وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با تلخکامی به ارزیابی پروژه شکست خورده اخلال و حاشیه سازی در تظاهرات 22 بهمن پرداخت و از محافل ضد انقلاب خواست به جای تمسخر و توهین علیه همدیگر به فکر چاره اندیشی باشند.
سایت وزارت خارجه اسرائیل که در روز 22 بهمن با انتشار ذهنیت های پیش ساخته به جای اخبار، تلاش کرده بود با «توهم» حضور ضد انقلاب در راهپیمایی مذکور، خبر بسازد و گزارش های لحظه به لحظه ای درباره تظاهرات!؟ ضد انقلاب منتشر کرده بود، پس از چند روز مجبور به اعتراف درباره شکست پروژه به هم زدن راهپیمایی 22 بهمن شد و نوشت: سران جمهوری اسلامی، تظاهرات روز 22 بهمن را یک پیروزی قاطع و مشت محکم بر دهان دشمنان و بدخواهان توصیف کردند. به موجب همه گزارش ها، حضور مخالفان که قرار بود در خیابان ها به شعار دادن بپردازند، کمتر از روز عاشورا بود. بخش قابل توجهی از مخالفان نسبت به نحوه حضور در راهپیمایی مذکور ایراد اساسی دارند. استفاده افراطی از آرایه های احساسی در برخی تحلیل ها و معرفی کردن افراد و گروه هایی در جنبش سبز به عنوان مقصر ناهماهنگی ها، چالش های جدی را در فضای مجازی برانگیخته است و می تواند حس بدبینی و جداسری را میان جنبش سبز تقویت کند.
به نوشته سایت مذکور، «تحلیل های منتشره در فضای مجازی، نویسندگان سرشناس جنبش سبز را که تئوری اسب تروا را برای تسخیر میدان آزادی مطرح کرده بودند، نشانه گرفته و از هواداران جنبش سبز خواسته اند دیگر از این افراد پیروی نکنند اما در کنار لینک های توهین آمیز، بخش قابل توجهی خواستار آن شده اند که هواداران جنبش سبز دنبال مقصریابی برای واکاوی اتفاق های بیست و دو بهمن نباشند و آیه یأس نخوانند و واقع بینانه به این حوادث نگاه کنند».
وزارت خارجه رژیم صهیونیستی که در کنار شبکه جاسوسی موساد از چند ماه پیش در تدارک پروژه اخلال و حاشیه سازی برای تظاهرات 22 بهمن به خیال سقوط جمهوری اسلامی بود، سپس با ارزیابی عملیاتی و میدانی دلایل ناکامی این پروژه، خواستار تغییر تاکتیک اردوکشی خیابانی به عملیات نافرمانی مدنی شد! و با لحنی قابل تامل نوشت: سبزها قصد دارند از اشتباهات درس بگیرند و برای تاکتیک های تازه در مبارزات چاره جویی کنند. البته تحلیل های احساسی و گزاره های توهین آمیز را نیز باید بخشی از فرآیند طبیعی آسیب شناسی در شرایط کنونی دانست.
گفتنی است دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی در تکوین فتنه پس از انتخابات نقش ویژه ای ایفا کرد و بخشی از عملیات روانی القای تقلب در انتخابات و سازماندهی اغتشاش و خرابکاری و ترور را برعهده داشت به نحوی که در 2 روز قبل از انتخابات ده ها هزار پیام و شبه خبر با مضمون تقلب و اردوکشی خیابانی از سوی ماموران موساد در فضای مجازی و شبکه هایی نظیر تویتر و فیس بوک منتشر شد. شعار رسواکننده «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» در روز قدس نیز از ابداعات ذهن های نابغه! در سایت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی بود.