روزنامه اماراتی فاش کرد رشوه آمریکا به کشورهای عربی برای حمایت از تحریم ایران

یک روزنامه اماراتی از رشوه آمریکا به کشورهای عربی برای حمایت از تحریم های جدید علیه ایران خبر داد.
روزنامه الخلیج در این باره نوشت: واشنگتن در راستای تحریم ایران، تلاش های دیپلماتیک را برای کسب حمایت کشورهای عربی آغاز کرده است.
الخلیج افزود: ایالات متحده برای جلب کشورهای عربی، برای اولین بار موافقت ضمنی خود را با تایید یکی از بندهای معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای که بر اهمیت مناقشه برنامه هسته ای اسرائیل تاکید دارد ابراز کرده است.
منابع مطلع در واشنگتن به الخلیج گفتند که منظور از این بند دعوت اسرائیل برای پیوستن به معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای و اطمینان بخشیدن به کشورهای عربی و منطقه در مورد زرادخانه هسته ای رژیم صهیونیستی است.
بر همین اساس اسرائیل برخی بمب های هسته ای خود را از بین می برد که البته اغلب آنها قدیمی هستند و در مراحل اولیه آغاز برنامه هسته ای این رژیم تولید شده اند.
منابع یادشده افزودند: این بمب ها به دلیل کهنه شدن فناوری به کار رفته در ساخت آنها که رژیم صهیونیستی در چهار دهه پیش از سوی فرانسه آن را به دست آورده است خطرناک هستند.
اما به گفته این منابع بعید به نظر می رسد که اسرائیل تمامی ذخیره سلاح های هسته ای خود را از بین ببرد بلکه این امر تنها به طور جزئی و ظاهری صورت می گیرد و تنها ذخایر کهنه با فناوری قدیمی را شامل می شود.