هیچ کس قدرت جنگیدن با ایران را ندارد

هیچ کس قدرت جنگیدن با ایران را ندارد

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور کشورمان در گفت‌وگو با تلویزیون الجزیره با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران اساسا رژیم صهیونیستی را به حساب نمی‌آورد، تاکید کرد که امروز هیچ کس در دنیا قدرت جنگیدن با ایران را ندارد.


به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری فارس، "محمود احمدی نژاد " رئیس جمهور کشورمان در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه تلویزیونی الجزیره قطر در پاسخ به این سئوال که نظراتی در رابطه با تیرگی روابط ایران و غرب وجود دارد گفت: غربی ها فقط با ایران مشکل ندارند بلکه با همه جا مشکل دارند. کدام دولت از دست آنان راحت است. کدام مردم از دست آنها راحت هستند. نه فقط در خاورمیانه و کشورهای اسلامی حتی در اروپا هم مردم از دست دولت‌هایشان ناراحت هستند.
وی افزود: در آمریکا هم امر همینطور است، علت این امر چیست، علت آن است که آنها زیاده‌خواه هستند. همه اینطور نیستند. چند دولت هستد که اینطورند و البته یک عده‌ای را هم دنبال خودشان می‌کشانند. الآن دولت‌ها و ملت ها تبعیض را نمی پذیرند. سیاست‌های استعماری را هم نمی‌پذیرند. روابط باید عادلانه و بر اساس احترام باشد. این فقط حرف ایران نیست حرف همه ملت‌هاست. اما اینکه در آینده آن اصلاح می شود یا نه؟ چرا، اصلاح می‌شود.
رئیس جمهور ادامه داد: ما امیدواریم سیاستمداران و اندیشمندان کشورهای غربی این سیاست را اصلاح و شرایط امروز دنیا را درک کنند. انگلیس زمانی نصف دنیا را در اختیار داشت. اما امروز دیگر نمی تواند آنطور باشد. ملت‌ها مستقل شده اند و باید این استقلال را به رسمیت بشناسند.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا شما وقوع جنگ بین ایران و آمریکا را در آینده بعید می دانید یا نه گفت: خیلی بعید است. چه کسی می خواهد علیه ایران بجنگد. کسی نیست. دلیلی هم برای آن وجود ندارد. ما فکر می کنیم دوستی و گفت‌وگو بهترین راه حل است. کسی در دنیا جنگ را نمی‌ پذیرد. کسی هم قدرت جنگیدن با ایران را ندارد.
احمدی‌نژاد در رابطه با احتمال حمله رژیم صهیونیستی به ایران گفت: ما رژیم صهیونیستی را به حساب نمی‌آوریم. این رژیم در برابر ایران وجودی ندارد. جنگ که فقط بمباران نیست. جنگ جنگ است. آنها می توانند با ایران بجنگند؟ آنها خوشان را هم نمی توانند نگه دارند. دولت های غربی آمده اند عراق و افغانستان را اشغال کردند برای آنکه بتوانند رژیم صهیونیستی را حفظ کنند و بنابراین وقتی خود رژیم صهیونیستی نیاز به محافظت دارد چطور می‌تواند به ایران حمله کند.

/ 0 نظر / 3 بازدید