دروغ بی‌بی‌سی

دروغ بی‌بی‌سی

 

شبکه ایران : ریزش شدید هوادار در میان جریان آشوبگر که بعد از راهپیمایی گسترده و ده‌ها میلیونی مردم در روز 22 بهمن جلوه آشکارتری یافت، سبب شده تا تلویزیون دولتی انگلیس دست به جعل اخبار بزند.

"بی‌بی‌سی فارسی" در مطلبی که در سایت رسمی خود منتشر کرده، مدعی شده که در روز کارگر، تدابیر شدید امنیتی در سراسر کشور برقرار شده است.

این سایت برای کمک به پذیرش این ادعا از سوی مخاطبانش، عکسی را هم منتشر و در توضیح آن نوشته است که تجمع کارگران در استان شیراز "تحت تدابیر شدید امنیتی" برگزار شده است.

در عکسی که بی بی سی منتشر کرده، حدود 15 نفر با پلاکاردی در دست، به چشم می خورند که در مقابل استانداری فارس در حال برگزاری تجمعی آرامی و بدون حضور نیروی انتظامی تجمع کرده‌اند.

 

 

تصویر تجمع کارگران در مقابل استانداری فارس بدون حضور ماموران انتظامی

این عکس را "بی‌بی‌سی" منتشر کرده و از تدابیر گسترده امنیتی در شیراز خبر داده است

 

البته ادعای "بی‌بی‌سی" درباره آنچه وجود "فضای امنیتی" در کشور خوانده است درحالی مطرح شده که حتی این سایت هم به حاکم بوده فضای آرام در روز گذشته و مشغول بودن مردم به زندگی روزمره خود اذعان کرده است.

البته رسانه دولت انگلیس که در جریان آشوب های سال گذشته به حمایت از جریان فتنه و تحریک فتنه گران پرداخت، روز گذشتهدر ادامه این رویکرد مدعی شد که "برخی منابع مخالف حکومت ایران از برگزاری تجمع‌های اعتراضی کارگران در شهرهای تبریز و قزوین خبر می‌دهند."

پیش از این رسانه‌های ضدانقلاب تبلیغات گسترده‌ای را برای احیای مجدد ناآرامی‌های سال گذشته به بهانه روز کارگر انجام داده بودند. با این حال، کارگران ایران طبق روال هر سال به برگزاری تجمعات قانونی و صنفی خود پرداختند و اجازه استفاده ابزاری جریان فتنه از قشر کارگر را نداند.

سقوط آزاد "بی‌بی‌سی" از جایگاه حرفه‌ای

فعالان رسانه‌ای رویکرد اخیر تلویزیون دولتی انگلیس در پوشش اخبار بدون منبع و ناموثق جیران فتنه را در راستای سیر نزولی این رسانه و دور شدن آن از جایگاه حرفه‌ای سابقش ارزیابی می‌کنند.

کارشناسان رسانه آغاز این خط غیرحرفه‌ای را مهاجرت تعدادی از خبرنگاران رسانه‌های اصلاح‌طلب به کشورهای غربی و اروپایی و استخدام این افراد در "بی‌بی‌سی" می دانند؛ موضوعی که این رسانه انگلیسی را در سراشیبی انداخته و انتظار سقوط جایگاه آن در نزد مخاطبان را به امری محتمل تبدیل کرده است.

/ 0 نظر / 3 بازدید