عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به بیان برخی ناگفته‌ها در جلسات مشترک نمایندگان مجلس و نامزدهای شکست خورده در انتخابات پرداخت.

به گزارش فارس، پرویز سروری که عصر امروز در میان اعضای جامعه اسلامی کارگران سخن می‌گفت با بیان اینکه فتنه در مقابل انقلاب به معنای عملیات معکوس است، بیان کرد: فتنه به معنی تبدیل فرصت‌ها به تهدیدها است و این دلیل عدم تحریم انتخابات دهم ریاست جمهوری بود تا دشمن بتواند با نفوذ در خاک ایران از این فرصت به عنوان تهدید استفاده کند.

سروری در ادامه به بیان گزارش‌هایی از دیدارهای نمایندگان مجلس با کاندیداها و برخی افراد پرداخت و اظهار داشت: در همان چند روز اول پس از انتخابات 12 نفر از نمایندگان مجلس به دیدار موسوی رفتیم و به او گفتیم شما، ما 12 نماینده را قانع کنید که تقلب شده است ما حاضر هستیم به عنوان نماینده‌هایی از بین مردم پشت شما بایستیم زیرا اعتقاد داریم دولتی که با تقلب بر سر کار بیاید ارزش ندارد.

وی افزود : ما به موسوی گفتیم شما می‌گویید ابطال انتخابات کف خواسته‌های شماست برای ما مشخص کنید سقف خواسته‌های شما کجاست؟ موسوی در پاسخ گفت از قبل انتخابات سازماندهی برای تشکیل یک سازمان رأی صورت گرفته بود، که ما از او خواستیم تا دلیلش را برای این سخن بگوید.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: موسوی بدون پاسخ به ما خواستار حضور در رسانه ملی شد و به ما گفت که اگر همه ملت ایران بگویند تقلب نشده او باز هم می‌گوید که تقلب صورت گرفته است.

سروری ادامه داد: در یکی از این جلسات آقای ناطق نوری به ما گفت "ساعت 8 صبح 23 خرداد با آقای موسوی تماس گرفته و به او گفتم که شما خوب می‌دانید من به احمدی‌نژاد رأی نداده‌ام و رأی من شما بودید. همچنان که من وزیر کشور دوران شما بودم اما آقای موسوی! اقدامات شما بوی خون می‌دهد و این اقدامات وحدت و صمیمیت بین مردم را تبدیل به درگیری می‌کند. در ضمن کسی از کف خیابان‌ها به شما امتیاز نخواهد داد و این اقدامات صرفاً موجب کدورت می‌شود و اقتصاد کشور را مختل خواهد کرد؛ نکنید این کارها را " .

سروری افزود: سیدمحمد خاتمی هم در جلسه‌ای که با او داشتیم به ما گفت که دو روز قبل از خطبه‌های نماز جمعه آیت‌ا... خامنه‌ای، با موسوی تماس گرفته است و به او گفته که من 8 سال با این رهبر کار کرده‌ام و روحیات ایشان دست من است اگر شما و آقای کروبی به او نامه بنویسید و به او بگویید که معترض هستید او اعتراض شما را پیگیری خواهد کرد ولی اگر این کار را نکنید و اگر به کف خیابان‌ها بریزید او در خطبه‌های نماز جمعه مقابل شما خواهد ایستاد؛ ولی با اینکه من دو ساعت با موسوی صحبت کردم او کار خودش را ادامه داد و حتی به حرف من گوش نداد .

سروری تصریح کرد: من از موسوی نامه‌ای دارم که او دو روز قبل از انتخابات با خبرنگار انگلیسی مصاحبه‌ای کرده است و در پاسخ به این سوال که برنامه‌اش برای محدود کردن اختیارات رهبری چیست؟ پاسخ داده‌است: من نمی‌توانم برای او کاری انجام دهم ولی مردمی که در کف خیابان‌ها هستند خود به خود حوزه اختیارات رهبری را محدود خواهند کرد.

به گفته سروری این مصاحبه زمانی صورت گرفته است که هنوز انتخابات انجام نشده و مردم از همه نوع طیفی در خیابان‌ها بودند و جای تعجب دارد که علت این صحبت موسوی برای چیست؟ و آیا موسوی از ریخته شدن مردم در کف خیابان‌ها پس از انتخابات خبر داشته است؟

وی در ادامه به دیدار با کروبی اشاره و عنوان کرد: شخص کروبی در آن جلسه به ما گفت که برای خود او نیز مطالب و اتهاماتی که مطرح می‌کند ثابت نشده است و صرفاً 4 نفر به او مراجعه کرده و مطالبی را عنوان کرده‌اند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: وقتی نمایندگان از کروبی برای صحبت‌هایش مدارکی را خواسته‌اند او تحت هیچ شرایطی حاضر به همکاری با نمایندگان نشد و هیچ مدرکی را برای پیگیری به ما نداد تا اینکه قوه قضائیه مجبور شد برای گرفتن مدارک، وی را احضار کند و از او سند بخواهد.
وی افزود: کروبی در صحبت‌هایی که فیلمش هم موجود است به همه قول داد که اگر صحبت‌هایش ثابت نشود مصاحبه کند و همه چیز را اعلام کند.

سروری با اشاره به اینکه این یک قول دو طرفه بود، تصریح کرد: کروبی به ما گفت من شجاعت انجام این کار را دارم. اما با وجود اینکه بعد از بررسی‌های قوه قضائیه همه اسناد ایشان رد شد و خود آقای کروبی نیز قانع شدند حاضر به مصاحبه نشد که فیلم همه این جلسات نیز موجود است.