محمد هاشمی: تکذیب نمی‌کنم

 

شبکه ایران: بعد از انتشار گسترده خبر پاسخ منفی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به درخواست‌های مکرر مهدی کروبی برای انجام ملاقات حضوری با وی در ایام نوروز 89،‌ تلاش رسانه‌های حامی سران فرقه سبز برای تکذیب این خبر ناکام هم ماند.

بر پایه این خبر، آقای هاشمی با وجود اصرار شیخ اصلاحات، حاضر نشد هزینه دیدار با او را بپردازد و خود را در معرض انتقادات گسترده افکار عمومی قرار دهد.

حتی وساطت و درخواست برخی سیاسیون همچون غلامحسین کرباسچی و حسین مرعشی و هماهنگی‌های آنان با محمد هاشمی رفسنجانی هم نتیجه بخش نبوده و رئیس مجمع تشخیص به تقاضای آنان جواب منفی داده است.

در همین زمینه شبکه ایران به سراغ محمد هاشمی، برادر و رئیس دفتر آقای هاشمی رفت و از او در این باره سوال پرسید.

محمد هاشمی که چندی پیش جایگزین محسن هاشمی، پسر ارشد رئیس مجمع تشخیص شده و مسئولیت دفتر آقای هاشمی را به عهده گرفته است، تاکنون درباره برنامه‌ها و اخبار پیرامون رئیس مجمع تشخیص با برخی از رسانه گفت وگو و اطلاع رسانی کرده و در صورت نیاز به تایید یا تکذیب مطالبی درباره آقای هاشمی رفسنجانی پرداخته است.

او درباره خبر پاسخ رد آقای هاشمی به آقای کروبی به خبرنگار سیاسی ما گفت: بسیاری از رسانه‌های اصلاح طلب همین سوال را از من پرسیدند که بنده بدون تکذیب و یا تایید خبر گفتم: "از این ماجرا هیچ گونه اطلاعی ندارم".

محمد هاشمی افزود: من از برنامه‌های آقای هاشمی هیچ‌ اطلاعی ندارم.

برادر و رئیس دفتر رئیس مجمع تشخیص در پاسخ به این سوال که چه‌طور امکان دارد شما به عنوان مسئول دفتر آقای هاشمی در جریان وقایع و رویدادهای جنجالی درباره وی نباشید؟، گفت: در هر صورت من در جریان برنامه‌های ایشان نیستم.