جان بولتون: اوباما تسلیم ایران هسته ای شده است

سفیر اسبق و افراطی آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که باراک اوباما در آستانه تسلیم شدن در برابر ایران هسته ای قرار دارد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از فاکس نیوز، «جان بولتون» در این باره گفت: رفتار ضعیف باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران را هیچ گونه نمی توان تفسیر کرد. وی افزود: باید اذعان کرد که اوباما آماده تسلیم شدن در برابر ایران هسته ای شده است.
جان بولتون چندی پیش نیز در گفت وگو با روزنامه واشنگتن تایمز این پیش بینی را کرده بود.
وی در این مصاحبه گفته بود: اوباما آدم ساده لوحی است. ما چهارده ماه را با رئیس جمهوری ساده و بی تجربه سپری کرده ایم. نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل در پایان گفت: من فکر می کنم که باراک اوباما در انتها مجبور به تعامل با ایران شود.
پاسخ ایران به تهدیدات آمریکا
مقامات وزارت دفاع آمریکا در یک عقب نشینی آشکار از مواضع قبلی خود با رد هرگونه تلاش واشنگتن برای حمله به ایران اعلام کرد که پاسخ تهران به تهدیدات ما تنها پیشرفت و ارائه فناوری های جدید بوده است. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، «مایکل فلورنوی» معاون وزیر دفاع آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی در سنگاپور اعلام کرد: حمله نظامی به ایران در دستور کار ما نبوده و اگر هم باشد، گزینه آخر خواهد بود.
براساس این گزارش، این اظهارات «فلورنوی» در حالی ارائه می شود که «رابرت گیتس» وزیر دفاع آمریکا چندی پیش در نامه ای محرمانه به کاخ سفید، حمله به ایران را یکی از گزینه های مهار ایران عنوان کرده بود؛ اما مصاحبه مطبوعاتی دو روز پیش «فلورنوی» نشان می دهد که آمریکا از مواضع خود عقب نشینی کرده است