درام مادران جاسوسان امریکایی در لوکیشن زندان اوین

 

.

 

درام مادران جاسوسان امریکایی در لوکیشن زندان اوین

 

مادران سه جاسوس امریکایی بازداشت شده پس از بازگشت از ایران در حال کار کردن بر روی یک سناریوی جدید هستند تا در مرحله بعد یک درام عاشقانه نیز از روی این سناریو ساخته شود.

به گزارش رجانیوز، این سه نفر در بازگشت از ایران طی روزهای اخیر با شبکه‌های بی‌بی‌سی فارسی و صدای امریکا گفت‌وگوهایی ترتیب داده و می‌کوشند وجه عاطفی ماجرا را با عاشقانه کردن آن پر رنگ کنند.در این راستا، سفارش ساخت یک درام عاشقانه نیز داده شده و خواستگاری و نامزدی ساختگی خانم "سارا شرود" و آقای "شین باور" دختر و پسر "یهودی" در زندان اوین تهران یقینا ازسناریوهایی خواهد بود که در بازار سناریونویسی هالیود برای به نمایش درآوردن آن، کمپانی های بزرگ فیلم‌سازی امریکایی بدون هیچ‌گونه نگرانی از فروش، آن را به بازار سینمای امریکا عرضه خواهند کرد.

مراسم نامزدی در زندان اوین و حلقه نامزدی که از تار و پود پارچه پیراهن شکل گرفته و چنان با ظرافت به‌هم تنیده شده است که احتمالا به‌عنوان یک شاهکار هنری در موزه "هنرهای جدید واشنگتن" جزء آثار نفیس شناخته خواهد شد!، شاکله اصلی سناریوی مذکور است که جز فیلم‌سازان هالیودی به عقل هیچ جاندار دیگری در روی زمین خطور نخواهد کرد.

این در حالی است که حتی در زندان‌های امریکا و در محوطه هواخوری زندان‌ها، زنان و مردان زندانی ملاقاتی با یکدیگر ندارند و به‌دلیل محدویت در این زمینه سخت‎گیری‎های زیادی انجام می شود و مشخص نیست به چه دلیل زندان اوین تهران که بند نسوان آن کاملا مجزا است و زندانبان آن نیز از زنان هستند، برای این سناریو در نظر گرفته شده است.

بر مبنای این سناریو، نه تنها محوطه هواخوری زندان "اوین" به‌عنوان محل تلاقی زنان و مردان در نظر گرفته شده است، بلکه در آنجا به‌قول امریکایی‌ها، "راندوو" و مراسم نامزدی و خواستگاری با حلقه تنیده از تار و پود پیراهن برگزار می‌شود.

سناریوی "یهود- هالیود" قصد به نمایش درآوردن ارزش‌های خانوادگی! را هم دارد و در حالی که "سارا شرود" و "شین باور" در شهر دمشق سوریه با یکدیگر زندگی مشترکی داشته اند، مادران این دو تن به خبرنگاران رسانه‌های جهانی گفته اند که در تاریخ 16 دی ماه 88 درست در روزی که آنها درخواست روادید خود را به نمایندگی ایران در شهر نیویورک ارائه کرده‌اند، در محوطه هواخوری زندان اوین وقتی که این سه تن یکدیگر را ملاقات می کنند، "شین باور" به دوست دیگرش "جاش" می گوید که تو امروز از من فاصله بگیر زیرا قصد دارم از"سارا شرود" خواستگاری کنم.

این درام عاشقانه که توسط مادران سه جاسوس امریکایی در رسانه‌های جهان انتشار یافته است، نشان می دهد که چگونه غرب از کلیه ابزارهای خود با ساختن سناریوهای ساختگی بهره برداری می کند.

/ 0 نظر / 3 بازدید