واکنش متفاوت دفتر کروبی و محمد هاشمی به یک خبر

 

شبکه ایران: هفته گذشته یک منبع مطلع به شبکه ایران خبر داد که با وجود درخواست‌های مکرر آقای کروبی و تلاش نزدیکانش برای انجام ملاقات حضوری با آقای هاشمی رفسنجانی در ایام نوروز 89، رئیس مجمع تشخیص مصلحت حاضر نشد هزینه دیدار با او را بپردازد و خود را در معرض انتقادات گسترده افکار عمومی قرار دهد.

آقای هاشمی در پاسخ به اصرار کروبی اعلام کرده بود که "مواضع تند و غیر‌معقولانه کروبی راهی را برای او باز نگذاشته و دیدار با وی نه به صلاح من است است، نه کروبی".

پس از گذشت پنج روز از انتشار این خبر، دفتر آقای کروبی ترجیح داد که به آن واکنش نشان دهد و از فشار سیاسی ناشی از انتشار این خبر بکاهد.

بر این اساس، دفتر شیخ اصلاحات بدون اشاره به تلاش حامیان و نزدیکان آقای کروبی برای راضی کردن آقای هاشمی به ملاقات با شیخ اصلاحات، مدعی شده که آقای کروبی بیش از یک سال است هیچ گونه تماس مبنی بر دیدار یا درخواست ملاقات با مسئولین کشور را نداشته است.

دفتر آقای کروبی همچنین خبر این منبع مطلع را "تلاش مذبوحانه"، "پاشیدن بذر نفاق" و "خبر کذب اصحاب قدرت رسانه‌ای" نامیده و عنوان کرده است که "کروبی ویژه ای را برای شخصیت های برجسته کشور از جمله آقای هاشمی قائل هستند."

ادامه این جوابیه به تمجید از آقای کروبی اختصاص یافته است. در این راستا دفتر شیخ اصلاحات "صداقت" و "شفافیت" با ملت را سرلوحه سیاسی کروبی دانسته و نوشته است که شیخ آنرا با هیچ دستاوردی معاوضه نخواهد کرد.

البته به موضع گیری های آقای کروبی علیه ایران و همسویی او با دشمنان که حتی تمجید افراد و کشورهایی چون رضا پهلوی، مسعود رجوی و نیز مقامات رژیم صهیونیستی و آمریکا را به دنبال داشت، اشاره ای نشده است.

محمد هاشمی: تکذیب نمی کنم

اما تکذیبیه دفتر آقای کروبی درحالی منتشر شده که محمد هاشمی، برادر و رئیس دفتر آقای هاشمی رفسنجانی و یکی از شخصیت هایی درگیر در ماجرای "جواب رد آقای هاشمی به آقای کروبی" در گفت وگو با خبرنگار شبکه ایران، حاضر به تکذیب خبر فوق نشد.

محمد هاشمی که چندی پیش جایگزین محسن هاشمی، پسر ارشد رئیس مجمع تشخیص شده و مسئولیت دفتر آقای هاشمی را به عهده گرفته است، تاکنون درباره برنامه‌ها و اخبار پیرامون رئیس مجمع تشخیص با برخی از رسانه گفت وگو و اطلاع رسانی کرده و در صورت نیاز به تایید یا تکذیب مطالبی درباره آقای هاشمی رفسنجانی پرداخته است.