"حمایت قاطع" دانشجویان و اساتید ایرانی اروپا و آمریکا از سخنان احمدی‌نژاد

 

"تشکل دانشگاهی پویش عدالت" در بیانیه ای، از سخنان روشنگرانه رئیس جمهور کشورمان در اجلاس بازنگری ان‌پی‌تی در نیویورک، "حمایت قاطع" خود را اعلام کردند.

به گزارش شبکه ایران، "تشکل دانشگاهی پویش عدالت" در بیانیه ای، از سخنان روشنگرانه رئیس جمهور کشورمان در اجلاس بازنگری ان‌پی‌تی در نیویورک، "حمایت قاطع" خود را اعلام کردند.

تشکل دانشگاهی پویش عدالت که متشکل از جمع کثیری از نخبگان، دانشجویان و اساتید ایرانی مقیم در اروپا و آمریکاست، تاکید کرده است که رویه جمهوری اسلامی ایران در مسیر هسته ای و دستیابی صلح آمیز به این انرژی، با اقتدار تمام باید روز به روز تقویت شده و نباید برای لحظه ای از این حق که متعلق به نسلهای آینده ایران است فرو گذاری شود.

تشکل فراگیر دانشجویان و اساتید ایرانی اروپا و آمریکا با بیان اینکه "معتقدیم شمارش معکوس فروپاشی نظام جهانی سرمایه داری در ربع پایانی قرن بیستم و با پیروزی نهضت اسلامی ایران شروع شده" است، عنوان کرده اند که "اکنون جنبش های عدالتخواه با تبعیت از سرمشق عملی و نظری این انقلاب تبدیل به بازیگران جدید عرصه روابط بین الملل شده اند. از این رو تمدن غرب به سرکردگی آمریکا و صهیونیسم بایستی بداند که موج برخاسته از اقیانوس خروشان جنبش عدالتخواهی در عرصه بین الملل، و به رهبری ایران و تبعیت از ولی امر مسلمین جهان، دیر یا زود ساحل نظام بی عدالتی را در خواهد نوردید تا پرچم اتقلاب را به دست صاحب اصلی آن برسانند."

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله القاصم الجبارین

بیانیه تشکل فراگیر دانشجویان و اساتید ایرانی اروپا و آمریکا (پویش عدالت) در حمایت از سخنان دکتر احمدی نژاد در نیویورک

اندیشه عدالت ریشه در فطرت پاک بشری داشته و ودیعهای الهی در نهاد بشر است و با اندیشه خداجویی و یکتاپرستی و جستجوی اصل اصیل انسانی که همان " نفحت فیه من روحی" است، ارتباطی تنگاتنگ دارد. از این رو در طول تاریخ هرگاه پیامبران، منادیان و یادآوران فطرت الهی فراموشی مردمان را فریاد زده اند و انسان را به نسیان خویش (که قرابتی دیرینه با نام وی دارد) فراخوانده اند، همواره کسانی دعوت حق را لبیک گفته اند که غرق در مناسبات دنیوی نبوده اند.

اندیشه انقلابی خمینی کبیر نیز که ریشه در دعوت انبیا و سنت علوی حق جویی شیعی داشت، در فضای دو قطبی بین الملل در دوره پس از جنگ جهانی دوم و در طول دوره جنگ سرد آن چنان در ضمیر انسانهای پاکدل فرو نشست که اکنون پس از گذشت سی سال میتوان ثمرات آنرا در سایر کشورها ، و با ظهور نهضت های حق طلب و عدالت خواه در سراسر جهان بیش از پیش ملاحظه نمود.

لذا اندیشه عدالت و حقیقت که با خدا پرستی نسبتی دیرینه دارد، هیچ گاه به فراموشی سپرده نشده و مادامی که ظلم مستکبران وجود داشته باشد اراده معطوف به عدالت نیز روز به روز در نهاد آدمیان ریشه دار تر خواهد شد.

تشکل دانشگاهی پویش عدالت، متشکل از جمع کثیری از نخبگان، دانشجویان و اساتید ایرانی مقیم در اروپا و آمریکا ، ضمن حمایت قاطعانه از بیانات عدالت طلبانه و شجاعانه رئیس جمهوری اسلامی ایران، جناب آقای دکتر احمدی نژاد در کنفرانس باز نگری ان پی تی در نیویورک، معتقد است که رویه جمهوری اسلامی ایران در مسیر هسته ای و دستیابی صلح آمیز به این انرژی، با اقتدار تمام باید روز به روز تقویت شده و نباید برای لحظه ای از این حق که متعلق به نسلهای آینده ایران است فرو گذاری شود.

مفهوم امنیت در دنیای امروز آنچنان گسترده شده و به تمامی حیطه های ملی، فراملی و بین المللی بسط پیدا کرده است، که دیگرنمی توان آنرا محدود به فهم سنتی از این واژه نمود و بایستی آنرا در جهان به هم پبوسته امروز و در تمامی سطوح در نظر آورد. لذا داشتن سلاح های اتمی و تسلیحات کشتار جمعی به شدت ناقض مفهوم فوق بوده و داشتن این سلاح ها نه تنها با روح بشریت و انسانیت انسان مخالف است، بلکه از لحاظ حقوق بین المل نیز امری محکوم و مذموم است.

رژیم آمریکا در حالی با اعمال فشار بر جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی تلاش دارد تا مانع اراده ملی فرزندان ایران زمین در دست یابی به انرژی صلح آمیز هسته ای شود، که خود فوق پیشرفته ترین انواع سلاح های آن را در اختیار داشته ودر گذشته ای نه چندان دور از آن استفاده کرده است و هم اکنون ایالت پنجاه و یکم آن یعنی رژیم غاصب صهیونیستی نه تنها به این سلاح ها مجهز است بلکه در مقابل هیچ یک از مجامع به اصطلاح بین المللی پاسخگو نیست.این رفتار دوگانه و اندیشه ناقض عدالت از آنجا که با فطرت بشری در تناقض است، در مناسبات انسانی جایی نداشته و محکوم به شکست است.

ما معتقدیم شمارش معکوس فروپاشی نظام جهانی سرمایه داری( که با فرافکنی بحران های ذاتی و عرضی خود تاکنون توانسته است از زوال خویش جلوگیری کند) در ربع پایانی قرن بیستم و با پیروزی نهضت اسلامی ایران شروع شده، و اکنون جنبش های عدالتخواه با تبعیت از سرمشق عملی و نظری این انقلاب تبدیل به بازیگران جدید عرصه روابط بین الملل شده اند. از این رو تمدن غرب به سرکردگی آمریکا و صهیونیسم بایستی بداند که موج برخاسته از اقیانوس خروشان جنبش عدالتخواهی در عرصه بین الملل، و به رهبری ایران و تبعیت از ولی امر مسلمین جهان، دیر یا زود ساحل نظام بی عدالتی را در خواهد نوردید تا پرچم اتقلاب را به دست صاحب اصلی آن برسانند

در پایان ضمن طلب دعای خیر و موفقیت روز افزون از خداوند متعال برای همه خدمتگزاران انقلاب اسلامی، از همه مسولین نظام جمهوری اسلامی ایران می خواهیم که اختلافات سلیقه ای را کنار گذاشته و با همت مضاعف و کار مضاعف ، هر روز بر قدرت و سربلندی ایران بیفزایند چراکه مادامی که اتحاد و همدلی بین مردم و مسولان حفظ شود، هیچ قدرتی توان ضربه زدن به این سرزمین را نخواهد داشت و دورنمای دستیابی به قله های رفیع پیشرفت و انسانیت و عدالت زیباتر و دست یافتنی تر خواهد بود.

اللهم عجل لولیک الفرج

پویش عدالت

تشکل فراگیر دانشجویان و اساتید ایرانی اروپا و آمریکا