مجمع روحانیون دست به کار شد

مجمع روحانیون دست به کار شد

 

شبکه ایران: با نزدیک شدن به انتخابات شوراها و در پی بالاگرفتن اختلافات میان سران فتنه، مجمع روحانیون مبارز خواستار همگرایی نمایشی اصلاح طلبان در آستانه خردادماه شد.

پس از آنکه میرحسین موسوی در جلسه ای با انتقاد از مواضع خاتمی، وی را ترسو نامید و از محافظه کاری های او انتقاد کرده بود، رئیس بنیاد باران نیز در مقام پاسخ به موسوی در آمد و گفته بود که حرکت های افراطی و ساختارشکنانه به جریان اصلاحات آسیب می‌رساند.

در کنار این اختلافات، مهدی کروبی نیز اخیرا با انتقاد شدید از خاتمی و موسوی خوئینی ها اعلام کرد که اگر از تشنگی در حال مردن هم باشد، راضی نیست به اندازه جرعه آبی از این دو نفر درخواست داشته باشد.

پس از این رویدادها بود که شخصیت های پشت پرده جریان اصلاحات تصمیم گرفتند تا در آستانه سالگرد انتخابات ریاست جمهوری، صورتی از یکپارچگی میان سران فتنه را برای نمایش بگذارند.

در همین رابطه، یک منبع آگاه به شبکه ایران خبر داد که روز پنج شنبه مقرر شده بود که آقای خاتمی برای دیدار با آقای موسوی راضی شود. هدف این جلسه رفع کدورت ها و افزایش هماهنگی ها میان سران فتنه ذکر شد.

آقای خاتمی بر خلاف دیگر سران اصلاحات در هفته های اخیر سعی کرده است که از مواضع افراطی سال گذشته فاصله بگیرد که همین موضوع سرمنشا اختلاف او با موسوی و کروبی شده است.

*راهکارهای مرد خاکستری برای کاهش اختلافات

در همین رابطه سایت خبری جوان گزارش داد: (م خ) که در محافل سیاسی به عنوان مرد خاکستری اصلاحات نامیده می‌شود، اخیرا در جلسه ای اظهار داشته است که باید شیب انتقادات نسبت به عملکرد موسوی و کروبی کم شود.

گفتنی است پیش از این خبری در رسانه ها منتشر شده بود مبنی بر اینکه یک عضو مجمع روحانیون مبارز گفته است که باید به هر قیمت که شده این سه نفر (منظور وی کروبی، موسوی و خاتمی است) را دور هم جمع کنیم و یک عکس دسته جمعی که بیانگر رفع اختلافات و وحدت جریان است را در رسانه ها منتشر کنیم تا به هواداران خودمان روحیه بدهیم شاید بشود برای22 خرداد یک کاری کرد!

تلاش بزرگان اصلاحات برای آشتی دادن صوری این سه نفر در حالی صورت می گیرد که کروبی و موسوی اخیرا دعوت مجمع روحانیون مبارز برای حضور در جلسه این مجمع را به دلیل فرصت طلبی های خاتمی رد کرده و کروبی در جلسات خصوصی خاتمی را به عافیت طلبی و نشستن بر سر سفره آماده متهم می کند و موسوی هم خاتمی را به معامله در پشت صحنه برای رسیدن به قدرت متهم کرده و از اینکه خاتمی حاضر نشده یک کلمه درباره جنبش سبز بگوید از برگزاری جلسه مشترک با وی خودداری کرده است.

/ 0 نظر / 3 بازدید