کیهان:

نخست وزیر سفاک و پرگوی رژیم صهیونیستی پس از شنیدن پاسخ قاطع ایران و حزب الله لبنان درباره تلافی عبرت آموز، جا زد و تهدید نظامی را پس گرفت.
نتانیاهو برخلاف گزافه گویی خود و اطرافیانش طی ماههای اخیر، دیروز در جمع خبرنگاران در مسکو گفت: اسرائیل قصد هیچ گونه جنگ و تعرضی را ندارد و چنین اقدامی را برنامه ریزی نمی کند.
این عقب نشینی منفعلانه پس از آن اعلام شد که پریروز-به فاصله چند ساعت- هم رئیس جمهور اسلامی ایران و هم دبیرکل حزب الله لبنان، دشمنان به ویژه رژیم صهیونیستی را تهدید به تلافی عبرت آموز کردند. دکتر احمدی نژاد تاکید کرده بود اسرائیل از قصد حمله نظامی به سختی پشیمان خواهد شد. سیدحسن نصرالله هم گفت: اگر اسرائیل فرودگاه رفیق حریری را بزند ما فرودگاه بین المللی بن گوریون را می زنیم، اگر آنها ضاحیه بیروت را بزنند، ما به تل آویو حمله می کنیم و اگر به پالایشگاههای ما حمله کنند پالایشگاههای آنها را به آتش خواهیم کشید.
جا زدن نتانیاهو و انکار تهدید به حمله نظامی در حالی است که شخص وی و دیگر سران جنایتکار رژیم صهیونیستی بارها اقدام به تهدید نظامی ایران، لبنان و فلسطین کرده اند. شخص وی آبان سال گذشته ضمن سوارشدن بر یک جنگنده دور پرواز اف-15 که تصویر آن عکس اول روزنامه معاریو شد، گفته بود ما بدون رضایت آمریکا هم به ایران و تاسیسات اتمی آن حمله می کنیم. وی همچنین سالها از حامیان حمله پیشدستانه به ایران بوده و به روزنامه های صهیونیستی گفته بود ما باید با یک اقدام شجاعانه مثل حمله دوران بگین به عراق، به تاسیسات اتمی ایران حمله کنیم. این کاری است که اسرائیل باید انجام دهد.
عقب نشینی مفتضحانه مقامات ارشد رژیم صهیونیستی البته مسبوق به سابقه است. چند ماه پیش در پی تهدید مقامات وزارت جنگ اسرائیل در زمینه حمله به ایران و پاسخ مقامات ارشد نظامی کشورمان مبنی بر اینکه برای صهیونیست ها جهنم درست می کنیم، شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد: حتی فکر حمله به ایران احمقانه و ابلهانه و به معنای پا گذاشتن در دوزخ است.
ژنرال دان حالوتز فرمانده کل سابق ارتش اسرائیل و فرمانده اسبق نیروی هوایی این رژیم چند روز پیش با ارائه یک ارزیابی نظامی و تخصصی اعلام کرد: اسرائیل نباید نامزد و پیشقراول درگیری نظامی با ایران باشد. دفاع هوایی ایران می تواند جنگنده های ما را دچار مشکل کند. ارتش ما توان کافی برای چنین جنگی ندارد.