اوباما تندروترین رییس‌جمهور تاریخ آمریکا است

 

"نیوتن جینگریچ" رییس سابق مجلس نمایندگان با توصیف باراک اوباما به عنوان "تندروترین رییس‌جمهور تاریخ ایالات متحده"، وی را به عنوان سکان‌دار ماشین "جامعه سکولار سوسیالیستی" متهم کرد.

به گزارش شبکه ایران به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس رییس سابق مجلس نمایندگان آمریکا "باراک اوباما" رییس‌جمهور این کشور را تندروترین رییس‌جمهور تاریخ آمریکا توصیف کرد.

"نیوتن جینگریچ" که به عنوان یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 ایالات متحده مطرح است با توصیف باراک اوباما به عنوان "تندروترین رییس‌جمهور تاریخ ایالات متحده"، وی را به عنوان سکان‌دار ماشین "جامعه سکولار سوسیالیستی" متهم کرد.

وی که به عنوان یک فعال محافظه‌کار آمریکایی مطرح است یکی از رهبران سیاسی مطرح ایالات متحده در دهه 1990 میلادی به حساب می‌آید، کنفرانس جمهوری‌خواهان جنوب آمریکا را با این ارزیابی‌های گزنده خود افتتاح کرد.

وی با درخواست از جمهوری‌خواهان برای متوقف کردن آنچه که آن را "ماشین جامعه سکولار سوسیالیستی" اوباما خواند اعلام کرد: تندروترین رییس‌جمهور تاریخ آمریکا اکنون مردم آمریکا را با مشتی سنگین به زمین انداخته است و به آنان می‌گوید: من ماشین را می‌رانم. این واشنگتن من است و چیز دیگری نمی‌ماند که شما بتوانید انجام دهید.

گفتنی است علیرغم وعده‌های باراک اوباما پیش از رسیدن به قدرت مبنی بر ایجاد تغییری واقعی در زندگی مردم ایالات متحده، آنچه که شهروندان آمریکایی پس از روی کار آمدن وی مشاهد کرده‌اند چیزی جز وعده‌های پوچ نبوده است.

باز ماندن زندان گوانتانامو که یکی از وعده های بزرگ باراک اوباما به حساب می‌آمد و باقی ماندن مشکلات ایالات متحده در سطح بین‌الملل و افزایش تهدید این کشور علیه کشورهایی همچون ایران علیرغم وعده‌های قبلی برای بهبود روابط از جمله دلایل افت محبوبیت اوباما به حساب می‌آید.

عمل نکردن به این وعده‌ها باعث آن شد تا در حالی که اوباما هنوز در ابتدای دوره ریاست جمهوری خود به سر می‌برد با کاهش شدید محبوبیت خود روبرو شود تا آنجا که سرعت این کاهش به عنوان سریع‌ترین افت محبوبیت در تاریخ آمریکا ثبت شود.