و خود را در معرض انتقادات گسترده افکار عمومی قرار دهد.

آقای هاشمی که در جریان انتخابات ریاست جمهوری دهم به عنوان حامی جریان اصلاحات شناخته و وارد میدان شد و حتی در آخرین نماز جمعه‌ای که در آن حاضر شد، به دفاع از این جریان پرداخت، در پاسخ به درخواست ملاقات شیخ اصلاحات، مواضع او را "تند و غیر معقولانه" خوانده است.

به گفته یک منبع آگاه، حتی وساطت و درخواست برخی سیاسیون همچون غلامحسین کرباسچی و حسین مرعشی و هماهنگی‌های آنان با محمد هاشمی رفسنجانی هم نتیجه بخش نبوده و رئیس مجمع تشخیص به تقاضای آنان جواب منفی داده است.

آقای هاشمی در پاسخ به اصرار کروبی و این سیاسیون اعلام کرده است : "مواضع تند و غیر‌معقولانه کروبی راهی را برای او باز نگذاشته و دیدار با وی نه به صلاح من است است، نه کروبی".

او به طور شفاهی و از طریق برادرش و غلامحسین کرباسچی به مهدی کروبی پیام داده است که به هیچ‌وجه حاضر به ملاقات با او نیست.

به نظر می‌رسد مواضع آقای کروبی علیه نظام و اعتراضات مختلف مردم نسبت به حضور او و رویکردش، آقای هاشمی را به این نتیجه رسانده است که تنها نتیجه دیدار با شیخ اصلاحات "افزایش اعتراضات مردمی" نسبت به خود است. از همین روست که به طور جدی با دیدار کروبی مخالفت کرده است.

مهدی کروبی پیش از این هم با بی‌مهری حامیان سابق خود روبرو شده است. شاید بتوان رای ندادن کرباسچی، رئیس ستاد انتخاباتی کروبی، به شیخ اصلاحات و راه ندادن او به جلسات اتاق فکر فرقه سبز را نمونه ای دیگری از این موضوع دانست.

البته آقای کروبی هم به زعم خود بی توجهی سران اصلاح‌طلب را بی‌پاسخ نگذاشته و با ادعای "رهبری مخالفین" و مصاحبه های پی‌درپی به رسانه های بیگانه، بر آن است که جایگاه خود را در پیشبرد اهداف فرقه سبز اثرگذار توصیف و حمایت اپوزیسیون داخلی و خارجی را جلب کند.