رجانیوز:

 

کارشناسان آمریکایی با هشدار نسبت به گسترش بحران یونان به آمریکا تصریح کردند: یونان به عنوان یک نمونه آزمایشی از سوی افرادی چون جرج سوروس مورد استفاده قرار گرفته و بانکداران بین‌المللی بعدها از این فرمول علیه کشورهای بزرگتری مثل ایالات متحده استفاده می‌کنند.

به گزارش شبکه ایران، هفته‌نامه "امریکن‌فری‌پرس" طی گزارشی به بررسی بحران مالی یونان پرداخت و این سوال را مطرح کرد که "آیا ایالات متحده کشور بعدی خواهد بود که دچار چنین بلا و فاجعه‌ای می‌شود؟"

"ویکتور تورن" نویسنده و روزنامه‌نگار آمریکایی در این گزارش، با بیان این مطلب که بانکداران بین‌المللی عامل اصلی وقوع بحران مالی یونان هستند، می‌نویسد: در مرکز سقوط ناگهانی اقتصاد یونان، گروه بانکداری "گلدمن ساش" قرار دارد که یکی از مالکان فدرال رزرو (بانک مرکزی) آمریکا نیز محسوب می‌شود.

نویسنده کتاب "نقش اسراییل در 11 سپتامبر"، همچنین می‌افزاید: روزنامه یونانی "آوریانی" در مقاله‌ای به روشنی از نقش یک ثروتمند یهودی در طرح‌ریزی برای فروپاشی اقتصاد یونان سخن گفته و طی دو مصاحبه با یک تاریخدان، اوضاع یونان را اینچنین تشریح کرده است: آنجا نیروهای تاریک شیطانی وجود دارند که با زندگی مردم بازی کرده و از آن‌ها برای کسب درآمد استفاده می‌کنند و "جورج پاپاندرو" نخست‌وزیر یونان یک فرد دست‌نشانده است که بر اساس دستورات صنعت بانکداری عمل می‌کند.

این گزارش در ادامه با اشاره به نقش اتحادیه اروپا در تشدید اوضاع یونان، از قول روزنامه یونانی آوریانی می‌نویسد: بروکسل می‌خواهد تا سیاست‌های مالیاتی و مصرفی ما را تحت کنترل خود در بیاورد.

این روزنامه یونانی همچنین در 11 فوریه نیز طی مقاله‌ای با عنوان "یونان تحت دیکتاتوری اتحادیه اروپا"، نوشت: بحران یونان موجب جذب اغلب نمایندگان بنگاه‌های ثروتمند مالی شده که با استفاده از روش‌های مافیایی خود و با کمک کمیسیون اروپا، به دنبال پیاده کردن اهداف خود هستند.


در تصویر فوق، IMF (صندوق بین‌المللی پول)، جرج سوروس،
گروه بانکداری گلدمن ساش و ... در تلاش برای نابودی یونان به چشم می‌خورند.


گزارش امریکن‌فری‌پرس با بیان این مطلب که یکی از افراد اشاره شده در مقاله آوریانی، "جورج سوروس" محتکر یهودی- آمریکایی و معمار بسیاری از انقلاب‌های رنگی در منطقه است، می‌نویسد: خانم "پاپادو پولوس"، کارشناس یونانی با هشدار نسبت به گسترش بحران یونان به آمریکا می‌گوید: یونان به عنوان یک نمونه آزمایشی مورد استفاده قرار گرفته و بانکداران بین‌المللی بعدها از این فرمول علیه کشورهای بزرگتری مثل ایالات متحده استفاده می‌کنند.

تورن توضیح می‌دهد: به یاد داشته باشید که نرخ "بدهی به تولید ناخالص ملی" یونان فرق چندانی با نرخ بدهی به تولید ناخالص ملی ایالات متحده ندارد.

این نویسنده آمریکایی در ادامه با تاکید بر احتمال خروج یونان از اتحادیه اروپا می‌نویسد: با توجه به نفوذ شدید ثروتمندان و بنگاه‌های مالی در یونان، بسیاری از یونانی‌ها ترجیح می‌دهند تا اتحادیه اروپا را ترک کنند و با کنار گذاشتن یورو، به واحد پول سابق خویش بازگردند تا بتوانند با در دست گرفتن سرنوشت خود، به درد و رنج مرگ تدریجی حق حاکمیت ملی خود پایان دهند.