امریکن‌فری‌پرس بررسی کرد:
ردپای اسرائیل در عملیات تروریستی فرودگاه آمریکا

خبرگزاری فارس: یک نشریه آمریکایی با بررسی شواهد نادیده گرفته شده پرونده عملیات تروریستی اخیر در خطوط هوایی آمریکا، نقش سازمان‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در این عملیات را فاش کرد.


به گزارش فارس، "رالف فوربس " روزنامه‌نگار آمریکایی در آخرین شماره هفته‌نامه "امریکن‌فری‌پرس " با اشاره به اقدام تروریستی که در اوایل سال جاری میلادی در خطوط هواپیمایی آمریکا رخ داد نوشت: آیا شکست سرویس‌های امنیتی آمریکا در متوقف کردن تروریستی که مقادیر زیادی مواد منفجره را در زیر لباس‌های خود پنهان کرده بود، طرحی عمدی به منظور منطقی جلوه دادن ورود آمریکا به جنگ‌های بیشتری به نفع اسرائیل، و در نتیجه کشته شدن صدها آمریکایی در این جنگ‌ها است؟
این روزنامه‌نگار با تاکید بر این مطلب که صهیونیست‌ها به خوبی می‌دانند که رسانه‌های عمده آمریکا به دنبال سود آمریکایی‌ها نیستند، به مسئله مهمی اشاره می‌کند که دیگر رسانه‌های آمریکایی به سادگی از کنار آن گذشتند: شرکت اسرائیلی "مشاوران بین‌المللی امنیت هدف " (ICTS)، مسئولیت بازرسی‌های امنیتی در فرودگاه "شیفل " هلند را به عهده دارد. این فرودگاه همان جایی است که "عمر فاروق عبدالمطلب " توانست سوار هواپیمای "ایرباس330 " به مقصد "دیترویت " شود.
این در حالی است که "رام لنگر "، مدیر شرکت ICTS طی مصاحبه با شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی تنها به ذکر این مطلب که تروریست مذکور در "آمستردام " مورد بازرسی قرار گرفته است، اکتفا کرد.
بنابراین گزارش، شرکت ICTS یک شرکت هواپیمایی و امنیت ترابری ساکن هلند است که توسط افسران نظامی سابق رژیم صهیونیستی، مامورین اطلاعاتی سابق این رژیم، آژانس‌های امنیتی، جنایتکاران سازمان‌دهی شده و سیاستمداران بلندپایه و فاسد، مدیریت می‌شود.
فوربس می‌افزاید: این شرکت از سال 1982 مشغول به فعالیت بوده و با داشتن 11 هزار پرسنل امنیتی در دست‌کم 22 کشور جهان حضور دارد.
این نویسنده آمریکایی با اشاره به کنترل شدیدی که بر روی رسانه‌های آمریکایی وجود دارد می‌نویسد: تنها خوانندگان هفته‌نامه امریکن‌فری‌پرس خواهند دانست که شرکت ICTS در 11 سپتامبر 2001 مسئول امنیت فرودگاه "لوگان "، (یعنی همان جایی که پروازهای 175 و 11 به پرواز درآمدند) و همچنین فرودگان "نیوآرک " (جایی که پرواز 93به پرواز درآمد) بوده است.
این گزارش می‌افزاید: "مینهم جی‌اتزمون "، بنیانگذار و رئیس شرکت ICTS که سابقه کیفری نیز دارد، در 11 سپتامبر، شخصا مسئول امنیت مسافران و خطوط هوایی فرودگاه لوگان بوستون، بوده است.
این در حالی است که اتزمون شریک جنایات "ایهود المرت " نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی است. کسی که دست‌کم به دلیل ارتکاب چهار جرم مختلف، مورد تحقیق قرار گرفت و در 30 آگوست 2009 نیز در دادگاه ناحیه‌ای بیت‌المقدس، متهم شناخته شد.