رییس جمهور در جشن ملی هسته ای/2 و پایانی
سپردن‏خلع‏سلاح به‏صاحبان‏بمب‌، سپردن‏امنیت‏شهر به‌ دزدهاست
نمایش اخیر آمریکائی‌ها یک "دروغ بزرگ"‏است

 

گروه سیاسی: رییس جمهور در ادامه سخنان خود در جشن ملی هسته ای به سخنان اخیر اوباما مبنی بر کاهش استفاده از سلاح های هسته ای اشاره کرد و آن را نمایشی خواند که جز دروغی بزرگ نیم توان بر آن نام نهاد.

به گزارش رجانیوز دکتر احمدی‌نژاد تصریح کرد: ملت ایران در انرژی‌ هسته‌ای به نقطه‌ای رسیده که هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع پیشرفت ملت ایران و استفاده کامل و صلح آمیز از انرژی هسته‌ای شود.

وی خودباوری و عزم ملت ایران را یک دستاورد مهم‌تر از دستاورد هسته‌ای خواند و افزود: اگر ملتی خود را باور کند، هیچ نقطه‌ای از دسترس او دور نخواهد بود و آن ملت طمع عزت و سرافرازی و امنیت حقیقی را خواهد چشید.

رئیس جمهور ملت ایران را خودباور‌ترین ملت دنیا ذکر کرد و با اشاره به جلسات گوناگون خود با دشمنان و متخصصان عرصه‌های گوناگون خاطرنشان کرد: شرایط امروز، هیچگاه در تاریخ ایران مشاهده نشده است.

احمدی‌نژاد اضافه کرد: در جلسه با هر متخصصی هر نیاز کشور را که روی میز گذاشتیم و از آنها سئوال کردیم که آیا می‌توانید آن را بسازید، تا امروز پاسخ منفی نشنیده‌ایم؛ هر نیازی به متخصصان عرضه کردیم، آنها با روی باز و خودباوری، کاملاً پذیرفتند و ایستادند و امروز بدخواهان بخواهند یا نخواهند، ایران هسته‌ای است و هسته‌ای خواهد ماند.

رئیس جمهور انرژی هسته‌ای را یک انرژی پاک و ارزان قیمت دانست و گفت: اگر نیروگاه بوشهر راه‌اندازی شود چقدر به نفع کشور است؟ برای این نیروگاه هزار مگاواتی در طول سال معادل 7 میلیون بشکه نفت باید مصرف کنیم که با قیمت 70 دلار، 500 میلیون دلار هزینه می‌شود، اما مجموع سوخت هسته‌ای 60 میلیون دلار است، بنابراین یک سوخت ارزان و حتی یک سوخت پاک است.

احمدی‌نژاد مشکل بزرگ جهان را تغییرات شدید آب و هوایی دانست و علت اصلی برخی از این مشکلات از جمله خشکسالی، سرما، سیل‌ها، آلودگی‌های محیطی، بیماری‌ها، ناراحتی‌های اعصاب و روان را استفاده از سوخت فسیلی عنوان کرد و از انرژی اتمی به عنوان یک جایگزین بسیار مناسب برای قریب به اتفاق مصرف کنندگان سوخت فسیلی نام برد.

وی با طرح این پرسش که در بحث انرژی اتمی چه اتفاقی افتاد؟ یادآور شد: اولین کسانی که به این انرژی دست پیدا کردند، با هدف نظامی و تسلط بر ملت‌ها به سراغ انرژی اتمی رفتند.

رئیس‌جمهور انرژی اتمی یک نعمت الهی و پر برکت توصیف کرد و ادامه داد: مستکبران و خودخواهان و کسانی که می‌خواهند ملت‌ها را تحت سیطره خود قرار دهند، از ابتدا به این انرژی پاک و مفید رویکرد منفی و ضد انسانی داشتند.

احمدی‌نژاد با یادآوری بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی به عنوان اولین خاطره تاریخی از انرژی اتمی تصریح کرد: در این زمان بود که تازه ملت‌ها فهمیدند قدرتی در اتمی نهفته است که با آن می‌توان کارهای بزرگ انجام داد.

وی ادامه داد: مستکبران و خودخواهان از ابتدا این انرژی را در انحصار خود گرفتند تا بر ملت‌ها تسلط پیدا کنند و با سیاستگذاری غلط تا به امروز مانع شدند که این انرژی در اختیار رفاه و صلح و مصارف مفید ملت‌ها قرار بگیرد و اخیراً نیز بیانیه صادر کردند که داشتن بمب اتم را توجیه کنند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه آنها چند کار و سیاستگذاری انجام دادند که همه آن سیاست گذاری‌ها علیه بشریت، صلح و در جهت توسعه صلاح هسته‌ای بوده است، یکی از این کارها را تولید سلاح هسته‌ای بر شمرد و گفت: اگر کشوری سلاح هسته‌ای داشته باشد و از آن استفاده کند، آیا مانع از توسعه سلاح هسته‌ای خواهد شد یا بالاترین مشوق سلاح هسته‌ای همان‌ها هستند که سلاح هسته‌ای دارند؟

وی اظهار داشت: 60 سال است که می‌گویند می‌خواهیم جلوی توسعه سلاح هسته‌ای را بگیریم، اما همه سیاست‌های آنها در جهت توسعه سلاح هسته‌ای بوده است.

رئیس جمهور با طرح این پرسش که مگر می‌‌شود کسی سلاح هسته‌ای داشته باشد و دیگران را به نداشتن دعوت کند، تاکید کرد: انباشت سلاح هسته‌ای بزرگترین مشوق برای توسعه سلاح‌های هسته‌ای است، اما وقتی از آنها می‌پرسیم چرا سلاح هسته‌ای انبار کردید و آیا می‌خواهید علیه ملت‌های بکار بگیرد، می‌گویند برای بازدارندگی ذخیره کردیم!

احمدی‌نژاد افزود: اگر سلاح هسته‌ای بازدارنده است، اولاً چرا دیگران نداشته باشند، چرا‌که همه دوست دارند از قدرت بازدارندگی برخوردار باشند، ثانیاً این سیاست موجب یک رقابت سنگین تسلیحات هسته‌ای بین رقبا می‌شود، زیرا هر کس می‌خواهد دست بالاتر را داشته باشد تا بازدارنده باشد و اگر کسی دست پایین را داشته باشد، بازدارنده نمی‌شود؛ در این صورت یک مسابقه تسلیحاتی برای نسل دوم، سوم، چهارم، باز‌سازی، اصلاح و ارتقای سلاح‌های اتمی صورت می‌گیرد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه اخیراً از بمب هسته‌ای به عنوان تهدید استفاده کردند، خاطرنشان کرد: اگر کسی از سلاح هسته‌ای به عنوان تهدید استفاده کند، موجب منع سلاح هسته‌ای می‌شود و یا گسترش آن؟

احمدی‌نژاد‌ همچنین گفت: وقتی ملت‌ها را با ابزاری که در دستتان است، تهدید می‌کنید، در واقع ملت‌ها را تشویق می‌کنید که آنها هم این ابزار را تهیه کنند، بنابراین اینکه می‌گویید می‌خواهید مانع توسعه سلاح هسته‌ای بشوید، یک دروغ بزرگ است و حتی نمایشی که چند روز گذشته دولت آمریکا انجام داد نیز، یک دروغ بزرگ است.

وی با بیان اینکه آمریکا بیش از 9 هزار کلاهک هسته‌ای دارد و به گفته خود آنها 2 هزار و 100 مورد از آنها استراتژیک است، یعنی در جنگ تعیین کننده و سرنوشت‌ساز است،‌ اظهار داشت: گفتند از این 2 هزار و 100 بمب، یک سوم را کم می‌کنیم و به 1500 بمب می‌رسانیم، یعنی در حالی که چند بمب اتم در ناکازاکی و هیروشیما چه غوغایی به پا کرد و چند نفر را کشت و چه نسل‌های را متلاشی کرد، آنها از 9 هزار بمب هسته‌ای می‌خواهند 600 بمب را ظرف چند سال کنار بگذارند و منت نیز روی سر ملت‌ها می‌گذارند.

احمدی‌نژاد اظهار داشت: جالب است که همزمان می‌گویند ایران متهم است که چند سال آینده می‌تواند یک بمب اتم بسازد، اما اگر یک بمب اتم تا این اندازه برای جهان خطرناک است، 9 هزار بمب شما چقدر برای جهان خطرناک است؟ درحالی که خودتان می‌گوید ضرادخانه‌هایتان می‌تواند چند‌بار کل زمین را منهدم کند؛ خب برای چه آنها را ذخیره کردید؟ حتماً برای حقوق بشر ذخیره کردید.

رییس جمهور گفت: همه سیاست‌های استکبار و کسانی که با برنامه‌های هسته‌ای ایران مخالفت می‌کنند علیه بشر است و بزرگترین خیانت صاحبان سلاح اتمی این بوده است که قصد دارند انرژی اتمی را معادل سلاح اتمی تعریف کنند.

وی افزود: چه کسی گفته که انژی اتمی معادل سلاح اتمی است؟ خود صاحبان سلاح هسته‌ای این تعریف را ارائه کرده‌اند تا بتوانند این تکنولوژی را در انحصار خود داشته باشند و مانع از دسترسی دیگر ملت‌ها به این انرژی پاک شوند.

احمدی‌نژاد ادامه داد: کشورهای صاحب سلاح اتمی با انحصار خود در بحث انرژی هسته‌‌ای ملت‌های دنیا را از دسترسی به این منبع پاک محروم کرده‌‌اند.

رئیس جمهور در ادامه این مراسم خاطرنشان کرد: خیانت‌های دولت‌های زورگو تنها به عرصه هسته‌ای محدود نمی‌شود و این دولت‌ها حتی در عرصه‌‌های فرهنگی و اقتصادی هم به شیوه‌ای عمل می‌کنند که در برنامه هسته‌ای کشور عمل کردند.

وی با بیان اینکه ما مخالف بمب اتم هستیم و بارها این موضوع را اعلام کرده‌ایم تأکید کرد: کسانیکه به دنبال بمب اتمی هستند فاقد فرهنگ انسانی می‌باشند و از روابط انسانی آگاهی ندارند.

احمدی‌نژاد اظهار داشت: ما معتقدیم که روابط انسان‌ها باید برپایه عشق و دوستی باشد و هیچ دولتی نباید به دنبال تسلط بر ملت‌های دیگر باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما سلاح هسته‌ای را ضد بشر می‌دانیم گفت: آنهایی که امروز به دنبال انباشت سلاح هسته‌ای هستند و این مساله را پنهان می‌کنند می‌گویند که ما به‌خاطر تهدید برخی کشورها که ممکن است بعدها به سلاح هسته‌ای دست پیدا کنند این کار را انجام می‌دهیم که این یک دروغ بزرگ است.

رئیس جمهور افزود: کسانیکه به دنبال سلاح هسته‌ای هستند کشورهای عقب‌افتاده سیاسی می‌باشند و احساس می‌کنند که بمب اتم برای آنها برتری می‌آورد.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: امروز دوران اینکه بمب اتم برای کسی برتری بیاورد تمام شده است ولی باز هم برخی دولت‌ها اخلاق‌شان مثل اقوام وحشی گذشته است و هر جا که در منطق کم می‌آورند به حربه تهدید متوسل می‌شوند.

وی افزود: کشورهایی که از منطق بویی نبرده‌اند در صورت مواجهه با هرگونه مشکل دست خود را بر روی سلاحشان می‌گذارند ولی باید بدانند که دوران این مسائل تمام شده و این مسائل به تاریخ پیوسته است.

احمدی‌نژاد با اشاره به تهدید هسته‌‌ای ایران از سوی امریکا اظهار داشت: برخی کشورها بیانیه می‌دهند که ما بجز ایران به کشور‌های دیگر حمله نمی‌کنیم که این هم یک دروغ بزرگ است چرا که شاهد بودیم آمریکا به ژاپن هم حمله کرد و کشورهای اطراف ایران را مورد تجاوز قرار دارد.

رئیس جمهور سخنانی را که برخی کشورها برای نگهداری سلاح هسته‌ای بیان می‌کنند توجیهی بی‌مورد دانست و خاطرنشان کرد: اگر واقعا این کشورها قصد دارند جلوی اشاعه سلاح هسته‌ای را بگیرند باید ابتدا خود را خلع سلاح کنند و بعد دوستانشان را و بعد از آن به سراغ دیگران بروند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه امروز دوره منطق و فرهنگ و انسانیت است گفت: دوران جنگ و بمب اتم گذشته است و امروز جنگ هسته‌ای معنا ندارد.

وی با بیان اینکه ما با خلع سلاح موافقیم و این موضوع را بار‌ها اعلام کرده‌ایم ادامه داد: اگر بخواهیم خلع سلاح را به کسانی بسپاریم که خود بمب اتم دارند مانند این است که امنیت یک شهر را بدست دزدها بدهیم تا به راحتی تمام اموال را غارت کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه خلع سلاح اتمی از روشی که در 60 سال گذشته بوده امکان ندارد گفت: برای خلع سلاح باید دولت‌های مستقل دور هم جمع شوند و یک مجموعه جدید و بی‌طرف برای مقابله با تسلیحات هسته‌ای درست شود.

احمدی‌نژاد تأکید کرد: در موضوعات هسته‌‌ای ما اهل تعامل هستیم و حاضریم با دیگران تعامل کنیم و این موضوع را بارها اعلام کرده‌ایم و در عمل نشان داده‌ایم که صادق هستیم