بهاءالله مهاجرانی: حمله به ولایت فقیه باعث ریزش نیرو شده است (خبر ویژه)


وزیر فراری دولت اصلاحات، تظاهر به دفاع از قانون اساسی و ولایت فقیه را در جهت توقف ریزش نیروهای جنبش سبز عنوان کرد.
مهاجرانی این توضیح را در واکنش به انتقاد جریان های ضد انقلاب ارائه کرد.
مهاجرانی در سایت جرس نوشت؛ آبان سال گذشته در کالج مریلند گفتم که ما بار جنبش سبز و مطالبات را آن قدر سنگین نکنیم که دستیابی به هدف، ممکن و میسر نباشد یا بسیار در دور دست قرار گیرد. اگر مطالبات در این مرحله به حذف ولایت فقیه و تغییر نظام و حذف اسلام از حاکمیت ارتقا پیدا کند، جنبش عملا جبهه مخالف خود را تقویت کرده و از سوی دیگر موجب ریزش بخش هایی از طرفداران خود شده است.
وی با تایید حضور عناصر برانداز و سرنگونی طلب در جنبش سبز و توضیح ندادن اینکه چرا آنها در این ائتلاف حضور دارند، نوشت: این گروه ها سی سال است که می خواهند رژیم را تغییر دهند. من چنین رویکردی را با توجه به مجموعه شرایط در ایران ممکن نمی دانم. آنها تنها سرکوب جنبش را تشدید می کنند و از سوی دیگر با یورش به باورهای دینی مردم، توده های مومن و مذهبی را نسبت به جنبش مسئله دار می کنند یعنی ممکن است یک یا چند دهه دیگر بگذرد و ما همچنان شب و روز را دوره کنیم.
گرداننده حلقه لندن بی آن که به حضور عناصر هتاکی چون سروش و گنجی ( منکران امام زمان و قداست قرآن) در حلقه خود اشاره کند، گفت: جمهوری اسلامی می گوید «انتخابات بهانه فتنه است و سران فتنه می خواهند رهبری و اسلام و ولایت فقیه را حذف کنند.» سکولار محترمی که به مبانی دینی مردم حمله می کند، به پیامبر اسلام یورش می برد، قرآن مجید را یاوه معرفی می کند، اگر گمان کند سخن او به تقویت جنبش می انجامد، از واقعیت جامعه ایران و ملت ایران بسی دور مانده است. من نه به چنین ولایت فقیهی که تجلی آن را در ایران امروز می بینم باور دارم و نه از آن دفاع می کنم.
شایان ذکر است حلقه ماسونی لندن در اوج آشوب های سال گذشته، افراطی ترین و ضداسلامی ترین رویکرد را در کارنامه خود برجای گذاشت به نحوی که یکی از تحریک کنندگان در حرمت شکنی عاشورا بود و پس از آن هم پروژه احمقانه اسب تروا را برای تمام کردن کار جمهوری اسلامی در 22 بهمن طراحی کرد و همزمان علنا از بهائیت و عناصر بازداشت شده آن و نیز از گروهک های تروریستی پژاک و تندر حمایت کرد. کدیور، سروش، گنجی، بهنود، باستانی، نگهدار و ... از بد نام ترین اعضای حلقه جرس هستند که بعضا تا مرز ارتداد و هتاکی علنی به احکام اسلام پیش رفته اند.
اظهارات اخیر مهاجرانی تعبیر دیگری از مقاله چند ماه پیش مجید محمدی در رادیو فرداست که تاکید می کرد اصلی ترین مانع در راه جنبش سبز، نه قانون اساسی و ولایت فقیه بلکه اصل اسلام و اسلامگرایی مردم ایران است.
درک همین واقعیت بود که باعث شد سران فتنه در داخل نیز از شعارهایی نظیر جمهوری ایرانی و تغییر قانون اساسی عقب نشینی کنند و ادعا نمایند با رادیکال ها مرزبندی دارند.