دفاعیات مدیر مسئول روزنامه کیهان در سومین جلسه دادگاه - قسمت دوم

.دفاعیات مدیر مسئول روزنامه کیهان در سومین جلسه دادگاه - قسمت دوم
ستون پنجم چه می کند که شما نکرده اید ؟ !

در شماره گذشته اولین قسمت از دفاعیه مدیر مسئول کیهان در پاسخ به شکایت انجمن موسوم به «دفاع از حقوق زندانیان» به ریاست آقای عمادالدین باقی و سخنگویی آقای صالح نیکبخت از نظرتان گذشت. قسمت دوم این دفاعیه را درپی می خوانید؛
2- آقای نیکبخت در جلسه قبلی دادگاه فقط به عنوان وکیل مدافع «انجمن دفاع از حقوق زندانیان» یعنی انجمنی که خود نیز عضو و سخنگوی آن هستند ظاهر نشدند، بلکه اتهاماتی بیرون از شکوائیه و کیفرخواست را هم علیه اینجانب و کیهان مطرح کردند. بنابراین اجازه می خواهم و حق قانونی خود نیز می دانم که با صرف نظر از برخی موارد به برخی دیگر بپردازم.
الف: ایشان بدون رعایت ادب و نزاکت؛ گفت؛ «مطالب شریعتمداری در کیهان بسیاری از مردان خانه را مورد اعتراض خانم ها قرار داده که چرا روزنامه کیهان را نمی خرند چون خانم ها به دلیل این که قطع کیهان بزرگ است در خیلی از کارها از آن استفاده می کنند که البته ما یادمان رفته بود بخریم، انشاءالله دفعات بعد...»
ریاست محترم دادگاه! آیا تأسف آور نیست که سخنگوی «انجمن دفاع از حقوق زندانیان»! و وکیل مدافع این انجمن به جای آن که برای اثبات ادعای خود علیه کیهان سند و یا دلیلی ارائه کند، به اینگونه سخنان سخیف و بی ادبانه متوسل شود؟! آیا این هجویات زیبنده یک انجمن مدعی حقوق بشر است؟ و اگر چنین نیست- که نیست- آیا نباید به ترحم بر احوال این انجمن گریست؟!
و اما، ابتدا باید به آقایان عرض کنم، اگر کیهان را نمی خرید و نمی خوانید، چرا مخالفت و دشمنی با کیهان ترجیع بند همیشگی شما و همفکرانتان است، خدا بر درجات امام راحل(ره) ما بیفزاید که خطاب به آمریکا و جریانات وابسته به آن می فرمود اگر می گویید چیزی نشده است پس چرا اینهمه هیاهو می کنید؟! شکایت های متعدد و پی درپی یک جریان خاص سیاسی و اقتصادی و افراد ضد انقلاب از کیهان که در بسیاری از آنها حضرتعالی به عنوان وکیل مدافع معرفی شده اید، نشان می دهد نه فقط کیهان را می خرید و می خوانید، بلکه تمامی شماره های آن را به دقت می کاوید و شخم می زنید. شخصی چند ساعت غر می زد تا ثابت کند که اهل غر زدن نیست!
ظاهرا آقای نیکبخت کوشیده اند ضعف استدلال خود در برابر اسناد معتبر کیهان را با بهره گیری از ترفند فرار به جلو پنهان کنند و عجیب آن که خطاب به اینجانب می گوید «کافر همه را به کیش خود پندارد» و البته باید گفت؛ جناب نیکبخت! «کفر»ی که مذموم و نکوهیده است، کفر به خداوند تبارک و تعالی و پذیرش بندگی قدرت های استکباری نظیر آمریکا و اسرائیل و انگلیس است یعنی همان ها که در دفاع از موکلین شما سینه چاک می دهند و یقه پاره می کنند آیا می توانید این نکته بدیهی را انکار کنید؟ حتما به خاطر دارید که وقتی موکل شما آقای عمادالدین باقی و رئیس انجمنی که حضرتعالی عضو و سخنگوی آن هستید، بازداشت شده بود، کاخ سفید رسما از ایشان حمایت کرده و خواستار آزادی بی قید و شرط وی شده بود. یادتان نیست؟ حتما هست!
و اما، در کلام خدا از «کفر» دیگری هم یاد شده که نه فقط نکوهیده و مذموم نیست، بلکه پسندیده و شایسته نیز هست، آنجا که می فرماید؛
«و من یکفر بالطاغوت و یؤمن بالله فقد استمسک بالعروه الوثقی، لانفصام لها والله سمیع علیم/256 بقره
کسانی که به خدا ایمان آورده و به طاغوت کفر می ورزند، چنگ در رشته محکمی زده اند که ناگسستنی است و خدا شنوا و داناست» اکنون از آقای صالح نیکبخت می پرسم که هرکدام از ما در کدام سوی این میدان ایستاده ایم؟ و طاغوت های زمان از کدامیک حمایت می کنند و به کدامیک از ما ناسزا می گویند؟!
ب: آقای نیکبخت به درج گزارش دادگاه در روزنامه کیهان اعتراض کرده و با اشاره به قانون مطبوعات پرسیده بود چرا با این تخلف کیهان برخورد نمی شود، که در این خصوص باید گفت؛ اولا؛ قانون مورد استناد تبصره یک از ماده 13 قانون مطبوعات است و تعجب آور است که ایشان با آنهمه ادعای حقوقدانی به تبصره 51 قانون مطبوعات و بدون ذکر ماده مربوطه استناد کرده بودند یعنی تبصره و ماده ای که وجود خارجی ندارد. ثانیا؛ تبصره یک از ماده 13 تاکید می کند «تا زمانی که پرونده در مرحله تحقیق و رسیدگی است، نشریه مورد شکایت حق ندارد نسبت به مورد رسیدگی مطلبی نشر دهد» و حال آن که اقدام روزنامه کیهان چاپ گزارش دادگاه بعد از تحقیق و رسیدگی بوده است که از شمول تبصره یاد شده بیرون است.
و اما، ثالثاً؛ به موارد زیر دقت کنید، این اسناد به وضوح نشان می دهد قانون در نگاه و دیدگاه مدعیان دروغین حقوق بشر و قانونمداری، فقط هنگامی قابل قبول است که بتوانند از آن برای پیشبرد اهداف غیرانسانی و ماموریت های آنچنانی خود استفاده کنند ولی آنجا که قوانین را مانع اهداف غیرقانونی خود می بینند، برای عبور از آن و پایمال کردن قانون کمترین تردیدی به خود راه نمی دهند، از جمله؛ جناب نیکبخت که چاپ دفاعیات اینجانب در کیهان را، آنهم بعد از پایان دادرسی، غیرقانونی معرفی می کند، خود نه فقط بعد از انجام مراحل تحقیق و رسیدگی، بلکه قبل از آن در مصاحبه با رسانه های بیگانه تمامی محتویات بسیاری از پرونده ها و از جمله پرونده مورد بحث را به صورت یکطرفه با آنها در میان گذاشته و منتشر کرده است. به عنوان مثال، آقای نیکبخت در جلسه قبلی دادگاه ادعانامه ای سراسر فحش و افتراء علیه اینجانب مطرح کرد که هرچه بود، هنوز وارد مرحله رسیدگی و تحقیق نشده بود و دفاعیات کنونی اینجانب در پاسخ به آن اتهامات واهی است. ولی ایشان قبل از رسیدگی و تحقیق، متن کامل اظهارات بی پایه خود در جلسه قبلی دادگاه را در اختیار رسانه های بیگانه و سایت های ضد انقلاب گذاشته و منتشر کرده است، کافی است فقط به یکی از موتورهای جستجوگر اینترنتی نظیر «گوگل» و یا «یاهو» مراجعه کنید و ملاحظه بفرمایید که متن ادعانامه ایشان علیه بنده و کیهان در بیش از 8هزار- توجه بفرمایید 8هزار- سایت و رسانه داخلی، خارجی و ضد انقلاب منتشر شده است.
آقای رئیس دادگاه، قضاوت بفرمایید که ایشان مجرم است و قانون را زیر پا گذاشته یا من که فقط گزارش دادگاه بعد از رسیدگی و تحقیق را در روزنامه به دست چاپ سپرده ام؟!
آقای صالح نیکبخت در تاریخ 11 دیماه 18- اول ژانویه 2003- بلافاصله بعد از جلسه غیرعلنی دادگاه عبدی- توجه بفرمائید که جلسه دادگاه غیرعلنی بوده است- با رادیو آلمان تماس گرفته و گزارش جلسه غیرعلنی را برای این رسانه بیگانه تشریح می کند.
در عملکرد آقای صالح نیکبخت و سایر مدعیان حقوق بشر، نمونه هایی از این دست قانون شکنی ها و تماس های مکرر ایشان با رادیوهای بیگانه و مخصوصا علاقه وی به مصاحبه با رادیو فردا برای گزارش درباره پرونده متهمان تروریست و دشمنان مردم این مرز و بوم به اندازه ای فراوان است که فقط ارائه فهرست آن نیز مثنوی هفتاد من کاغذ خواهد بود. درباره اصرار ایشان برای مصاحبه با رادیو فردا، اشاره به این نکته ضروری است که رادیو فردا با صراحت اعلام کرده و می کند که یک ایستگاه رادیویی وابسته به سازمان CIA- سازمان اطلاعاتی- آمریکاست. حالا به جای پرتقال فروش، پیدا کنید گزارش فروش را...! توضیح آن که «ضریب صداقت»! ایشان در ادعای عدم وابستگی به بیگانگان را بدون نیاز به ریاضیات مدرن و فقط با یک حساب سرانگشتی می توانید محاسبه بفرمائید!
3- آقای صالح نیکبخت می فرمایند که ایشان به عنوان وکیل مدافع برخی از متهمان به عملیات تروریستی نظیر تروریست های بمب گذار اهواز و یا انجمن متبوع ایشان یعنی «انجمن دفاع از حقوق زندانیان » فقط به وکالت از متهمان و یا دفاع از حقوق آنان پرداخته و هرگز وارد ماهیت جرم آنها نشده اند!
برای اثبات بی صداقتی آقای نیکبخت و انجمن متبوع ایشان و نشان دادن همراهی و همخوانی آنها با تروریست ها و عوامل وابسته به سازمان های اطلاعاتی بیگانه، اگرچه گفتنی بسیار است ولی از آن میان تنها به ذکر چند نمونه بسنده می کنم چرا که؛ «در خانه اگر کس است، یک حرف بس است»، ببخشید! چند حرف بس است!
الف: آقای عمادالدین باقی مسئول انجمن موسوم به دفاع از حقوق زندانیان بعد از اعدام 3 تن از تروریست های بمب گذار در اهواز که منجر به شهادت 6 نفر و مجروح شدن نزدیک به صد نفر از مردم کوچه و بازار شده بود، در مصاحبه با رادیو فردا- رادیوی وابسته به سازمان سیا- اعلام می کند که جریان دادرسی منجر به اعدام این افراد غیرعادلانه بوده است!
ب: آقای باقی در مصاحبه با همین رادیو، در همصدایی آشکار با بیگانگان و قاتلان مردم بی گناه کوچه و بازار تلاش می کند که برخورد با تروریست های آدمکش را یک مسئله «قومی» قلمداد کند.
توجه بفرمائید؛ تاکید انجمن یاد شده بر «قومی» بودن ماجرای تروریستی اهواز در حالی است که توهم پراکنی درباره مسائل قومی، یکی از شناخته شده ترین ترفندهای دشمنان بیرونی برای مقابله با نظام اسلامی و آشوب آفرینی در کشور بوده و هست. چه کسی می تواند انکار کند که برادران و خواهران عرب زبان ما در خوزستان قبل از آن که عرب باشند، مسلمان، مومن و فرزندان ایران هستند. آیا ایثار و فداکاری های آنان در جریان جنگ تحمیلی و مقابله جانانه آنها با بعثی ها که از قومیت عرب دم می زدند گویاترین سند برای نشان دادن توهم پراکنی دیکته شده آقایان نیست؟!
ج: ریاست محترم دادگاه و اعضای گرامی هیئت منصفه، لطفا در این خبر دقت بفرمایید. این سند که نمونه های آن فراوان است و فقط به عنوان اندکی از بسیارها به محضر دادگاه ارائه می کنم به وضوح نشان می دهد که «انجمن دفاع از حقوق زندانیان» فقط یک پوشش و بهانه برای ایفای نقش ستون پنجم دشمن از سوی آقای باقی و سایر اعضای انجمن یاد شده است.
ماجرا- که حتما به خاطر دارید- اینگونه است که یکی از شیادان فیلمی خلاف عفت عمومی از زندگی بسیار خصوصی یکی از هنرپیشگان زن به دست می آورد و آن را تکثیر کرده و در تیراژ وسیع می فروشد و منتشر می کند. در پی این اقدام زشت و مشمئزکننده، دستگاه قضایی کشور به منظور پیشگیری از موارد مشابه، مجازات سنگینی برای تهیه کنندگان و توزیع کنندگان اینگونه فیلم ها و CDها در نظر می گیرد.
اما، آقای باقی به عنوان رئیس انجمن دفاع از حقوق زندانیان با رادیو دولتی انگلیس یعنی BBC مصاحبه می کند و به بهانه مخالفت با مجازات اعدام- که در بندهای بعدی به آن خواهم پرداخت- به سیاه نمایی علیه نظام اسلامی پرداخته و ضمن حمایت تلویحی از رژیم خونریز پهلوی زبان دشمنان تابلودار اسلام و انقلاب را به کام گرفته و می گوید: «کشور ما کشوری بود که همیشه با وجود این که قانون حاکم نبوده، اما هنجارهای مذهبی نقش پلیس درونی را داشته اند و افراد را سلف کنترل ! کرده بود. حکومت مذهبی باعث شد که اخلاق و ارزش های مذهبی که شیرازه نظم این جامعه را حفظ کرده بود سست و متزلزل گردد و هیچ چیز جایگزین آن نشده است»!
ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیئت منصفه! ماجرای این پرونده را دست کم نگیرید و اقدامات مدعیان دروغین حقوق بشر را در جایگاه واقعی آن ارزیابی بفرمایید. از شما آقایان سؤال می کنم که مگر اسرائیل و آمریکا و انگلیس در پوشش دلسوزی برای اسلام به مبانی اسلامی حمله نمی کنند؟! این دشمنان قسم خورده علیرغم آنچه در نهان دارند در بسیاری از موارد آشکارا علیه اسلام موضع نمی گیرند؛ جرج بوش و اوباما در ماه مبارک رمضان افطاری می دهند، شیمون پرز از اسلام بیرون از حاکمیت تقدیر می کند و با مفتی دربار سعودی فالوده می خورد ! گوردون براون آغاز سال هجری را به مسلمانان جهان تبریک می گوید! خواسته همه آنها فقط این است که اسلام ناب محمدی(ص) یعنی اسلام ظلم ستیز بر کرسی قدرت نباشد. یعنی همان که آقایان عمادالدین باقی و نیکبخت و خانم شیرین عبادی و سایر مدعیان دروغین حقوق بشر دنبال می کنند. آیا مطابق نظر اعلام شده رئیس انجمن دفاع از حقوق زندانیان در مصاحبه با رادیو دولتی انگلیس، حاکمیت اسلام باعث ترویج فساد و فحشاء شده است؟! مگر همین اسلام نبود که مراکز فساد و فحشاء را بر چید و مگر همین اسلام اخلاق گرا نبود که سپاه پاسدارانش شخصی را که نمی خواهم از او نام ببرم و شاکیان به خوبی او را می شناسند صرفا به این علت که مادر خود را کتک زده بود از سپاه اخراج کرد و...آیا هنوز هم آقایان می توانند ادعا کنند که وابسته به بیگانگان نیستند یا می توانند انکار کنند که به بهانه دفاع از حقوق زندانیان در پی تخریب چهره نظام اسلامی برنیامده اند؟!
آقای صالح نیکبخت در مصاحبه با رادیو «دویچه وله» به گونه ای حیرت آور و سؤال برانگیز آدرس تمامی بازداشتگاه های نظامی ایران را در اختیار آنان قرار می دهد. انشاءالله که این اقدامات ورود به ماهیت جرم نیست! جاسوسی که جای خود دارد! آیا تمامی مواردی که برشمردم و فقط مشتی از خروارهاست به وضوح نشان نمی دهد که انجمن موسوم به دفاع از حقوق زندانیان برخلاف ادعای آقای نیکبخت نه فقط وارد ماهیت جرم می شود، بلکه آشکارا از جرم و مجرمان و جانیان و جنایتکاران حمایت نیز می کند؟

/ 0 نظر / 3 بازدید