صفارهرندی: دلیل اصلی ریزش ها در انقلاب انحراف از مسیر واقعی نظام است

صفارهرندی: دلیل اصلی ریزش ها در انقلاب انحراف از مسیر واقعی نظام است

مشاور فرمانده کل سپاه دلایل اصلی ریزش ها در انقلاب را انحراف از مسیر واقعی نظام و همراهی نکردن با ولایت و مردم دانست.
محمدحسین صفارهرندی، مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع کارکنان سپاه ناحیه بوشهر اظهار داشت: از همان ابتدای انقلاب و در آن هنگام که ندای انقلاب به صورت رساتر به گوش همگان رسید، این گوناگونی نگاه ها در نظام اسلامی به وجود آمد.
وی افزود: ریزش های انقلاب به صورت تدریجی شکل گرفته و در هر برهه ای از زمان نمود عینی پیدا کرده است.
صفارهرندی بیان کرد: در اوایل انقلاب دسته های سیاسی نظیر نهضت آزادی ها، سازمان منافقین خلق، حزب توده و غیره به دلیل فاصله گرفتن از انقلاب و خط امام خیلی زود از چشم مردم افتادند و به دلیل عملکرد سوء آنان از صحنه سیاسی طرد شدند.
مشاور فرمانده کل سپاه اضافه کرد: از دلایل اصلی ریزش ها در انقلاب در طول 30سال از عمر پربرکت نظام اسلامی، انحراف از مسیر واقعی نظام و همراهی نکردن با ولایت و مردم است.
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه به نظر می رسید بعد از فروپاشی مدعیانی که در مقابل امام صف آرایی کردند، دیگر کسی وجود ندارد که علیه نظام و امام بایستد، گفت: در واقع چنین نبود و ما برجسته ترین اقدام امام(ره) را در عزل منتظری از جایگاه قائم مقام رهبری دیدیم.
وی اضافه کرد: امکان لغزش در هر مرحله ای از مراحل ماندن در راه سخت دفاع از حق برای همگان در هر جایگاهی وجود دارد اما اگر انسان در آن مرحله یا لحظه سقوط، نهیب الهی را دریافت کند، قطعا از مسیر انحراف برخواهد گشت.
صفارهرندی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری از اوایل دهه 80 تاکنون، بیان کرد: این رهنمودها باعث هوشیاری مردم و رویش نسل جوان آگاه در اداره مملکت اسلامی شد.

/ 0 نظر / 3 بازدید