تروریست که نبود برای تحقیق علمی به مقر منافقین رفته بود! (خبر ویژه)

تروریست که نبود برای تحقیق علمی به مقر منافقین رفته بود! (خبر ویژه)

لابد حکایت آن خواستگار را شنیده اید که وسط مجلس خواستگاری تقاضای کبریت کرد تا سیگار روشن کند. خانواده عروس با تعجب پرسیدند مگر ایشان سیگاری است و مادر او جواب داد: «نه، سیگاری که نبود، قماربازی کرد و باخت و...». در ادامه جواب و سؤال ها معلوم شد بله، خواستگار محترم قمارباز و چاقوکش و زهرماری خور و حبس کشیده و سابقه دار هم هست!
حالا حکایت رسانه های بیگانه و مصاحبه هایی است که با نزدیکان برخی اعضای گروهک های تروریستی انجام می دهند تا آنها را بی گناه و بی خبر از همه جا و «اتفاقاً وسط آشوب ها سبز شده» نشان دهند.
رادیو فردا ارگان رسمی سیا که این روزها در بار آوردن رسوایی های متعدد روی دست صدای آمریکا بلند شده به بهانه صدور حکم اعدام برای «جعفر-ک» به اتهام همکاری با گروهک تروریستی منافقین سراغ همسر وی رفت. رودابه- الف ابتدا مدعی شد همسرش «بی گناه بوده و شش صبح در حالی که سمت منزل می آمد دستگیر شده است.» او اما چند جمله بعد اضافه کرد«علت دستگیری ایشان این بود که سال گذشته پسرمان به قرارگاه اشرف ] پادگان گروهک تروریستی منافقین[ در عراق رفت و همسرم به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام دستگیر شد.»
وی سپس از ارتباط تلفنی با پادگان اشرف خبر می دهد و می افزاید: ما با یک خط تلفن با پسرم ارتباط داشتیم البته آن هم به اصرار من تدارک شده بود. به هر حال ما باید از احوال پسرمان اطلاع داشته باشیم. ایشان یک خط تلفن گرفته بودند ما چهار بار تماس گرفتیم در شرایط مختلفی که مثلاًبه قرارگاه اشرف حمله شده بود.
رادیو فردا سپس می پرسد«برای موارد اتهامی که به ایشان وارد شده است مثل اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ بر علیه نظام، چه نمونه هایی ذکر شده است؟ گفته اند به چه دلیل و با چه اسناد و مدارکی این اتهامات را به ایشان وارد کرده اند؟» همسر متهم جواب داد: طبق اعترافاتی که خود آقای کاظمی در جریان دادگاه شان ذکر کردند، به عنوان مثال ایشان از یک تراکتی که روی دیوار نصب شده بود فیلم گرفته بودند و چون خود ایشان نه کامپیوتر داشتند و نه استفاده از کامپیوتر بلد بودند، هم پرونده ای ایشان آن را برای سازمان مجاهدین می فرستادند. این اتفاق هم فقط در روزهای اول انتخابات رخ داد، وگرنه آقای کاظمی حتی هیچ شناختی از این آقای آقایی نداشت11. مورد هم وزارت اطلاعات به ایشان اتهاماتی وارد کرده است. از جمله اینکه گفته اند شما کمک مالی ] به منافقین[ کرده اید یا دانشجویان را هماهنگ می کردید و 3 ماه به قرارگاه اشرف ] مقر نظامی منافقین[ رفته و تعلیم دیده اید.
خبرنگار رادیو فردا در این هنگام می پرسد «آیا این واقعیت داشت». همسر عضو گروهک منافقین در پاسخ مغالطه کرده و می گوید: اصلاً چنین چیزی نبوده. آقای «ک.» یک بار به شهر] پادگان[ اشرف رفتند.
بقیه این گفتگو را بخوانید:
رفتن ایشان به شهر اشرف به چه دلیل بود؟
ما به اتفاق خانواده رفتیم کربلا و کاظمین برای زیارت، کلا خروج ما از ایران و بازگشتمان به کشور، 12روز طول کشید. ما بلیط گرفتیم و به طور قانونی و با ویزا از کشور خارج شدیم. ایشان گفتند که شما موافقید چند روزی به شهر اشرف برویم و من آن مکان را ببینم. من ده سال از عمرم را در این مسیر صرف کردم و حالا دلم می خواهد ببینم بچه ها آنجا چه می کنند و برنامه هایشان چیست؟
ایشان ده سال از عمرشان را در چه مسیری صرف کرده بود؟
آقای «ک» نزدیک به ده سال در دهه شصت زندانی سیاسی بود.
در ارتباط با مجاهدین؟
بله. آن زمان که دستگیر شدند دانش آموز بودند. دلشان می خواست بداند بابت چه این ده سال زندان را تحمل کرده اند؟(!!)
این خانم حرفه ای که تلاش می کرد خود را غیرسیاسی و بی خبر از همه جا معرفی کند همچنین گفته است: در زمان آقای شاهرودی، همکاری سیستم قضایی با خانواده زندانیان بهتر بود. اما از زمانی که آقای لاریجانی بر سر کار آمده اند، هیچ گونه همکاری نمی شود و دائماً سنگ اندازی می کنند و اجازه طی شدن روند قانونی را نمی دهند.
شایان ذکر است برخی اعضای سابقه دار یا از خارج برگشته گروهک هایی نظیر منافقین، تندر، بهائیت، سلطنت طلبان، نهضت آزادی و جبهه ملی نقش گسترده ای در تحریک به بلوا و آتش افروزی و ایجاد فضای آشوب داشتند و البته طبق آموزش های قبلی در خانه های تیمی، قرار گذاشته بودند در صورت بازداشت احتمالی خود را بی خبر از همه جا، عابر و... جا بزنند حال آن که در اغلب موارد، فیلم تحرکات عناصر دستگیر شده به همراه لوازم بمب گذاری و ترور و انفجار و آدم کشی موجود است.

/ 0 نظر / 3 بازدید