کلیمیان ایران مواضع وزارت خارجه آمریکا را رد کردند


ایرانیان کلیمی در رابطه با مواضع مسموم وزارت امور خارجه آمریکا علیه کشورمان بیانیه ای صادر کردند.
متن این بیانیه به شرح زیر است: «همزمان با آغاز سال نو استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهانخوار بار دیگر به بهانه حقوق بشر، ملت شریف و بزرگوار ایران را آماج سخنان هذیان گونه خود قرار داده است. اعلامیه اخیر وزارت امور خارجه آمریکا که بر اساس توهمات بیمارگونه شکل گرفته، با طرح مسائلی غیرواقعی در رابطه با وضعیت پیروان ادیان توحیدی در ایران برای چندمین بار قصد سوءاستفاده سیاسی از مفاهیم عمیق انسانی داشته است.
از آن جایی که ایرانیان یهودی جزو جدایی ناپذیر از ملت شریف خداجوی ایران هستند هر اهانتی به ملت بزرگ ایران بی شک با اعتراض شدید ما روبه رو می گردد. ایرانیان یهودی در کمال آزادی به فعالیت های دینی - فرهنگی و اجتماعی خود مشغولند و در این راستا همواره حمایت های مادی و معنوی مسوولین جمهوری اسلامی ایران به ویژه مقام معظم رهبری شامل حال ایرانیان توحیدی بوده و خواهد بود. نشر اکاذیب بی پایه در رابطه با یهودستیزی در ایران توهینی به ملت بزرگ ایران است که بیش از 30 قرن سابقه درخشان همزیستی تمامی موحدان بخشی از فرهنگ والای آن است. کمک های قابل توجه نظام جمهوری اسلامی ایران به امور فرهنگی اجتماعی ما ایرانیان یهودی به ویژه کمک چشمگیر اخیر هیات محترم دولت به بیمارستان خیریه دکتر سپیر سند محکمی علیه مواضع غیرمنطقی دشمنان ایران محسوب می شود.
ما ایرانیان یهودی همصدا با بقیه ملت ایران فریاد مخالفت با توطئه های تفرقه انگیز دشمن سر می دهیم و اعلام می کنیم که به عنوان بخشی از خانواده بزرگ ملت ایران آماده هرگونه جانفشانی در راه حفظ ارزش های توحیدی و منافع ملی هستیم و هیچ نیازی به مداخله بیگانگان در امور داخلی خود حس نکرده و مخالفت شدید خود را با دشمنانی که حقوق بشر برای آنان دستاویزی سیاسی است اعلام می کنیم ما ایرانیان یهودی اطمینان کامل داریم که سرنوشت مشترک و منافع ملی و ارزش های توحیدی مشترک برای همه ایرانیان یکسان بوده و امیدواریم که با مساعدت مسوولان محترم نظام به ویژه مقام معظم رهبری هر روز شاهد کسب موفقیت های جدید برای تمامی اقشار ملت بزرگ ایران خواهیم بود.
این بیانیه توسط افراد و نهادهایی همچون اخام مشااله گلستانی نژاد رهبر دینی ایرانیان کلیمی، کتر سیامک مره صدق نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی ایران وهیات مدیره انجمن کلیمیان تهران،هیات مدیره انجمن کلیمیان شیراز ، هیات مدیره انجمن کلیمیان اصفهان، هیات مدیره انجمن کلیمیان کرمانشاه امضا شده است.