چرا آقازاده‌های متهم به اغتشاشگری به دادگاه احضار نمی‌شوند؟

چرا آقازاده‌های متهم به اغتشاشگری به دادگاه احضار نمی‌شوند؟

 

چرا موسوی و کروبی با وجود شکایت بیش از 120نماینده مجلس، امضای طومار با بیش از یک‌ میلیون امضا از سوی مردم و تجمعات مختلف جلوی قوه قضائیه آزادانه به زندگی خود ادامه می‌دهند و با صدور بیانیه‌های مختلف سعی در سلب آرامش از جامعه را دارند؟

به گزارش شبکه ایران، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نامه ای به آیت الله آملی لاریجانی، از عدم احضار و محاکمه آقازاده های متهم به اغتشاش گری توسط دستگاه قضا انتقاد کرد.

در ابتدای این نامه آمده است: اوایل اردیبهشت‌ماه سال گذشته بود که با توجه به رو به اتمام بودن دوران حضور آیت‌الله هاشمی شاهرودی در مسند ریاست قوه قضائیه، خبرهایی از حضور یک شخصیت عالم و جوان در این مسند به گوش می‌رسید و این امیدها را در دل زنده می‌کرد که حسرت‌های برخورد قاطع با مفاسد اقتصادی، جرائم، زمین خوری‌ها و ... در دل جنبش دانشجویی آرمانخواه و مردمی که دل به آرمانهای این انقلاب و نظام بسته‌اند، تمام خواهد شد.

*چرا موسوی و کروبی آزادند؟

جامعه اسلامی دانشجویان با یادآوری انتخابات سال گذشته و آشوب های پس از آن خطاب به رئیس قوه قضاییه آورده است: گرچه عده‌ای از عناصر درجه دو و سه دستگیر و محاکمه شدند اما همانا سران اصلی فتنه یعنی موسوی و کروبی با وجود شکایت بیش از 120نماینده مجلس، امضای طومار با بیش از یک‌ میلیون امضا از سوی مردم و تجمعات مختلف جلوی قوه قضائیه آزادانه به زندگی خود ادامه می‌دهند و با صدور بیانیه‌های مختلف سعی در سلب آرامش از جامعه را دارند. اگر امروز برخوردی با فتنه انگیزان نشود، چند سال بعد نیز این دمل چرکین سرباز خواهد کرد و شاهد حوادثی مشابه خواهیم بود. تنها راه جلوگیری از تکرار حوادث مشابه خشکاندن ریشه فتنه است و این نیز میسر نیست مگر با برخورد قاطعانه و محکم با عوامل فتنه.

*انتقاد از عدم محاکمه آقازاده ها

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه این نامه آمده است: چرا آقازاده‌هایی که از آنها به عنوان عناصر اصلی اغتشاشات نام برده شد به دادگاه احضار نشدند؟ چرا در نظام جمهوری اسلامی هنوز عده‌ای از مصونیت آهنین برخورد دارند؟ چرا کروبی و موسوی دستگیر نشدند و هزاران چرای بی‌جواب دیگر. بی‌شک جنابعالی و همکارانتان پیام روشن و واضح حضور مردم در روز 9دی و 22بهمن را به خوبی درک کرده‌اید و به اهمیت آن واقفید و حال چرا این پیام‌ها جامه عمل نمی‌پوشد سوالی است که بی‌گمان دستگاه قضا باید جواب قانع‌کننده‌ای برای آن داشته باشد.

*انتقاد از بازداشت دانشجوی بسیجی

در بخش دیگری از نامه جامعه اسلامی دانشجویان به آیت الله لاریجانی از بازداشت مسئول بسیج دانشگاه امیرکبیر که در انتقاد از آزادی حسین مرعشی بیانیه صادر کرده بود، گلایه شده و آمده است: رهبر معظم انقلاب در پیام خود به یکی از تشکل‌های دانشجویی نقشه راهی برای آنها ترسیم می‌کنند و با عبارت «عدالتخواهی لب انتظار ما از دانشجویان است»؛ آنها را به وظیفه خطیر عدالتخواهی رهنمود می‌فرمایند اما متأسفانه شاهد آن هستیم که در پاسخ به بیانیه‌ یک تشکل دانشجویی در اعتراض به آزادی متهمی که به فاصله‌ چند ساعت پس از بازداشت آزاد شده بود، مسئول آن تشکل به دادگاه احضار می‌گردد و در راه مطالبه عدالت محکوم می‌گردد. قطعاً هیچ توجیهی از سوی مسئولین قوه قضائیه در برخورد با چنین فعالیتهای عدالت‌خواهانه دانشجویان توجیه‌پذیر نیست.

/ 0 نظر / 3 بازدید