ریگی در آخرین اعترافاتش فاش کرد سیا به تمام مخالفان نظام ایران کمک می کند

عبدالمالک ریگی عامل قتل ده ها تن از شهروندان بی گناه ایرانی، از ارتباط سازمان های امنیتی آمریکا با گروهک های مخالف نظام در ایران پرده برداشت.
ریگی، سرکرده گروهک تروریستی جندالله در گفت وگو با شبکه خبری پرس تی. وی تصریح کرد: این حرف یکی از مسئولان بلندپایه سیا بود که می گفت اگر بخواهیم حمله نظامی به ایران را ترتیب دهیم، بسیار مشکل خواهد بود ولی، برنامه ای داریم تا به تمام سازمان هایی که مخالف نظام (جمهوری اسلامی ایران) هستند، کمک کنیم؛ البته آن سازمان هایی که پتانسیل و قدرت جنگ را دارند و نه هر سازمانی. آن ها گفته بودند که به این نتیجه رسیده اند که گروه و سازمان ما (جندالله) این قدرت را دارد که بتواند سیستم و نظام را در منطقه به چالش بکشاند و مشکلاتی برایش ایجاد کند.
وی از ارتباطش با سران دیگر گروه های تروریستی فعال در منطقه خبر داد و گفت: ناصر بلیدهی- رئیس گروهک جدایی طلب سیستان و بلوچستان- ایمیلی برای ما فرستاد. وی خودش سخنگوی حزب مردم پاکستان است که از احزاب سکولار قومی به شمار می-آید. او ایمیلی فرستاده بود که گروهی از افراد ناتو قصد دارند با من ملاقات داشته باشند و همکاری کنند. او گفت:که اگر بخواهیم، می تواند بین ما و ناتو رابط شود.
ریگی ادامه داد: بعد از چند روز، یاسین اهوازی- رئیس گروه جدایی طلب الاهوازیه- پیامی با همین مضمون برای من فرستاد. یاسین اهوازی یکی از اعضای حزب خلق عرب الاهواز است، به یاسین جواب مثبت دادم و هماهنگ کردند که این قرار ملاقات کجا ترتیب داده شود. آن ها نظرشان بر این بود که این ملاقات در کشور مغرب صورت گیرد. من و یکی از دوستانم به نام سلمان عزیزی با ایشان به کراچی رفتیم. بعد از مدتی یاسین برای ما ویزا فرستاد و ما از شهر کراچی بلیط تهیه کردیم. زمانی که آنجا رسیدیم، یاسین اهوازی در فرودگاه به استقبال ما آمده بود. ما از فرودگاه به هتلی رفتیم و در این هتل که الحیات نام داشت، مستقر شدیم. چند ساعت بعد یاسین اهوازی به دنبال ما آمد و گفت که باید برای ملاقات حرکت کنیم.
وی با اشاره به جزئیات دیدارش با رابط ناتو عنوان کرد: یکی از مسایلی که با توضیحات در این نشست برای ما مطرح کردند، این بود که عملیات های خود را از منطقه بلوچستان و مناطق مرزی به مناطق مرکزی منتقل کنیم. به من گفتند که این مسئله هم به نفع ما و هم به نفع شماست. می گفتند، در منطقه ای که عملیات انجام می دادیم، بر حکومت، اقتصاد و بر کل چرخه نظام تاثیر ندارد. زمانی این عملیات ها تاثیر بیشتری خواهند داشت که این در مرکز ایران انجام شوند. در آن موقع است که دولت (جمهوری اسلامی ایران) متوجه جدیت این عملیات ها خواهد شد.
سرکرده گروهک تروریستی جندالله با بیان اینکه دیدار دیگری نیز با عوامل ناتو و اسرائیل داشتیم، اذعان کرد: در این دیدار گفتند که در این مسیر با ما همکاری می کنند و ارتباط ما را با رسانه های مختلف برقرار خواهند کرد و ما هم هر چند وقت یک بار با این رسانه ها مصاحبه کنیم به خصوص زمانی که عملیاتی انجام می دادیم؛(می گفتند) آن زمان بسیار مهم است که شما مصاحبه ها و گفت وگوهایتان را بیشتر کنید و در این گفت وگوها مقاصد خود را بیان کنید.
وی افزود: آن ها گفتند که اسامی افرادی به همراه آدرس ها، عکس و همه اطلاعاتشان را به ما می دهند و حتی ابزارهای عملیاتی از قبیل مواد منفجره و ابزارهای لازم برای عملیات های تروریستی را نیز در همان شهرها در اختیار ما قرار می دهند و ما فقط عملیات را اجرا می کردیم. (گفتند) در قبال انجام هر یک از این عملیات ها پول هنگفت و بزرگی در اختیار ما قرار می دهند و این پول جدا از همکاری آن ها بود. (گفتند) برای هر شخص مبلغی تعیین شده و این مبلغ رابه شما خواهیم داد.
ریگی همچنین در خصوص دریافت ابزارهای نظامی از نیروهای ناتو عنوان کرد: ما فهرستی از اقلام و وسایل نظامی مورد نیاز در جنگ های چریکی را تهیه کردیم و این فهرست را تحویل دادیم. آن ها گفتند، ترتیبی می دهند که این وسایل را در همان منطقه ای که ما هستیم دریافت کنیم. البته گفتند که اگر بتوانیم یک آدرس ایمیل از طریق جی.پی.اس برای آن ها بفرستیم، این ابزار و وسایل نظامی را در هر جایی از جمله پاکستان یا مناطق مرزی ایران و یا در افغانستان، در همان منطقه ای که ما جی.پی.اس آن را به آن ها می دادیم، به طریقی این وسایل را به ما می رسانند.
این تروریست بازداشت شده در رابطه با برنامه های ناتو برای گسترش عملیات های گروهک جندالله گفت: (آن ها معتقد بودند) این نوع عملیات ها (که ما انجام می دادیم) خیلی تأثیرگذار نیستند زیرا در این عملیات ها، مثلاً 10 یا 20 یا یک صد نفر از افراد معمولی، سرباز یا حتی نظامی کشته می شوند ولی این حمله ها برای نظام (جمهوری اسلامی ایران) خیلی نقصان و خسارت ندارد چرا که افراد دیگر جای آن ها را پر خواهند کرد. ولی اگر افراد مهم در نظام ترور شوند، این ترورها خیلی تأثیرگذار خواهد بود.
وی به تلاش های ناتو و اسرائیل در آزادی برخی نیروهای دستگیر شده این گروهک اشاره کرد و افزود: دو نفر از (اعضا گروهک جندالله) در سفر حج توسط نیروهای اطلاعاتی عربستان دستگیر شدند و ما به دنبال این مسئله، خیلی تلاش کردیم تا با خود مقامات عربستان سعودی ارتباط برقرار کنیم و با آن ها درباره آزادی این دوستان صحبت کنیم که به نتیجه ای نرسیدم و موفق نشدیم تااین دوستان را آزاد کنیم. بعد از طریق فاروغ (با ماموران ناتو و رژیم اسرائیل) ارتباط برقرار کردیم که اگر می توانند افراد ما را از عربستان آزاد کنند. آن ها قول دادند و چند روز بعد دوستانمان که در عربستان دستگیر شده بودند، توسط افراد ناتو یا اسرائیل آزاد شدند.
این تروریست شناخته شده که جنایت های بسیاری را در پرونده خود دارد در پایان گفت: فعالیت های من در جندالله (از روی) جهل و سطحی نگری بوده است، در این مسئله هیچ شکی نیست. به هر طرف قضیه می نگرم حتی در رابطه با ارتباطاتی که با برخی از کشورها داشتیم و در ارتباط با کارهایی که کردیم، همه این ها مبنایشان نوعی جهل بود؛ جهلی که با نفرت توام شده بود و این مسئله عقل و خرد از کار می اندازد. من تنها راهی که (به آن) فکر می کنم توبه در پیشگاه خداست و به بقیه می گویم که انسان هیچ گاه خون انسان دیگر را نباید بریزد.