کیهان:

تیم کاسه لیس ها در لابی اسرائیل (خبر ویژه)

سایت رقیب شبکه وابسته به مهاجرانی از همراهی فاطمه حقیقت جو، علی اکبر موسوی خوئینی، حسین باستانی، احمد رأفت و مهدی جامی با مهاجرانی در سفر به واشنگتن و سخنرانی در لابی اسرائیل خبر داد.
«خودنویس» نوشت: در اجلاس سالانه واشنگتن اینستیتیوت، فاطمه حقیقت جو، علی اکبر موسوی خوئینی، حسین باستانی، احمد رافت و مهدی جامی جزو هیئت همراه مهاجرانی بودند که در پانل های مختلف سخنرانی کردند. در این اجلاس یکی از فرماندهان ارتش آمریکا از ضرورت حمله نظامی دولت آمریکا به ایران در حمایت از اسرائیل سخن گفت. اما متاسفانه هیچ یک از این افراد به سخنان فرد یاد شده اعتراض نکردند. این افراد تاکنون سکوت اختیار کرده و نمی گویند در آن جا چه گفته اند؟ پس از این سمینار، فاطمه حقیقت جو و همسرش (محمد تهوری) و حسین باستانی از جرس رفتند و احمد صدری-استاد یکی از دانشگاه های شیکاگو که مواضع خوبی درباره آمریکا و اسرائیل دارد-نیز از شورای سیاست گذاری جرس استعفا داد و رفت. رفتن حقیقت جو و همسرش و حسین باستانی از جرس هیچ ارتباطی با شرکت حقیقت جو و باستانی در اجلاس واشنگتن اینستیتیوت نداشت. برای این که اگر این بود باید مهاجرانی که رهبری هیئت را برعهده داشت هم از جرس می رفت. حسین باستانی در BBC مشغول کار شده است. برخی از این افراد ملاقات هایی با سران رژیم پیشین داشته اند و به دنبال به راه انداختن یک ائتلاف با شرکت همه اپوزیسیون هستند. اختلاف آنها با کدیور بر سر دخالت همه جانبه محسن کدیور در همه مسائل ریز و درشت «جرس» بود.
نویسنده خودنویس که خود را یک خانم معرفی کرده به افشاگری قبلی خود علیه مهاجرانی و سوءاستفاده های اخلاقی و سیاسی وی و همچنین انتقاد از محسن کدیور اشاره می کند و می نویسد: «پس از نگارش مقاله قبلی، یکی از دوستان خبر داد که علت حمایت همه جانبه حجت الاسلام کدیور از مهاجرانی به دورانی باز می گردد که مهاجرانی به نیابت از حسن روحانی مرکز تحقیقات استراتژیک را مدیریت می کرد بازمی گردد من به عنوان یک فرد غیرمذهبی مدافع شریعت نیستم. از موضع زنانه-فمینیستی، رفتارهای مهاجرانی با زنان را ابزاری و ناعادلانه می دانم. من نمی دانم در تمام آن مدت بر جمیله کدیور چه رفت؟ اما می دانم که حمایت حجت الاسلام کدیور از مهاجرانی علت هایی دارد که در پرده نخواهد ماند. در شرایط حادی که امپریالیسم و صهیونیسم به دنبال نابودی ایرانند، باید توجه کرد که مساله آنها سپاه پاسداران و جمهوری اسلامی نیست. مسئله آنها ایران قدرتمند است. حتی اگر یک رژیم صددرصد دموکراتیک و حقوق بشری در ایران سرکار باشد، باز هم اسرائیل و آمریکا اجازه نخواهند داد که ایران کشوری قدرتمند در خاورمیانه باشد. به عنوان یک ایرانی در عین محکومیت قوانین قرون وسطایی ایران]![ از مواضع ضدآمریکایی و ضداسرائیلی دولت ایران حمایت می کنم. آن روز که مهاجرانی نسبت به برخوردهای زشت رئیس دانشگاه کلمبیا به محمود احمدی نژاد اعتراض کرد و مقاله نوشت، خوشحال شدم. اما روزی که شنیدم به یک بنیاد صهیونیستی رفته، بر سر دریافت حق سخنرانی از یک بنیاد اسرائیلی دعوا به راه انداخته، به شدت عصبانی شده و هرچه بود نثارش کردم. بعد هم که خواندم به آنجا رفته تا برای فعالیت های سیاسی پول جمع کند، چیزهایی به ذهنم آمد که فعلا نمی نویسم.»
وی در پایان خاطرنشان می کند: «کدیور دومین سال فلوشیپ ]دوره تخصصی تکمیلی[را در آمریکا می گذراند. من نمی دانم ایشان در چه زمینه ای متخصص هستند که به درد آمریکائیان خورده که به او فلوشیپ داده اند؟ آیا آنها به شریعت اسلام نیاز دارند یا چیزی دیگر؟ می پرسم چرا در این مدت تندترین انتقادها را از جمهوری اسلامی و رهبری اش کرده-در این زمینه اختلافی با وی ندارم-اما حتی یک سخنرانی درباره جنایات اسرائیل و آمریکا نکرده و نمی کند؟ چرا یک مقاله نمی نویسد و به سیاست های آپارتایدی اسرائیل در نابودی مردم فلسطین اعتراض نمی کند؟ این چه فقهی است که فقط مبارزه با رژیم ایران را مجاز می کند، اما به آمریکا، اسرائیل و انگلیس که می رسد، سکوت می کند و به حمایت از مهاجرانی برمی خیزد تا رفتار او را توجیه کند؟»