سربازان آمریکایی درمنطقه زنده برنخواهندگشت

 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر امریکا ایران را تهدید جدی و اقدامی علیه ایران انجام دهد، هیچ‌یک از سربازان آمریکا که در منطقه حاضر شده‌اند زنده به آمریکا برنخواهند گشت.

به گزارشفارس، سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه مراسم بزرگداشت یازدهمین سالگرد شهید صیاد شیرازی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برگزاری مراسم شهید صیاد شیرازی و بزرگداشت 90 شهید دفاع مقدس بزرگداشت رزم و دل‌آوری‌های همه ملت ایران و پاسداشت مجاهدت‌های همه رزمندگان و بسیجیان است.

وی افزود: امروز وقتی یک ایرانی به کشورهای خارجی می‌رود او را به عنوان یک قهرمان و مبارز علیه استکبار می‌شناسند.

فیروزآبادی با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال همت مضاعف و کار مضاعف، گفت: بهترین الگوها و فرهنگسازی برای کار و همت مضاعف شهید صیاد شیرازی و دیگر شهدا هستند، کار و همت فرماندهان شهید قابل اندازه‌گیری نبود و ذر‌ه‌ ذره خاک این مملکت گواه همت و کار مضاعف این فرماندهان است.

وی دربخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: استراتژی دفاع مقدس، استراتژی مردم‌سالاری دینی بوده است، یک فرمانده عرصه دفاع مقدس با همه اعضای یگانش یکی بود و هیچ برتری برای خود قائل نمی‌شد.

فیروزآبادی افزود: همت مضاعف بدون ایمان و روحیه انقلابی و توسل به شهیدان به دست نمی‌آید و اینکه نیروهای ما در سایت‌های امنیتی استکبار و رژیم اشغالگر قدس نفوذ می‌کنند به دلیل داشتن روحیه انقلابی است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه سخنان خود در خصوص مسائل راهبردی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: مسائل راهبردی در جمهوری اسلامی ایران هم پیشرفت انسانی و صنعتی را می‌خواهد و هم رشد معنوی و اخلاقی و انقلابی برای سزاوار شدن امت حضرت مهدی(عج) بودند.

وی در ادامه در خصوص تهدیدات اخیر امریکا علیه ایران، اظهار داشت: آمریکایی‌ها چند دسته هستند و خیال‌پردازی‌هایی هم می‌کنند که اگر ما آنها را سه دسته در نظر بگیریم، دو دسته قائل به تهدید ایران نیستند و فقط یک دسته که جنگ طلبان قدیمی امثال بوش هستند می‌خواهند ایران را تهدید کنند.

وی افزود: داستان تهدید ایران توسط آمریکا، داستان تهدید نظامی صرف نیست و این را همه می‌دانند، اگر امریکا ایران را تهدید جدی کرده و اقدامی علیه ایران انجام دهد، تهدیداتی که اکنون متوجه آمریکا است چند هزار برابر خواهد شد و مثلا مشکلات اقتصادی‌اش بیشتر می‌شود و بازارهای منطقه از آن گرفته خواهد شد و هیچ یک از سربازان آمریکا که در منطقه حاضر شده‌اند زنده به آمریکا برنخواهند گشت.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح در ادامه سخنانش اظهار داشت: روس‌ها و چینی‌ها به موازات ما به تهدیدات امریکا می‌نگرند و درست است که آنها مثل ما رهبری فرزانه ندارند ولی با دید سرمایه‌داری و درجه‌‌بندی‌های اقتصاد جهانی امریکا را رقیب و تهدید خود می‌دانند.

وی ادامه داد: آمریکا بیش از اینکه برای ایران تهدید نظامی باشد برای چین و روسیه تهدید است و ما به این کشورها بارها این موضوع را اعلام کرده‌ایم، هر کشور مستقلی در جهان که بخواهد راهبردی غیر از راهبرد آمریکا را پیش ببرد مورد تهدید امریکا است.

فیروز‌آبادی در پایان با بیان اینکه امریکا یک گرگ بین‌المللی است، گفت: البته بنده اوباما را جزء گرگ‌ها نمی‌دانم بلکه او یک سیاه‌پوست از قشر مستضعف و با زمینه آسیای شرقی است که در دلش ذره‌ای محبت نسبت به انسان‌ها وجود دارد ولی او در میان دستگاه‌های مخوف امریکا محصور شده است و نمی‌تواند کاری انجام دهد.