دارندگان بمب اتمی، معاف کشورهای فاقد بمب اتمی، در موضع اتهام! (خبر ویژه)

موضع متناقض آمریکا و فرانسه در دفاع از رژیم صهیونیستی و تسلیحات اتمی، از کنفرانس امنیت اتمی واشنگتن همایشی بی خاصیت ساخت.
در حالی که آمریکا ادعا می کرد این کنفرانس را برای تامین امنیت هسته ای در جهان و کنترل تهدیدهای اتمی راه اندازی کرده، معاون وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از سیاست هسته ای اوباما ابراز رضایت کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه دانی ایالون با بیان اینکه اوباما به سیاست سنتی آمریکا درباره چشم پوشی نسبت به برنامه اتمی اسرائیل وفادار است، گفت: سیاست ابهام هسته ای اساس امنیت ما را تشکیل می دهد. این موضوع از گذشته بوده و همواره به همین منوال خواهد بود. اوباما هم تغییر این رویه را از ما نخواسته است.
وی در پاسخ به سؤالی درباره اظهارات اوباما در پایان نشست امنیت هسته ای در واشنگتن مبنی بر ابراز تمایلش به امضای پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای توسط اسرائیل، گفت: این درخواست اوباما، جدی نیست.
ایالون گفت: باراک اوباما در نشست امنیت هسته ای واشنگتن برای پایان دادن به سیاست ابهام هسته ای اسرائیل، به تل آویو فشار نیاورد.
معاون وزیر امور خارجه اسرائیل افزود: در نشست امنیت هسته ای واشنگتن نشانی از تغییر در سیاست های آمریکا در قبال برنامه هسته ای اسرائیل دیده نشد و آمریکایی ها درخواست جدیدی را مطرح نکردند.
شایان ذکر است اوباما در جریان کنفرانس واشنگتن با اشاره کلی به پیمان ان پی تی و لزوم پیوستن کشورها به آن گفته بود: موضع دولت من در قبال پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای موضع تازه ای نیست. وقتی درباره اسرائیل و یا کشورهای دیگر صحبت می کنیم اعتقاد داریم که پیوستن به پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای مهم است. این موضع تازه نیست بلکه همواره موضع دولت های گذشته آمریکا و حتی دولت بوش بوده است.
اوباما در عین حال از پاسخ دادن به سؤالات خبرنگاران درباره تسلیحات اتمی اسرائیل طفره رفت و گفت: من در مورد برنامه هسته ای آنان توضیحی نخواهم داد.
چراغ سبز اوباما به رژیم صهیونیستی برای حفظ تسلیحات اتمی- و در عین حال دعوت به عدم گسترش آن!- در حالی است که وی درباره برنامه هسته ای ایران گفت: تحریم ها باید مقام های ایرانی را متوجه هزینه های برنامه اتمی نظامی(!) خود بکند.
در این میان نیکلاس سارکوزی رئیس جمهور فرانسه هم موضع متناقض و مشابهی را اتخاذ کرد. وی در مصاحبه با شبکه سی بی اس گفت: ما مشترکا با آمریکا تلاش خواهیم کرد تا قطعنامه دیگری برای اعمال مجازات ایران به تصویب برسانیم. دستیابی آنها به سلاح اتمی یک خطر به شمار می رود و غیرقابل قبول است.
وی اضافه کرد: ما برای تشدید مجازات با اوباما تلاش خواهیم کرد. حال اگر موفق شدیم چه بهتر وگرنه، آمریکا و اروپا تصمیم دیگری خواهند گرفت. مهم اتحاد اعضای شورای امنیت است. در غیر این صورت، صدور قطعنامه ای بی رنگ و ضعیف، دردی را دوا نخواهد کرد. شهامت ما نباید از شجاعت اپوزیسیون در ایران کمتر باشد. نمایش آنها عالی بود(!)
سارکوزی در موضعی وارونه به اغماض در برنامه تسلیحات اتمی رژیم جنایتکار اسرائیل پرداخت و از سوی دیگر برنامه اتمی ایران را تخطئه کرد. او می گوید: من از آن بیم دارم که جهان روزی از خواب بیدار شده و ببیند که میان اسرائیل و ایران جنگ درگرفته است فقط به این دلیل که جامعه بین الملل کوتاهی کرده است.
رئیس جمهور فرانسه پیشنهاد داد: بهترین راه جلوگیری از وقوع سناریوی جنگ میان اسرائیل و جمهوری اسلامی این است که به اسرائیل تضمین داده شود که ما عزم جدی برای تامین امنیت آن را داریم(!)
وی در ادامه این خزعبلات گفت: یک ایران مسلح به سلاح هسته ای، هم خطرناک و هم غیرقابل قبول است.
سارکوزی پس از این سخنان در برنامه تسلیحات اتمی فرانسه گفت: ما قصد متوقف ساختن برنامه هسته ای خود را نداریم چرا که این امر یعنی به خطر افکندن امنیت ملت فرانسه. من میراث دار تلاش های مقامات قبلی هستم که انرژی و قدرت هسته ای را برای کشور برجای گذاشته اند. من نمی توانم به این سلاحهای به ارث رسیده خاتمه دهم چرا که اطمینان ندارم جهان امن و به ثبات رسیده باشد. یک اقدام یک جانبه در جهان خطرناکی که امروز ما، در آن زندگی می کنیم کافی نیست.
وجود این میزان از تناقض ها در مواضع آمریکا و فرانسه و روسیه و برخی کشورهای اتمی باعث شد تا شبکه دویچه وله از قول رالف سینا تحلیلگر خود اعلام کند: در کنفرانس واشنگتن به گونه ای رفتار می شود که حجم وسیع تسلیحات هسته ای آمریکا و روسیه که میراث جنگ سرد هستند، مشکلی ایجاد نمی کنند و تمام اختلاف بر سر خطر بالقوه ای است که از کشورهای شرور یا تروریست ها نشأت می گیرد. رئیس دولت اسرائیل که اصلا در این نشست شرکت نکرده است. از این منظر نشست واشنگتن موفقیتی بزرگ است البته تنها در برگه های صورت جلسه(!)