سکوت چپ های مدعی خط امام در قبال زد و بند تازه موسوی با گروهک ها (خبر ویژه)

محافل ضدانقلاب اقدام یکی از سران فتنه در ملاقات با سران برخی گروهک های لیبرال و مدعی عنوان ملی-مذهبی را نوعی مرزشکنی در تاریخ 30 ساله ضد انقلاب می دانند و این در حالی است که مدعیان طرفداری از خط امام در جبهه موسوم به اصلاحات در این زمینه سکوت اختیار کرده اند. موسوی پنج شنبه گذشته با چند تن از اعضای نهضت آزادی، جنبش مسلمانان مبارز و گروهک موسوم به ملی-مذهبی (منشعب از نهضت آزادی) ملاقات کرد.
سایت پیک نت وابسته به برخی عناصر سابقاً توده ای که در خدمت برخی سرویس های اطلاعاتی غرب فعالیت می کند، با ذوق زدگی نسبت به ائتلاف موسوی با گروهک های ضدخط امامی نوشت؛ کار موسوی شکستن سد و مرز 30 ساله است. این توطئه های مرتجعان مذهبی بود که متاسفانه بخش قابل توجهی از چپ مذهبی و حتی میانه (کارگزاران) در آن افتادند.
سایت صهیونیستی بالاترین هم با استقبال از علنی شدن پیوند موسوی با گروهک های یاد شده نوشت: کدام جریان را در تاریخ سراغ دارید که در آن لیبرال و کمونیست و سکولار و مذهبی یکجا جمع شده باشند؟
احمد سلامتیان از عناصر نزدیک به بنی صدر و دفتر هماهنگی وی در سال های آغازین انقلاب هم به بی بی سی گفت: یکی از مشخصات جریان سبز، به هم زدن چارچوب ها و مرزهای شناخته شده در داخل جمهوری اسلامی است. نیروهایی که در گذشته بنا به ملاحظات گوناگون با یکدیگر ارتباط نمی گرفتند، اکنون متحدانی برای هم پیدا کرده اند.
وی اظهار داشت: اگر چنین روندی در مورد احزابی مانند مشارکت در سال های پیش از این با ملی مذهبی ها شروع شده بود، در مورد افرادی مانند میرحسین موسوی این امر دیرتر اتفاق افتاده اما ضرورت های مبارزه و تغییر شعارهای جنبش سبز، موجب نزدیک شدن با ملی-مذهبی ها از سوی اصلاح طلبان است که هنوز خود را دنباله رو آیت الله خمینی می دانند. این هماهنگی های تشکیلاتی باید بیشتر شود. در غیر این صورت جنبش زیر فشار مبدل به نوعی روزمرگی سیاسی می شود و به جای گسترش، گرفتار افول خواهد شد.
نیک آهنگ-ک کاریکاتوریست خارج نشین روزنامه های زنجیره ای هم با اشاره به اظهارات موسوی در ملاقات مذکور مبنی بر لزوم جذب خاکستری ها، از مخالفت مدعیان جنبش سبز با «امام» و «خط امام» خبر داد و نوشت: وقتی موسوی از شبکه های اجتماعی حرف می زند نمی تواند انتظار داشته باشد این شبکه ها از نظر ایدئولوژیکی یک سویه عمل کنند. سخنان اخیر او از درک بالا خبر می دهد اما باید دید این کلام را در برنامه ریزی ها چه قدر راه می دهد. بنابر تعریف موسوی خیلی ها نه طرفدار ولایت فقیه هستند و نه علاقه ای به عکس امام دارند. اینجاست که سکولارها به کار می آیند. این بار سبزها باید به دنبال سکولارها باشند.
سایت بالاترین هم در مطلب دیگری با اشاره به اظهارات موسوی مبنی بر دوری از تعصب و پیشه کردن انعطاف از موسوی پرسیده که آیا این انعطاف در حد کنار گذاشتن قانون اساسی و جمهوری اسلامی هست یا نه؟
گفتنی است حضرت امام خمینی(ره) که موسوی روزگاری ادعای پیروی از آن حضرت را داشت، بارها بر نفاق و خیانت گروهک هایی چون نهضت آزادی تاکید کرده و معتقد بود که اگر آنها روی کار می ماندند ضربه ای به اسلام عزیز می زدند که تا قرن ها سر بلند نمی کرد. امام به اعتبار اسناد خیانت مدعیان دروغین عنوان ملی-مذهبی که پس از تسخیرلانه جاسوسی آمریکا علنی شد، تصریح کردند آنها مشروعیتی ندارند. نهضت آزادی حتی انتخابات دوم خرداد 76 را تحریم کرده بود اما به اعتبار سرسپردگی کامل موسوی به گروهک ها، از وی حمایت کرد.
نکته جالب در این میان سکوت مدعیان خط امام در جبهه اصلاحات و گروه هایی چون مجمع روحانیون و اشخاصی نظیر علی اکبر محتشمی پور است که بارها از نفوذ انجمن حجتیه (مروجان جدایی دین از سیاست) ابراز نگرانی کرده اما اکنون درباره زد و بند موسوی با گروهک های لیبرال و سکولار سکوت اختیار کرده اند. در این میان وضعیت محتشمی پور (عضو ستاد انتخاباتی موسوی و رئیس کمیته کذایی صیانت از آراء) از بقیه متمایزتر است چه آن که حضرت امام در پاسخ به نامه وی، درباره نهضت آزادی تصریح کردند: « در موضوع نهضت به اصطلاح آزادی مسائل فراوانی است که بررسی آن محتاج به وقت زیاد است. آنچه باید اجمالا گفت آن است که پرونده این نهضت و همین طور عملکرد آن در دولت موقت اول انقلاب شهادت می دهد که نهضت به اصطلاح آزادی طرفدار جدی وابستگی کشور ایران به آمریکا است، و در این باره از هیچ کوششی فروگذار نکرده است... به حسب این پرونده های قطور و نیز ملاقات های مکرر اعضای نهضت، چه در منازل خودشان و چه در سفارت آمریکا و به حسب آنچه من مشاهده کردم از انحرافات آنها، که اگر خدای متعال عنایت نفرموده بود و مدتی در حکومت موقت باقی مانده بودند ملت های مظلوم بویژه ملت عزیز ما اکنون در زیر چنگال آمریکا و مستشاران او دست و پا می زدند و اسلام عزیز چنان سیلی از این ستمکاران می خورد که قرن ها سر بلند نمی کرد، و به حسب امور بسیار دیگر، نهضت به اصطلاح آزادی صلاحیت برای هیچ امری از امور دولتی یا قانون گذاری یا قضایی را ندارند؛ و ضرر آنها، به اعتبار آن که متظاهر به اسلام هستند و با این حربه جوانان عزیز ما را منحرف خواهند کرد و نیز با دخالت بی مورد در تفسیر قرآن کریم و احادیث شریفه و تاویل های جاهلانه موجب فساد عظیم ممکن است بشوند، از ضرر گروهک های دیگر، حتی منافقین این فرزندان عزیز مهندس بازرگان، بیشتر و بالاتر است... نهضت به اصطلاح آزادی و افراد آن چون موجب گمراهی بسیاری از کسانی که بی اطلاع از مقاصد شوم آنان هستند می گردند، باید با آنها برخورد قاطعانه شود، و نباید رسمیت داشته باشند».
و شگفت تر اینکه محتشمی پور در نامه استفسار خود از حضرت امام(ره) با استناد به عملکرد خیانت بار نهضت آزادی، این گروهک را متهم به «سم پاشی علیه دفاع مقدس، برائت از مشرکین و ولایت فقیه» و «تضعیف نظام جمهوری اسلامی» می کند.