دموکراسی خوب است؛ به شرطی که احمدی‌نژاد انتخاب نشود!

 

شیرین عبادی در یک مصاحبه، با زیر سوال بردن سخنان پیشین خود درباره دموکراسی و در اظهاراتی متناقض، اعلام کرده است که بسیاری از دیکتاتورها از جمله «هیتلر» با روش‌های دموکراتیک به قدرت رسیدند، اما دموکراسی ربطی به پیروزی در انتخابات ندارد.

به گزارش شبکه ایران، رئیس کانون غیرقانونی مدافعان حقوق بشر در مصاحبه با روزنامه لوموند فرانسه، در اظهاراتی جالب مدعی شده است که حکومت ایران یک دیکتاتوری است که با انتخابات دموکراتیک به سر کار آمده است!

شیرین عبادی در پاسخ به این سوال که چرا اکثر حامیان رئیس جمهور ایران را طبقه فرودست جامعه تشکیل می‌دهد، گفته است: "من این مسله را قبول ندارم. کسانی که از محمود احمدی‌نژاد حمایت می‌کنند، ثروتمندانی هستند که به آن‌ها قول ثروت بیشتر داده شده‌است!"

عبادی همچنین در ادامه اظهارات عجیب خود، با بیان این که "برنده شدن در دادگاه، یعنی به زانو در آوردن قوه قضائیه که دادگاه‌ها را تحت سلطه دارد و رای را به قاضی دیکته می‌کند و من تاکنون نتوانسته‌ام به دستش بیاورم"، از دستگاه قضایی ایران انتقاد کرده است. این سخنان عبادی در حالی مطرح می‌شود که اصولا و بر اساس یک امر بدیهی، رسیدگی به پرونده‌های قضایی در اختیار این قوه است و وی توضیح نداده که منظورش از تحت سلطه بودن دادگاه‌ها چیست.

وی که پیش از این، حضور در ایران و دفاع از بهایی‌ها و اعضای گروهک تروریستی منافقین را جزو افتخارات خود خوانده بود، علت حضورش در خارج از کشور و عدم بازگشت به ایران را "روشن کردن افکار عمومی جهان" از آنچه نقض حقوق بشر در ایران خوانده، بیان کرده است.

عبادی در ادامه این مصاحبه، بدون اشاره به تلاش خود در سال گذشته برای تحریک مردم به حضور در خیابان و دامن زدن به آشوب‌های خیابانی، در سخنانی جالب، رئیس جمهور را به احترام به قانون اساسی فراخوانده است!

وی همچنین با اعتراف به دموکراتیک و آزاد بودن انتخابات در ایران، با توهین به شعور سیاسی مردم ایران و در اظهاراتی متناقض گفته است: "بسیاری از دیکتاتورها از جمله «هیتلر» با روش‌های دموکراتیک به قدرت رسیدند اما دموکراسی ربطی به پیروزی در انتخابات ندارد".

گفتنی است شیرین عبادی که به حمایت و همراهی با فرقه ضاله و غیرقانونی بهائیت نیز شناخته می‏شود، چندی پیش از سوی مرکز جهانی بهائیت موسوم به بیت العدل اعظم واقع در "سرزمین‌های تحت اشغال رژیم صهیونیستی" مورد تقدیر قرار گرفت.

مرکز جهانی بهائیت در اسرائیل در بیانیه‌ای خبر قدردانی سران بهاییت از شیرین عبادی و کانون مدافعان حقوق بشر در ایران را به خاطر برگزارى کنفرانس مطبوعاتى "حق آموزش و پرورش بهاییان" رسماً تأیید کرد. این در حالی بود که برخی از خبرگزای‌ها از پیوستن دختر عبادی به این فرقه خبر داده بودند.