شناسایی و افشای پشت‌پرده حامیان داخلی‌ریگی

شناسایی و افشای پشت‌پرده حامیان داخلی‌ریگی

 

با دستگیری ریگی بسیاری از حامیان داخلی و خارجی وی در حال شناسایی و دستگیری هستند.

به گزارش زاهدان پرس، ریگی که در سالهای جنایتش به صورت پنهانی از طرف حامیان وهابیش در داخل و خارج از ایران حمایت مالی و انسانی می شد، همچنان که قابل پیش بینی بود دستگیری ریگی تا به این لحظه بسیاری از حامیان داخلی و خارجی وی را رسوا کرده است.

گفته می شود افرادی که در داخل ایران علی الخصوص در استان سیستان وبلوچستان به جنایات تروریستی ریگی دلبسته بودند و از وی حمایت مالی و نیروی می کردند در چند هفته اخیر سعی کردند که از کشور از طریق مرز پاکستان یا افغانستان بگریزند که توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند.

این در حالیست که به اعتقاد ناظران امنیتی دستگیری ریگی و اعترافات وی در آینده ضربات شدیدی به جریان نفاق و وهابیت که در استان سیستان و بلوچستان با پوشش اهل سنت فعالیت می کند، خواهد زد.

در باره همین مطلب همچنین هفته نامه صبح صادق گزارش داد ؛پس از دستگیری ریگی پنج نفر از روحانیون مهم اهل سنت که در حوزه های علمیه سیستان و بلوچستان ریگی بودند و کمک های به گروهک ریگی می کردند ( هم مالی و هم نیروی) قبل از خروج از کشور بازداشت شده اند.علاوه بر این افراد 37 نفر دیگر هم بازداشت شدند که 2 نفر هم که فهمیدند گرفتار می شدند خودشان تسلیم شده اند.

گفتنی است که با این دستگیری ها قابل پیش بینی خواهد بود که موج جدیدی از شناسایی و افشای پشت پرده حامیان داخلی ریگی در راه خواهد بود.

/ 0 نظر / 3 بازدید