بخبرگزاری فارس: پس از اینکه وزیر امورخارجه آمریکا و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هر یک طی سخنرانی‌های خود در کمیته امور عمومی اسرائیل- آمریکا ادعاهایی را علیه ایران مطرح کردند، این بار نوبت نخست‌وزیر پیشین انگلیس است که در این سناریوی ایران‌هراسی غرب نقش آفرینی کند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، با وجود تاکید مکرر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران، "تونی بلر " طی سخنرانی خود در نشست سالانه کمیته امور عمومی اسرائیل- آمریکا (ایپک) مدعی شد: جهان هرآنچه نیاز باشد انجام خواهد داد تا مانع از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای شود.
نخست‌وزیر پیشین انگلیس که به عنوان نماینده کمیته چهارجانبه صلح در نشست ایپک سخنرانی می‌کرد، در ادامه ادعاهای خود افزود: ایران نباید اجازه دستیابی به توانایی تسلیحات هسته‌ای را داشته باشد. ایران باید بداند که ما هرآنچه لازم باشد برای ممانعت از دستیابی این کشور به تسلیحات هسته‌ای انجام خواهیم داد.
وی بدون اشاره به تهدیدات رژیم صهیونیستی برای جهان و این موضوع که تنها ظرف 2 سال 2 جنگ خانمان‌سوز را در لبنان و نوار غزه به راه انداخت، ادعا کرد: این تنها موضوع امنیت اسرائیل نیست که در این رابطه مطرح می‌شود. اینجا موضوع امنیت جهانی، امنیت من و شما و همگی ما مطرح است.
بلر همچنین مدعی شد: دولت ایران بزرگترین عامل برهم زننده ثبات در منطقه است.
نخست‌وزیر پیشین انگلیس که چندی پیش به دلیل جنایات جنگی که در عراق مرتکب شده بود در کمیته تفحص در خصوص جنگ عراق مورد بازجویی قرار گرفت در شرایطی مدعی تسلیحاتی بودن برنامه هسته‌ای ایران می‌شود و ادعای تلاش برای ممانعت از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای را مطرح می‌کند که برنامه هسته‌ای ایران کاملا صلح‌آمیز بوده و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز مکررا در گزارش‌های خود بر این مسئله تاکید کرده است و حتی گزارش بازرسان آژانس نیز که از روند پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران مکررا بازدید می‌کنند، بر این موضوع اذعان دارد.
بنا بر این گزارش، در نشست سالانه کمیته امور عمومی اسرائیل- آمریکا، در مرحله نخست "هیلاری کلینتون " وزیر امور خارجه آمریکا و پس از او نیز "بنیامین نتانیاهو " نخست‌وزیر اسرائیل سخنانی را علیه ایران و پیشرفت‌های هسته‌ای این کشور ایراد کردند و این بار تونی بلر در این سناریوی ایران هراسی نقش‌آفرینی می‌کند.