عفو بین‌الملل درباره وضعیت نابسامان حقوق بشر در انگلیس هشدار داد

خبرگزاری فارس: سازمان عفو بین‌الملل نسبت به تجاوزهای گسترده علیه حقوق بشر پس از حوادث 11 سپتامبر به بهانه مبارزه با تروریسم در انگلیس هشدار داد.


به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگلیسی گاردین، سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی با اشاره به تجاوزهای خطرناک علیه حقوق بشر در انگلیس، سابقه بد دولت انگلیس در تعدی به حقوق مردم در این کشور را که بر اساس این گزارش از زمان‌های دور بی سابقه بوده است، محکوم کرد.
این گزارش در ادامه به ایده مبارزه با تروریست در پی حوادث 11 سپتامبر اشاره کرده و می‌افزاید که دلایل محکمی وجود دارد که نشان می‌دهد دولت انگلیس در شکنجه‌ها و بازداشت‌های غیرقانونی و همچنین تحویل بازداشت‌شدگان به مراکز مخفی بازداشت و سرپوش گذاشتن بر شکایات قربانیان شکنجه‌ها دست دارد.
گزارش این سازمان تنها یک روز پس از آن منتشر شد که ائتلافی از سازمان‌های حقوق بشر بین‌المللی از جمله عفو بین‌الملل، دیده بان حقوق بشر و سازمان آزادی و نجات بعلاوه تعدادی از نمایندگاه احزاب سیاسی در انگلیس با نوشتن نامه‌ای به رسانه‌های این کشور خواستار اجرای تحقیقات مستقل در مورد نقش دولت انگلیس در عملیات شکنجه بازداشتی‌ها شده بودند.