هر که بگوید اطاعت از امام غیر از اطاعت از آیت‌الله خامنه‌ای است در خط آمریکاست

خبرگزاری فارس: امروز همه باید متحدتر، محکم تر و قاطع تر پشت سر رهبری باشیم و نگذاریم که رهبرمان احساس تنهایی کنند. همانطور که نگذاشتید امام (ره) احساس تنهایی کند. " اطاعت از خامنه ای، اطاعت از امام است " هر کس منکر این معنا شود، مطمئن باشید در خط امام نیست. و هر کس بگوید که اطاعت از امام غیر از اطاعت از حضرت آیت الله خامنه ای است در خط امریکاست.


تاکید بر خودسازی و تزکیه نفس
الان در کنار مرقد امام هستیم امام یکی از خصوصیاتش خودسازی بوده است یعنی وقتی ایشان بحمدالله در انقلاب پیروز شد و رهبری این نظام را به عهده گرفت که قریب به 60 سال روی خودشان کار کرده بودند. امام اولین تالیفشان یک کتاب عرفانی - اخلاقی بود، دومین تالیفشان هم همچنین، سومین تالیفشان هم همچنین. یعنی سالها روی مسایل عرفان و خودسازی کار کرده بودند و بحمدالله موفق شدند و جزای این کار بزرگشان را از خدا گرفتند. جزای خوبی هم گرفتند. و آن این بود که در آن دنیا ما می دانیم که جای امام بسیار خوب است و در این دنیا هم به مناسبت آن پاکی ها امام به صورتی درآمدند که وقتی جمله ای می گفتند مردم به خیابانها می ریختند.

به نظر من این به خاطر مرجعیت امام نبود این نفوذ کلمه مال این نبود که امام یک رهبر سیاسی قوی بود برای اینکه رهبران سیاسی قوی در دنیا زیاد می بینیم. ما مرجع و فقیه زیاد دیدیم اما این چیزی که در امام به صورت یک مساله واقعا مافوق حالت معمول بود آن خلوص و پاکی امام بود. آن چیزی بود که در موقع صحبت کردن کلیه شنوندگانش و کلیه کسانی که چه مستقیم صحبت ایشان را شنیدند و چه از طریق رادیو و تلویزیون می شنیدند مانند یک روح جالبی در فکرشان و ذهنشان و قلبشان جا می گرفت و طبق دستور امام عمل می کردند.

اینکه مردم دنبال کلام امام را می گرفتند و به خیابانها می آمدند و آن تعدادی که شهید شدند مجروح شدند، زندان رفتند، شکنجه دیدند همه این مبارزات درست که اوضاع اجتماعی چنین حالتی را بوجود آوده بود اما اینکه از غیر نترسیدن در مردم ایران پیدا شده بود مسلم از خلوص کلام امام بود.

شهریور /69

اگر بخواهیم قضایای اقتصادی را حل کنیم باید قضایای سیاسی مان را حل کنیم و اگر بخواهیم قضایای سیاسی مان را حل کنیم باید محاسبه داشته باشیم، مبادله داشته باشیم، ببینیم اگر قدمی که بر می داریم برای خداست، این اعتراضی را که داریم برای خداست. یا نه این برای اینست که می خواستم من انجام دهم، می خواستم من مطرح باشم، چون من مطرح نیستم حالا نباید این باشد این بعد سیاسی دارد.

شهریور/69

این دنیا مکانی است که همه دیر یا زود باید از آن رخت برداریم و آنچه باقی می ماند اعمال و گذشتها و ایثارهای ماست. اگر سنت حسنه ای باقی گذاریم یقینا تا ابد باقی خواهد ماند.

تاریخ 2/8/69

اختلاف داخلی فراتر از سلیقه ها، بیشتر از حب نفس است و اگر انسان خود را تطهیر کند و در چارچوب شرع حرکت کند و آراسته به اخلاق اسلامی شود به هیچ وجه، اختلاف پیدا نمی کند چون با توکل بر خدا راه حق شناخته می شود و دیگر دعوائی نیست.

ولی اگر پای حب نفس پیش آمد انسان همه چیز را از خودش و برای خودش می داند و می خواهد، در اینجا وسوسه، بدبینی، حسادت، رقابت نادرست چهره کریه خود را به معرض نمایش در می آورد و انسان برای رسیدن به هدفش ممکن است از وسایل نامقدس هم استفاده کند.

تاریخ 5/2/71

امام خمینی (س) این بنده صالح خدا به واسطه توکل و ایمان خالصی که به مبداء آفرینش داشتند در همه ابعاد وجود خود تنها به خاطر قرب و رضایت الهی عمل می کردند و هرگز قائل به نتیجه اعمال نبودند، ایشان در زمینه خصوصیات بارز اخلاقی همیشه بر دو اصل صداقت و دوری از تزویر و ریا تاکید داشتند و ما باید به پیروی از سجایای اخلاقی این حکیم و عارف فرزانه در راه تهذیب نفس و اخلاص عمل تلاش نمائیم.

عمل و کلام امام برخاسته از صداقت و یکرنگی با مردم بود و این صداقت امام بود که در صحنه های گوناگون انقلاب اسلامی همه آحاد مردم را به حرکت وا می داشت تا با قدرت و استواری آماده فداکاری و بذل جان و مالشان باشند.

12/3/71

تاکید بر تداوم راه امام
ما سیاستمان نه شرقی و نه غربی است و سیاست نه شرقی و نه غربی ما ترسیم کننده اش امام است و مجریانش شهدای ما و پیام آوران آنها فرزندان شاهد هستند.

نگذارید انقلابی که این همه صدمه خورده و این همه دنیا در مقابلش ایستاده از مسیر خودش منحرف شود. مسئولین شما هم چنین اجازه ای نخواهند داد. ما اینجا با اماممان پیمان می بندیم، با خانواده های شهدا پیمان می بندیم با فرزندان شهدا در کنار امام پیمان می بندیم که لحظه ای از اسلام ناب محمدی (ص) عدول نخواهیم کرد.

تاریخ 20/4/69

باید در مقابل تمامیت کفر بخصوص امریکا بایستید. ما باید کمربندها را محکم ببندیم، چرا که فرزندان امام هستیم و لحظه ای از اهداف و آرمانهای اسلامیمان عدول نمی کنیم.

تاریخ 19/6/69

امروز در غیاب امام باید استمرار تفکر و خط امام در صحنه های گوناگون سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی بیشتر از گذشته مورد تاکید و توجه قرار گیرد. هر چند که جسم امام در میان ما نیست، اما راه، هدف و مقصود امام به عنوان مقدس ترین ارزش ها در مسیر انقلاب و نظام استمرار دارد و ما باید خط امام راحل را به خوبی بشناسیم. نسخه شفا بخش انقلاب ما همان راه امام است و باید سعی کرد تمامی مسلمانان جهان را به اتحاد فرا خواند.

تاریخ 17/3/70

امروز اگر حوزه ها و دانشگاهها اندیشه های بلند حضرت امام (س) را به طور صریح برای مردم بازگو نکنند مرتکب گناهی نابخشودنی خواهند شد زیرا ما امروز بیشتر از هر موقعی نیازمندیم که احکام نورانی اسلام از پیرایه ها و موانع رها شوند.

حضرت امام (س) در هر برهه حساس از تاریخ انقلاب اسلامی بخشی از مسائل زیربنائی جامعه اسلامی را با فتواهای صریح خود حل کردند و این گونه مسائل را که تا آن زمان کسی مورد توجه قرار نداده بود مطرح فرمودند و احکام صریح اسلامی را در مورد آنها تعیین فرمودند. امروز حوزه ها و دانشگاهها باید مسائل جاری کشور را بر اساس دیدگاهها و مواضع امام راحل مورد تحقیق و پژوهش قرار بدهند.

تاریخ: 7/7/70

حمایت از رهبری
امروز من و شما باید در همان خط حرکت کنیم. خالصا و مخلصا برای خدا و اسلام و نظام اسلامیمان از رهبر بزرگوارمان حضرت آیت الله خامنه ای ( دامت برکاته) حمایت کرده و در راه او که راه امام عزیزمان است گام برداریم. امروز دنیا مترصد است که ببیند ما چگونه حرکت می کنیم سرپیچی از ولایت، سقوط نظام را بدنبال دارد.

امروز ولایت، نقطه وحدت امت حزب الله است. نظام از ولایت جدا نیست چرا که بدون ولایت نظام اسلامی نیست و بدون نظام، انقلاب نمی تواند راه خود را در جهان طی کند. امروز نظام اسلامی ما چشم و چراغ مسلمانان جهان است. اگر دو جریان انقلابی ما، دو جریانی که به اسلام و امام و ولی فقیه و نظام علاقه مندند دست در ست یکدیگر بگذارند بر تمامی ضد انقلاب داخل و خارج غلبه پیدا می کنند والا گروهی که روی کار می آید بخون هر دو جریان انقلابی تشنه است و هر دو جریان را نابود می کند.

تاریخ: 7/11/68

ما امروز باید همه متحد باشیم، امروز باید در کنار نظاممان پشت سر رهبری قرار بگیریم. رهبر ما شاگرد امام است. رهبر ما از چهره های شناخته شده انقلاب که سالیان سال در زندانهای رژیم سفاک پهلوی به سر برده از افرادی است که در طول انقلاب خدمات زیادی کرده و در جبهه ها مستقیما جنگیده است. پس باید افتخار کنیم که چنین رهبری را داریم و همگی پشت سر او حرکت کنیم و مقابل قدرت جهنمی امریکا خواهیم ایستاد. در مقابل قدرت جهنمی غرب و شرق خواهیم ایستاد و از آرمانهای اماممان دفاع می کنیم.

تاریخ 69

هیچکس حق شکستن حریم رهبری را ندارد. حرمت رهبری نظام اسلامی، از اصول خدشه ناپذیر انقلاب اسلامی ماست. همه باید به دستورات رهبری عمل کنند.

تاریخ: 7/8/69

ما امروز موظف هستیم پشت سر مقام رهبری حضرت آیت الله خامنه ای حرکت کنیم. هر چه ایشان گفت گوش کنیم، اگر روزی حرکت ما با حرکت ولی نخواند بدانید که نقص از ماست. اگر امروز اختلاف موجب شود که اقتدار ولی فقیه صدمه بخورد گناه بزرگی مرتکب شده ایم. ما امروز اختلاف را از هیچکس نمی پذیریم. اگر روزی از پشت سر ولی فقیه کنار رویم و اگر ولی فقیه نفوذ کلمه اش کم شود چه گناه بزرگی مرتکب خواهیم شد. تمام زحمات ملت عزیز، شهدا و امام از بین می رود، تمام سختیهایی که در طول مبارزه متحمل شدید همه اینها از بین می رود. ما باید سعی کنیم اتحادمان را حفظ کنیم و پشت سر ولی فقیه حرکت کنیم.

تاریخ: 19/10/69

امروز همه باید متحدتر، محکم تر و قاطع تر پشت سر رهبری باشیم و نگذاریم که رهبرمان احساس تنهایی کنند. همانطور که نگذاشتید امام (ره) احساس تنهایی کند. " اطاعت از خامنه ای، اطاعت از امام است " هر کس منکر این معنا شود، مطمئن باشید در خط امام نیست. و هر کس بگوید که اطاعت از امام غیر از اطاعت از حضرت آیت الله خامنه ای است در خط امریکاست.

همانطور که امام با یک اشاره، شما مردم را به خیابانها و جبهه ها فرا می خواند، امروز، مهیا هستیم که با یک اشاره رهبری به خیابانها و جبهه ها سرازیر شویم.

من بعد از رحلت امام با خدا و امام عهد کرده ام که کوچکترین قدمی را علیه رهبری و بر خلاف رهبری و حتی خلاف میل رهبری بر ندارم و اگر شما مردم هم چنین پیمانی را تجدید کنید، مطمئن باشید که ما در تمام زمینه ها بر امریکا پیروز می شویم.

تاریخ: 12/11/69