رهبر‏انقلاب در دیدار جمعی از مسئولان تاکید کردند:

اولویت‏داخلی‏کشور پیشبرد اهداف‏اصلی‏نظام و خدمت‏رسانی است

 

در حالی که همچنان نگرانی ها در خصوص فلسطین و مسجدالاقصی ادامه دارد، رهبر انقلاب در جمعی از مسئولان کشور و شخصیتهای علمی و سیاسی لب به سخن گشودند و از آنچه در حال وقوع است با عنوان توطئه ای بسیار خطرناک یاد کردند. ایشان همچنین با مسائل داخلی نیز اشاره کردند و ضمن تاکید بر اولویت بندی کارها و تفکیک موضوعات اصلی و فرعی از مسئولین خواستند تا توجه خود را بر پیشبرد اهداف اصلی نظام و خدمت رسانی به مردم متمرکز کنند.

به گزارش رجانیوز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از مسئولان کشور و شخصیت‌های علمی و سیاسی، بر اولویت بندی مسائل کشور به موضوعات اصلی و فرعی تأکید و خاطرنشان کردند: مسئولان کشور در بخش‌های مختلف، توجه خود را بر پیشبرد اهداف اصلی نظام و خدمت رسانی به مردم متمرکز کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تبریک سال جدید، حضور گسترده مردم در مشاهد مشرفه و اماکن مقدسه هنگام تحویل سال جدید را عادتی بسیار پسندیده و نشانه ایمان دینی مردم ایران دانستند و افزودند: هرچه محتوای دینی حوادث گوناگون زندگی افزایش یابد، سعادت و رستگاری انسان تضمین می‌شود و کسانی که دنیا را منهای دین می‌خواستند اکنون به مشکلات صعب العلاجی گرفتار شده‌اند.

ایشان با اشاره به تلاش گسترده غرب برای خارج کردن دین از عرصه زندگی و علنی کردن مسائل ضد اخلاقی خاطرنشان کردند: نتیجه این تلاش‌ها در غرب، از هم پاشیدن خانواده و بیگانه شدن افراد جامعه از یکدیگر است اما با اثبات پوچی و به بن بست رسیدن این تفکرات، افراد به دین بر می‌گردند و اکنون با آغاز این حرکت عظیم، اسلام در کانون توجه قرار گرفته است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، اسلام را نقطه درخشان و نگین اصلی در منظومه توجهات معنوی در جهان دانستند و علت صلی مخالفت با اسلام را همین نکته ارزیابی کردند و افزودند: بخش عمده‌ای از دشمنی با نظام اسلامی، به علت وجود ایمان دینی در این کشور است چرا که ایمان دینی است که مردم را به صحنه آورده و آنان را در پیچ و خم های خطرناک و مشکلات، به خوبی هدایت کرده است.

رهبر انقلاب اسلامی به قضایای اخیر فلسطین و فاجعه آفرینی در غزه و کرانه باختری اشاره و خاطرنشان کردند: اسلام زدایی از آثار اسلامی، وقایع حرم ابراهیمی و بیرون راندن مسلمانان از خانه و کاشانه خود، توطئه بسیار خطرناکی است که جلوی چشم همه و در سایه مشغول کردن دنیای اسلام به امور جزئی، در حال اتفاق افتادن است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: جا دارد سازمان کنفرانس اسلامی که اساسا برای حمایت از فلسطین تشکیل شده، به وظیفه ذاتی‌اش در دفاع از فلسطین و بسیج دنیای اسلام در مقابل حرکت‌های موذیانه صهیونیست‌ها عمل کند.

ایشان ظرفیتهای دنیای اسلام را برای مقابله با طمع ورزی و خباثتهای صهیونیستها بسیار بالا ارزیابی و خاطرنشان کردند: توانمندی و ظرفیتهای دنیای اسلام فقط در نفت خلاصه نمی شود بلکه بزرگترین بازار مصرف کالا و مهمترین گذرگاه‌ها و شریان‌های حیاتی دنیا در اختیار مسلمانان است و آبروی غرب در این منطقه خلاصه می‌شود.

رهبر انقلاب اسلامی در همین زمینه تصریح کردند: دنیای اسلام حتی بدون استفاده از این امکانات و به صرف استفاده از منطق و حرف سیاسی در دنیا، و نَفس خواستن دولت‌ها و ملت‌ها که وزنه عظیمی در تحولات بین المللی است، می‌تواند به خواسته‌های برحق خود جامه عمل بپوشاند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار همچنین با اشاره به گذران فصول و سال‌ها و ضرورت تجربه اندوزی از این تحویل و تحول، همگان را به رعایت تقوی و ارتباط با خدا خصوصاً توجه بیش از پیش در نماز، توصیه و ابراز امیدواری کردند: با عمل کردن مسئولان و مردم به وظایف خود، رحمت الهی شامل حال این کشور شود.

گفتنی است پیشتر آیت الله نوری همدانی نیز با صدور بیانیه ای از سازمان کنفرانس اسلامی خواسته بود تا نسبت به ساخت کنیسه در جوار مسجدالاقصی موضع‌گیری قاطعانه داشته باشد.

در بیانیه آیت‌الله حسین نوری همدانی آمده بود:‌ مردم متعهد و مسلمان جهان، می‌دانید که رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی را قدرت‌های استکباری جهان به سرکردگی آمریکا به این منظور ایجاد کرده‌اند که با ارتکاب جنایات و ایجاد فجایع، کشتار و تخریب آرامش و آسایش منطقه را بر بزنند و کینه و عداوت دشمنان اسلام با اسلام و مسلمین را به نمایش بگذارند.

این بیانیه می افزود: اخیرا این رژیم غاصب به محو آثار اسلامی در مسجد الاقصی و ساختن کنیسه یهود اقدام کرده است، ما با محکوم کردن این ترفند صهیونیستی به همه مسلمانان جهان به ویژه اعضای کنفرانس سران اسلامی اعلام می‌کنیم که مراقب اوضاع باشند و با کمال وحدت، اتحاد و قاطعیت جلوی توطئه روزافزون صهیونیست‌ها را بگیرند.

نگرانی ها در مورد فلسطین در حالی بود که دبیرکل سازمان کنفرانس اسلامی نیز طی سخنانی تاکید کرد:اقدامات اسرائیل در مسجد الاقصی از زمان جنگ های صلیبی تاکنون بی سابقه بوده است.

اکمل الدین احسان اوغلو همچنین اقدامات رژیم صهیونیستی را در یهودی سازی قدس و مسجدالاقصی نقض آشکار قانون بین الملل و قانون حقوق بشر دانست. وی همچنین کوچ اجباری فلسطینیان از بیت المقدس را توطئه ای خطرناک و از قبل طراحی شده با هدف یهودی سازی کامل این شهر و حذف ماهیت اسلامی آن دانست.