ژنرال ارشد آمریکایی با رد گزارش پنتاگون: ایران هیچ گونه حضور نظامی در ونزوئلا ندارد

یک ژنرال ارشد آمریکایی با تاکید بر توسعه روابط ایران با ونزوئلا در حوزه های دیپلماتیک و اقتصادی تصریح کرد: ایران هیچگونه حضور نظامی در این کشور آمریکای جنوبی ندارد.
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ژنرال «داگلاس فریزر» فرمانده نیروهای نظامی جنوب آمریکا اظهار کرد که ایران در حال توسعه روابط دیپلماتیکی و اقتصادی با ونزوئلا است اما هیچگونه حضور نظامی در این کشور آمریکای جنوبی ندارد. اظهارات وی پس از آن ایراد شد که «هوگو چاوز» رئیس جمهوری ونزوئلا، اتهامات پنتاگون مبنی بر آنکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کشور ونزوئلا مستقر شده است را تکذیب کرد.
چاوز، اتهامات اخیر پنتاگون درباره حضور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در ونزوئلا را در یک مراسم نظامی، یک دروغ محض خواند. فریزر به دنبال اظهارات رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد: ما شاهد تعامل رو به رشد ایران با ونزوئلا هستیم. ایران حضور دیپلماتیکی و تجاری در ونزوئلا دارد اما ما شواهدی مبنی بر حضور نظامی ایران در ونزوئلا مشاهده نکرده ایم. وی در ادامه افزود: هیچگونه نشانه ای که حاکی از آن باشد که ایران به ونزوئلا سلاح فرستاده است، وجود ندارد.