شفیعیان انتشار اخبار دروغ را "اشتباه" دانسته و نوشته است: "به نوبه خودم متذکر می شوم که چنین حرکت های اشتباهی، ادامه اشتباهاتی است که تا به حال انجام شده است".

به گزارش شبکه ایران، عضو حزب مشارکت ادعای سایت رسمی آقای موسوی را تکذیب کرد.

علی اصغر شفیعیان، عضو حزب اصلاح طلب مشارکت، در مطلبی که در وبلاگش منتشر کرده است، ادعای سایت کلمه مبنی بر "تحصن جمعیت زیاد مقابل زندان اوین" را رد کرد.

شفیعیان که در انتخابات ریاست جمهوری در ستاد آقای موسوی فعالیت داشته، نوشته است: "امروز خبری را در سایت کلمه خواندم با عنوان «تجمع گسترده مادران و خانواده های زندانیان در مقابل زندان اوین». اتفاقا آن شب قرار بود یکی از دوستانمان آزاد شود و از قبل اطلاع داده بودند، برای همین من و همسرم به مقابل زندان اوین رفته بودیم؛ که البته آن شب آزاد نشد. کسانی هم که آمده بودند همه کسی را داشتند که قرار بود آزاد شود. من کسی را که «تحصن» کرده باشد ندیدم، اصلا تعداد افرادی که آنجا بودند حدود 100 نفر بودند".

وی با انتقاد از انتشار این خبر دروغ در سایت کلمه، اظهار داشته است: "نمی دانم سایت کلمه این تعداد 800 نفر را از کجا پیدا کرده است؟ هیچ عکسی هم دست کسی ندیدم. ماموری هم آنجا نبود، غیر از چند سربازی که نگهبان معمولی آنجا هستند. هیچ کسی برای درخواست آزادی نیامده بود، همه ی آنها برای تحویل گرفتن کسانی که از قبل اعلام شده بود قرار است آزاد شوند به آنجا مراجعه کرده بودند".

عضو جبهه مشارکت در ادامه این مطلب، از انتشار خبرهایی از این دست که به فضای آرام کشور خدشه وارد می‌کند، انتقاد کرده و نوشته است: "متاسفانه به نظر می رسد دوستانی که خبرهای اینچنینی منتشر می کنند انگار دنبال سیاسی و امنیتی کردن بیشتر فضا هستند و برای آن دست به خبرسازی می زنند اما این خبرها بیشتر مخاطبان را متوهم می کند و کسانی که واقعیت را نمی دانند با چنین تصوراتی، نتیجه گیری ها عجیبی هم می کنند".

شفیعیان در پایان یادداشت خود، انتشار اخبار دروغ را "اشتباه" دانسته و نوشته است: "به نوبه خودم متذکر می شوم که چنین حرکت های اشتباهی، ادامه اشتباهاتی است که تا به حال انجام شده است".

گفتنی است که سایت "کلمه" که به عنوان سایت رسمی آقای موسوی فعالیت می‌کند، مدعی شده بود که شامگاه دوشنبه ۱۷ اسفندماه، علی رغم هوای بسیار سرد، جمعیتی متحصن که به ۸۰۰ تن می‌رسیدند، در مقابل زندان اوین تجمع کردند!

* سابقه سایت میرحسین در انتشار اخبار نادرست

البته سابقه تکذیب ادعاهای سایت "کلمه" به همین جا ختم نمی شود.

چندی پیش هم، با اینکه فیلم مستند "سناریوی قتل ندا آقاسلطان" از رسانه ملی پخش نشده بود، این سایت با استناد به شایعات اینترنتی، در مطلبی با عنوان "مستند گاف باران در گم کردن رد قاتل ندا"، به نقد این فیلم "پخش نشده" پرداخت!

سایت رسمی آقای موسوی در واکنش به افشاگری های محمدرضا تاجیک، رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری دولت محمد خاتمی هم، مدعی شده بود که "کلیدواژه های حسین شریعتمداری در زبان تاجیک می چرخید"!

این سایت در ایام انتخابات و پس از آن هم با انتشار اخباری غیرموثق، در تحریک حامیان آقای موسوی در جهت اهداف خود تلاش کرد.