سبحانی‌نیا: اصلاح‌طلبان آن زمان که به خود امام(ره) توهین شد کجا بودند؟

 

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن هتک حرمت مقبره آیت الله سید روح الله خاتمی، نماینده امام خمینی(ره) در استان یزد، گفت: جای سوال است که چرا آقایان اصلاح طلب هتک حرمت به نماینده امام خمینی را دستاویزی برای محکومیت نظام قرار می‌دهند ولی آن زمان که مستقیما به شخص امام توهین آشکار شد سکوت کردند.

حجة الاسلام حسن سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با شبکه ایران ضمن محکوم کردن هتک حرمت مقبره آیة الله سید روح الله خاتمی، نماینده امام خمینی(ره) در استان یزد، گفت: جای سوال است که چرا آقایان اصلاح طلب هتک حرمت به نماینده امام خمینی را دستاویزی برای محکومیت نظام قرار می‌دهند ولی آن زمان که مستقیما به شخص امام و اندیشه‌ها و دستاورد آن حضرت که همانا جمهوری اسلامی است، توهین آشکار شد سکوت کردند.

وی اضافه کرد: اغتشاشگران در روز عاشورا علنا به امام حسین(ع) که نه تنها برای شیعیان بلکه برای دیگر ادیان و مذاهب مورد احترام ویژه است اهانت کردند، بدون اینکه احدی از اصلاح طلبان لب به اعتراض بگشاید.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما همانگونه که اهانت به امام خمینی را تقبیح کردیم این عمل را نیز محکوم می‌کنیم، تصریح کرد: باید تمام کسانی که به مقدسات نظام جمهوری اسلامی اهانت کردند مجازات شوند و مردم شاهد برخورد قاطعانه به این هتاکان باشند.

عضو ارشد فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی همچنین با یادآوری ظلم و ستمی که سران فتنه به اندیشه،‌ تفکر و جان و مال مردم در سال گذشته روا داشتند، بیان داشت:‌ با این افراد باید قاطعانه برخورد شود و هیچ گونه سهل انگاری، از جانب مردم مورد پذیرش نیست.

گفتنی است در روزهای اخیر و بعد از اقدام یک فرد ناشناس نسبت پاشیدن رنگ بر روی مقبره آیت‌الله خاتمی، رسانه‌های وابسته فرقه سبز بر پایه نسبت فامیلی سید محمد خاتمی با آیت‌الله خاتمی با ایجاد جنگ روانی، تلاش کرده اند که این اقدام را به منتقدان خود نسبت دهند.

با این حال یک منبع آگاه امنیتی هتک حرمت مقبره آیت‌الله خاتمی را حرکتی سازماندهی دانست و در بیان پشت پرده این موضوع گفت: پس از مخالفت شورای تامین استان یزد با برگزاری همایش یک نماینده اصلاح‌طلب این استان، برخی از افراد وابسته به طیف اصلاحات برای مظلوم‌نمایی و ایجاد فضای روانی جدید، تصمیم به هتک حرمت مقبره پدر رئیس دولت اصلاحات گرفتند.

به گفته وی حتی "فرد بازداشت شده دارای سوابق سیاسی و از فعالین اصلاح‌طلب در انتخابات سال گذشته بوده است. این فرد در اعترافات اولیه خود، به همکاری گسترده با این جریان سیاسی در ایام انتخابات و حوادث بعد از آن اذعان کرده و تاکید کرده که برای انجام این کار با سران اصلاح‌طلب استان هماهنگی‌های لازم را انجام داده است."