بهت ضدانقلاب از پاسخ کردها به توهم اعتصاب در کردستان

بهت ضدانقلاب از پاسخ کردها به توهم اعتصاب در کردستان

 

شبکه ایران: واکنش جالب مردم کردستان به فضاسازی‌های تبلیغاتی رسانه‌های مخالف جمهوری اسلامی ایران برای اعتراض به اعدام اعضای یک گروهک تروریستی، این رسانه‌ها را به انتشار اخبار جعلی و غیرواقعی واداشته است.

دعوت مردم به اعتصاب برای حمایت از تروریست‌ها

در روزهای گذشته و بعد از اعدام 5 تن از اعضای یک گروهک تروریستی تجزیه‌طلب در استان کردستان، جریانات اپوزیسیون و ضدانقلاب پروژه ایجاد ناآرامی در این استان را کلید زدند و تلاش کردند تا این مساله را به موضوعات قومیتی تبدیل کنند و این اعدام‌ها را به مخالفت ایران با جریانات محلی در کشور تعبیر کنند.

در همین راستا و در جریان یک فضاسازی تبلیغاتی گسترده، از مردم سنندج خواسته شد تا روز جمعه 24/2/89 دست به اعتصاب گسترده بزنند و با عدم حضور در خیابان‌ها و خالی کردن شهر، اعتراض خود به اعدام تروریست‌ها را اعلام کنند.

سایت‌های اینترنتی نظیر "گویانیوز"، "رادیو زمانه"، "رادیو کوچه"، "روزآنلاین"، "بالاترین"، "جرس" و شبکه‌های تلویزیونی نظیر "بی‌بی‌سی فارسی" و "صدای آمریکا" نقش اصلی را در تبلیغ این پروژه برعهده داشتند و بخش عمده برنامه‌ها و مطالب خود را به این مساله اختصاص دادند.

پاسخ مردم کردستان به پروژه اعتصاب و عدم حضور در خیابان‌ها

با این حال، شهروندان کرد بدون توجه به این تبلیغات رسانه‌ای از سوی مخالفان جمهوری اسلامی ایران، به مناسبت سالروز سفر مقام معظم رهبری به کردستان همایش عظیم پیاده‌روی 222 هزار نفری را با استقبال پرشور خود برگزار کردند.

در این همایش عظیم پیاده‌روی که با هدف تقویت ورزش‌های همگانی و تحقق شعار ورزش سلامت و تندرستی برگزار شد، مردم ورزش دوست سنندج اعم از زن و مرد، پیر و جوان، کودک و خردسال در این همایش حضور داشتند و این ایام سالروز سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری در اردیبهشت ماه سال گذشته را گرامی داشتند.

شما نمی‌فهمید؛ کردها اعتصاب گسترده کرده بودند!

پس از این حضور پرشور مردم سنندج در همایش پیاده‌روی که به منظور گرامیداشت سالگرد حضور آیت‌الله خامنه‌ای در این استان برگزار شده بود، رسانه‌های ضدانقلاب که پیش از این خبر از "اعتصاب گسترده در سنندج" و "حاکم شدن فضای امنیتی بر شهر" داده بودند، مجبور شدند تا دست به انتشار اخبار غیرواقعی و تصاویر آرشیوی بزنند.

سایت‌های "بالاترین" و "روزآنلاین" به طور مشترک، خبرهایی را مبنی بر اعتصاب مغازه‌داران سنندج در جمعه منتشر کردند. البته این سایت‌ها برای القای این خبر کذب خود به مخاطبان، عکسی را هم منتشر کردند و مدعی شدند که یکی از مغازه‌های سنندج به جرم تعطیلی در روز جمعه! که از آن به عنوان "اعتراض به اعدام تروریست‌ها" نام برده شده، توسط ماموران امنیتی پلمپ شده است.

هنوز چند ساعت از انتشار این عکس نگذشته بود که مشخص شد این عکس، آرشیوی و متعلق به دو سال پیش است. در همان زمان، یکی از سایت‌های وابسته به گروهک تروریستی تجزیه‌طلب در کردستان این عکس را منتشر کرده و مدعی شده بود که این مغازه به خاطر اعتصاب در روز 22 تیر پلمپ شده است.

البته همین مطلب هم در همان زمان از سوی مقامات استان کردستان تکذیب و اعلام شد که این مغازه صرفا به دلیل تخلفاتصنفی، پلمپ موقتشده است.

سایت‌های دیگر نظیر "جرس" و "روزآنلاین" هم ترجیح دادند به جای ارائه تصویر و سند، صرفا به انتشار مطالب توهم‌آمیز خود مبنی بر حاکم شدن فضای امنیتی در سنندج بپردازند و اشاره‌ای هم به حضور پرشور مردم در راهپیمایی گرامیداشت سالروز حضور رهبری در این استان نکنند!

تلویزیون دولتی انگلیس هم که در روزهای گذشته، دستبه انتشار گسترده اخبار مربوط به اعتصاب زده بود، پس از ناکامی این پروژه، سکوت محض پیشه کرده است.

گفتنی است، هفته گذشته 5 نفر از اعضای یک گروهک تروریستی که سابقه بمب گذاری در اماکن مختلف و استان‌های کشور را داشتند، پس از برگزاری دادگاه و محاکمه، به جرم اقدام مسلحانه علیه جمهوری اسلامی ایران و ترور ده‌ها تن از مردم ایران اعدام شدند.

/ 0 نظر / 3 بازدید