کیهان:

چند کلاهبردار حرفه ای برای سرکیسه کردن نهادهای دولتی آمریکا مدعی شدند در معرض تهدیدهای مرگبار ماموران اطلاعاتی ایران قرار دارند.
فاکس نیوز ارگان رسانه ای پنتاگون از قول یک عنصر فرصت طلب (احمد باطبی) مدعی شد: ایرانیان ناراضی و در تبعید با تهدیدهای مرگبار ماموران اطلاعاتی ایران مواجه هستند. من مجبورم هر هفته شماره تلفن خود را عوض کنم چون ماموران اطلاعاتی مرا تهدید به مرگ می کنند.
فاکس نیوز افزود: یکی دیگر از ناراضیان نگران، محسن سازگارا سیاستمدار سابق است. او می گوید که مرتبا پیام های تهدید به مرگ دریافت می کند... هوشنگ امیراحمدی هم می گوید عوامل رژیم در اینجا (آمریکا) حضور دارند. این یک مسئله حساس است. جان مخالفان در اینجا درخطر است. تبلیغات تهران بر روی مخالفان مقیم آمریکا موثر بوده و آنها را بسیار ترسانده است. بسیاری از آنها حتی حاضر به ظاهر شدن در محافل عمومی نیستند.
گفتنی است افراد مذکور حتی در محافل ضد انقلاب هم به عنوان افرادی فرصت طلب که فقط اخاذی و سرکیسه کردن را بلدند، شناخته می شوند و به نظر می رسد به دنبال تردید جدی در دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی آمریکا مبنی بر اینکه چرا باید پول مفت به افراد بی خاصیتی از این دست بدهند موجب شده تا آنها با صحنه سازی چنین القا کنند که از نظر جمهوری اسلامی آدم های مهمی محسوب می شوند و بنابراین پرداخت مواجب از سوی سازمان های آمریکایی اقدام درستی است.
سال گذشته محمدرضا کثرانی هم سلولی باطبی در اوین به هنگام بازداشت، فاش کرد که باطبی مدام می گفته من اهل مبارزه و سیاست و این جور چیزها نیستم و فقط زندان آمده ام تا بتوانم برای خود سابقه اپوزیسیونی بسازم و از آمریکا پناهندگی بگیرم!
درباره محسن سازگارا هم باید توجه داشت که وی در کنار لودگی ها و کمدی های گاه به گاه، به عنوان منبع اطلاعاتی نیم سوز و محل نشت پروژه های سازمان سیا محسوب می شود به نحوی که معمولا از طریق او می توان حدس زد نابغه های! سازمان سیا چه دستوراتی به مهره های میدانی داده اند. سازگارا چند ماه پیش از صدای آمریکا اخراج شد اما اوضاع این رسانه ضدانقلابی آن قدر آشفته است که مسئولان آن مجبور شده اند وی را دوباره به خدمت فرا بخوانند.