کیهان:
برخی عناصر ضدانقلاب خارج نشین و رسانه های آنان در دشمنی با حقوق ملت ایران گوی سبقت از آمریکا و اسرائیل ربوده اند. سایت روز نت یکی از این محافل است که با جمع آوری شماری از عناصر ضدانقلاب نوکرمآب، به زبان فارسی از منطق آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ایران دفاع می کند.
این سایت در مطلبی به قلم سعید- ق از اعضای متواری گروهک ادوار تحکیم به دفاع از تحریم غرب علیه ایران به بهانه برنامه هسته ای پرداخت. او در ادبیاتی قابل تامل و مشابه ادبیات رادیو اسرائیل و صدای آمریکا می نویسد: بحران هسته ای ایران، جهان را گرفتار بحرانی کرده که لاینحل می نماید... اکنون آشکار است که برنامه هسته ای ایران چیزی جز دستیابی به انرژی هسته ای را دنبال می کند. ایران دنبال چماق و سلاح هسته ای است. برنامه هسته ای ایران عمیقا مشکوک است. آیا موثر نبودن تحریم برای انصراف ایران از برنامه هسته ای بدین معناست که جامعه جهانی باید از تحریم صرف نظر کند؟ رها کردن ایران و عدم تحریم آن، سرمشق نامناسبی برای دیگر کشورها خواهد بود.
وی با تاکید بر همراهی بر پروژه فشار خارجی اضافه کرد: همواره گفته شده که جنبش سبز برای پیروزی نیازمند آن است که وارد فاز اعتصابات شود تا بتواند با فلج کردن کشور، دولت را به زیر بکشد. شاید در صورت فعال بودن جنبش سبز، تحریم های اقتصادی فلج کننده می توانند در تسریع پیروزی جنبش نقش مهمی ایفا کنند.
روز نت در عین حال اذعان کرد: جمهوری اسلامی با توجه به تجربه ها و هدف غایی اش از برنامه هسته ای، هراسی از تحریم ها به دل راه نخواهد داد. ایران در شرایط کنونی باور دارد که ایالات متحده به دلیل درگیر بودن در عراق و افغانستان و درگیری با تروریسم اسلامی]![ در دیگر مناطق خاورمیانه، توانایی درگیر شدن در جنگی دیگر را ندارد. در ماجرای گروگان گرفتن ]![ سربازان انگلیسی، ایران کوشید تحمل نیروهای ائتلاف را محک بزند. برخورد دولت های غربی تا به حال ایران را مجاب نکرده که غرب توانایی برخورد با ایران را دارد. اگر قرار است برنامه هسته ای ایران با توسل به تهدید متوقف شود باید به گونه ای به مسئولان ایرانی نشان داد که دولت های غربی آمادگی برخورد از نوع دیگری را نیز دارند.
نویسنده در پایان همان چیزی را به اربابان آمریکایی توصیه کرد که از سوی مقامات آمریکایی -در زمینه استثنا کردن حوزه اینترنت و رسانه از تحریم ها و حمایت از عناصر ضدانقلاب- درباره آن تصمیم گیری شده است؛ «اگر پرسیده شود مهمترین کمکی که در وضعیت کنونی دولت های غربی می توانند به خود و ما کنند چیست می توان بر یک نکته انگشت نهاد. و آن تامین زیرساخت ها و امکانات سخت افزاری برای تاسیس و تامین مالی شبکه های رادیو وتلویزیونی فارسی زبان، در اختیار قراردادن امکانات دور زدن سانسور اینترنتی و تامین مالی برنامه های افشای نقض حقوق بشر و آموزش های پایه درباره دموکراسی و حقوق بشر به مردم ایران است. این هم به سود ما و هم سود دولت های غربی است.»
در اوایل قرن اخیر فراماسونر وابسته ای مانند تقی زاده ضمن امضای قرارداد واگذاری نفت ایران به انگلیسی ها خواستار فرنگی شدن از نوک پا تا فرق سر بود. او بعدها در برابر انتقادها گفته بود «المامور معذور». ظاهرا پس از نواخته شدن کوس رسوایی روشنفکری نوکرمآب، با نسخه های معاصر سرسپرده تری- البته در قطع جیبی- مواجه هستیم که در روز روشن خصومت ها و عنادهای دشمنان پیشرفت ملت ایران را توجیه می کنند.