روزشمار سالگرد جشن ملی جمهوریت/4 (چهارم خرداد 88)

روزشمار سالگرد جشن ملی جمهوریت/4 (چهارم خرداد 88)
رضایی: یا با احمدی‌نژاد یا با موسوی به دور دوم می‌روم
مهدوی کنی: ای کاش مرده بودیم و این حرف‌ها را نمی‌شنیدیم

 

آیت‌الله مهدوی کنی در جلسه درس خود با اشاره به سخنان تبلیغاتی میرحسین موسوی که جمعه شب از سیما پخش شد، بیان این اظهارات را کم لطفی نسبت به انقلاب دانست و گفت: «ای کاش مرده بودیم و این حرف‌ها را نمی شنیدیم. 30 سال ازانقلاب گذشته ولی بعضی بیانات طوری است که دلالت بر این می کند که اصلاً هیچ کاری در دوران انقلاب نشده است. آن برادرمان (موسوی) در سخنشان این طور فرموده اند که من آمده ام اقتصاد خراب ایران را در40 سال گذشته درست کنم. برادر! شما 10 سال قبل از انقلاب را هم چسباندی به 30 سال بعد ازانقلاب؟! یعنی از دوران نظام شاهنشاهی تا بعد از انقلاب، همه اینها یک پرونده با هم است و خراب است که می خواهیم درست کنیم؟»

کروبی: باید از منتخب ملت برای چهار سال آینده حمایت کنیم

مهدی کروبی در نشست خبری خود اعلام کرد: «آن کسی را که مردم برای 4 سال انتخاب کرده‌اند ضمن اینکه ممکن است نقدهایی نیز از آن شخص داشته باشیم ولی باید حامی او باشیم»

کرباسچی، مشاور ارشد کروبی نیز در ادامه این نشست خبری اعلام کرد: «مساله اصلی برای استراتژی هسته‌ای ایران رسیدن به نیروگاه هسته‌ای می‌باشد لذا هر اقدامی که برای رسیدن به نیروگاه هسته‌ای لازم باشد انجام خواهیم داد.»

سروش: آقای موسوی! شما که افتخارت پیروی از امام است، چرا؟!

عبدالکریم سروش در نامه ای سرگشاده خطاب به دولت آبادی، حامی میرحسین موسوی که روزنامه اعتمادملی آن را منتشر کرد، نوشت: «در خبرها آمده بود که آقای مهندس موسوی به دانشجویی که از نقش وی در انقلاب فرهنگی سوال کرده بود، چنین پاسخ داده بود که «من درآن هنگام نخست وزیر نبودم و نقشی در انقلاب فرهنگی نداشتم و سندی در این مورد وجود ندارد.»

آقای موسوی اما به جای گفتن این حقیقت ساده، راه ناصوابی را برگزید و پاسخ آن دانشجوی دلسوخته را چنان مبهم داد که کس نداند وی درآن ایام چه کاره بوده است.

آقای موسوی شما که همه افتخارتان پیروی از امام است، چرا؟ شما که خود منصوب امام بودید و به فرمان او بر صدر جلسات می‌نشستید چرا خبر درست و دقیقی از آن نمی‌دهید؟ آیا فردا هم اگر به کرسی ریاست‌جمهوری بنشینید، همین‌طور «حق دانستن» مردم را محترم می‌شمارید؟

گفته‌اید شما در انقلاب فرهنگی نقشی نداشتید، که اینطور؛ ولی صورت مذاکرات شورای انقلاب چیز دیگر می‌گوید: «مهندس میرحسین موسوی تنها کسی بود که از ضرورت انقلاب فرهنگی ار طریق حضور توده‌ها در دانشگاه سخن گفت...»

احمدی‌نژاد: گزارش‌های جهانی موید مدیریت اقتصاد ایران در مواقع بحرانی است

رییس جمهور در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران خارجی گفت: «در طول بحران اقتصادی جهانی متوسط رشد تورم در دنیا 82 درصد بود و این رقم به میزان تورم هر کشور اضافه شد اما در ایران این نرخ 70 درصد بود که نشان از مدیریت بر اقتصاد است. گزارش مراکز اقتصادی جهان موید آن است که ایران اقتصاد را در طول دوران بحران اقتصادی جهانی مدیریت کرده اما عدد مطلق تورم در کشور ما بالاست که ناشی از اشکالات ساختاری است و ما تلاش کرده‌ایم این اشکالات را حل کنیم.»

زیدآبادی: مشکلات امروز، معلول برنامه های دولت موسوی است

احمد زیدآبادی، از حامیان کروبی و دبیرکل ادوار دفتر تحکیم وحدت در نشست خبری خود گفت: «مشکلاتی از جمله بحران ازدواج، بیکاری و نیز تورم که کشور به آن دچار شده است، محصول برنامه‌ریزی‌های دولت موسوی در سال‌های مسئولیت اوست»

موسوی: تفاوت این دولت با دولت های قبلی در قانون گریزی است

میرحسین موسوی در نخستین نطق رادیویی خود اعلام کرد:

«بعد از جنگ و تغییرات قانون اساسی در سال 68 به فعالیت‌های دیگری مشغول شدم، البته از فعالیت‌های سیاسی دور نبودم.» وی ادامه داد:« وجه تمایز این دولت با دولت‌های قبل است این می‌باشد که از نظر من یک قانون‌گریزی وجود دارد، بنده در دانشگاه تربیت مدرس درس می‌دهم و مشکلات دولت را به تدریج پیدا کردم و آنچه که مرا بیشتر به صحنه کشاند این بود که دیدم این دولت برخلاف دولت‌های قبلی خیلی مقید به قوانین اساسی نیست و به آن پایبند نمی‌باشد.»

وی در پایان نیز اعلام کرد که دولت نهم نسبت به معضل بیکاری در کشور بی توجه است.

رضایی: یا با احمدی نژاد یا با موسوی به دور دوم می روم

همزمان محسن رضایی در دانشگاه آزاد گرگان حضور یافت و با انتقاد شدید از سیاست های اقتصادی دولت نهم گفت:«ادامه راه گذشته را شکست و ادامه راه احمدی‌نژاد منتهی به پرتگاه می‌دانم و باید راه سومی را در پیش گرفت» و در ادامه حضور خود در این شهر نیز در جمع اعضای ستاد خود در شهر گرگان حاضر شده و اعلام کرد: «پیش‌بینی من از انتخابات تا این لحظه دو مرحله‌ای است که یا بنده و آقای احمدی‌نژاد، بنده و میرحسین موسوی و یا میرحسین موسوی و احمدی‌نژاد به مرحله دوم خواهند رفت.»

احمدی نژاد: باور من این است که ما می توانیم

طبق قرعه محمود احمدی نژاد، آخرین کاندیدایی بود که باید نطق 30 دقیقه ای انتخاباتی خویش را خطاب به مردم عنوان می کرد. وی با حضور در رسانه ملی به دفاع از سیاست خارجی موفق دولت خود پرداخت و گفت: «در موضوع هسته‌ای نیز بدترین شرایط را تحمیل کردند و بعد از آن توافق‌نامه نامناسب، اعلام کردند که میوه عراق را در سعدآباد چیدیم و سپس در پاریس طرح‌های خود را تکمیل کردند و در مقابل حرکت روبه‌رشد ملت ایران سدی ساختند و حتی فعالیت‌های هسته‌ای و موضوعات غیر مرتبط با موضوعات هسته‌ای را تعطیل کردند و تا جایی پیش رفتند که گستاخانه خواهان تعطیلی آزمایشگاهها و دروس مربوط به مسئله هسته‌ای شدند و گستاخی را به حدی رساندند که به ساحت ملت ایران توهین کرده و گفتند ملت ایران محور شرارت است و این در شرایطی بود که بیشترین همکاری در افغانستان و عراق با آنها شده بود. باور من این بود که ملت ایران می‌‌تواند و شایسته جایگاه والایی است و شعار «ما می‌‌توانیم» حرف دل مردم ایران بود که با استقبال گسترده ملت و بخصوص جوانان مواجه شد و این استقبال باعث شد که ملت ایران در طول 4 سال علی‌رغم بحرانهای سنگین جهانی دستاوردهای عظیمی داشت.»

/ 0 نظر / 3 بازدید