دبی تحت کنترل تل‌آویو است

 

یک سایت وابسته به سازمان اطلاعاتی رژیم اسرائیل (موساد) ضمن تائید ترور محمود المبحوح یکی از رهبران حماس از سوی این سازمان در دبی و بر شمردن سه هدف رژیم صهیونیستی از این ترور ، ادعاهای بی اساس و تائید نشده ای را در جهت انحراف افکار عمومی در این زمینه مطرح کرد.

به گزارش مهر، سایت "دبکا فایل" در گزارش هدفمند خود و برای فرار از رسوایی ترور المبحوح در 19 ژانویه در دبی این اقدام را در راستای تحقق سه هدف عنوان کرد و حذف و از بین بردن توانمندترین و مفیدترین مدیر تسلیحات حماس و شبکه فراهم کننده برنامه های این گروه در سراسر جهان را یکی از اهداف مهم این ترور توصیف کرده است.

این سایت در ادامه ادعا می کند: منابع ضد تروریست ما اعلام کرده اند که المبحوح ماه گذشته در نخستین گام سفر خود به چین و سودان سپس وارد دبی شد. وی در پکن با افراد غیر رسمی ارتش چین قرار ملاقات داشت تا نخستین خرید حماس را از این کشور انجام دهد. این تسلیحات قرار بود به اردوگاههای آموزشی حماس در سودان تحویل داده شود که المبحوح شخصاً آن را تاسیس و بر آنها نظارت داشت.

همچنین در این گزارش دبکافایل از تلاش های المبحوح برای برقراری ارتباط بین مرکز آموزش نیروهای حماس با غزه خبر می دهد.

این سایت هدف دوم ترور را مربوط به رقابت های اطلاعاتی بین اسرائیل و دیگر طرفها از جمله ایران می داند و ادعا کرد: موساد لازم دانست تا بدین وسیله پیامی شفاف را به ایران و متحدین آن سوریه، حزب الله و حماس ارسال کند و آن پیام این بود که ماموران مخفی اسرائیل این قدرت را دارند تا در هر گوشه ای از خاورمیانه از جمله ایران با مهارت، ماموریت ترور خود را انجام داده و بدون آسیب به خانه بازگردند.

سایت دبکا درباره هدف آخر موساد درباره ترور المبحوح می نویسد: دبی پاتوق ایران، حزب الله، حماس، القاعده و گروههای رادیکال شده و امارات به محل سرگرمی لوکس تبدیل شده و از این شهر برای پوشش و تسهیل تحرکات و اقدامات ضد ما در سراسر جهان استفاده می شود. خدمات دبی در زمینه فرودگاه، بانکداری، بازار و غیره سبب شده است تا ایران از تحریم های بین المللی بگریزد. عملیات ترور المبحوح بر آن بود تا به تهران ثابت کند که دبی و امکانات خوب آن تحت کنترل و نظارت اسرائیل است!

در ادامه این مطلب دبکا فایل با تشریح نحوه ترور المبحوح آورده است: پلیس امارات امیدوار بود تا با افشای استفاده ماموران موساد از پاسپورت جعلی برخی از کشورها، رابطه اسرائیل با این کشورها را در معرض سوء ظن قرار داده و اسرائیل را به پذیرش مسئولیت ترور المبحوح مجاب کند، اما رئیس پلیس دبی بخشی از جزئیات مهم را منتشر نکرد.

سایت فوق افزوده است: دوربین های مدار بسته اعضای جوخه مرگ را نشان می داد که در ساعت 20:24 دقیقه روز 19 ژانویه اتاق شماره 237 را از هتل مجلل بوستان روتانا که درست روبروی اتاق المبحوح است ترک می کنند. آنها در قفل شده اتاق وی را با یک وسیله مخصوص الکترونیکی باز می کنند. دوربین ها مقتول را نشان می دهند که از لابی هتل باز می گردد و وارد اتاق خود و تله مرگ می شود. در آن زمان فیلم قطع و تا 20:43 دقیقه یعنی زمانی که قاتلان اتاق 230 را ترک می کنند چیزی ضبط نشده است. سپس نشان داده می شود که افراد جوخه تجهیزات ویژه خود را استفاده کرده و در را قفل و از بیرون آن را پیچ و مهره می کنند تا برنامه قتل مرموز در یک اتاق را شبیه سازی کنند. بنابراین پلیس دبی در اینجا 19 دقیقه حیاتی را که ضبط نشده از دست می دهد و آن زمانی است که المبحوح در این مدت می میرد. به نظر می رسد که به مرگ طبیعی مرده و هیچ نشانی از خشونت برای کشتن وی دیده نمی شود.

همچنین بر اساس ادعای دبکا فایل به مقل از منابع اطلاعاتی نامشخص ، اعضای جوخه اعدام در موقعیتی بودند که دوربین های امنیتی را در نقاطی که آنها از آن عبور کرده اند کنترل کنند زیرا که شبکه دوربین های مدار بسته محلی در دبی از سوی رژیم اسرائیل ساخته و نصب شده و آنها وسیله خاموش کردن دوربین ها را داشتند یا می توانستند زمانی که می خواهند خاموش کرده و زمانی که می خواهند حرکات و اهداف خود آنها را ضبط کند. این به آنها این امکان را داد تا در هر زمانی آزادانه رفت و آمد کنند و هیچ سرنخی را برای پلیس دبی باقی نگذارند و در تصاویر ویدئویی چیزی وجود ندارد تا بتوان هویت اشخاص مظنون را با تروریستهای موساد یا دیگر افراد جوخه یا حتی همان افرادی که المبحوح را کشتند مطابقت داد.

دبکا فایل در راستای جو سازی اطلاعاتی علیه ایران ، بدون هر گونه استنادی و صرفا با هدف انحراف از رسوایی ترور مبحوح همچنین مدعی می شود که سه نفر از مظنونان به ترور که پاسپورت استرالیایی حمل می کردند پس از عملیات از دبی با قایق عازم بندرعباس شده اند و از آنجا با استفاده هواپیما به فرودگاه تهران می آیند واز آنجا نیز به بانکوک پایتخت تایلند می روند!