توزیع کوپنی کالاهای اساسی در آمریکا

توزیع کوپنی کالاهای اساسی در آمریکا

 

تلویزیون بی بی سی عربی در گزارشی با اشاره به تداوم بحران اقتصادی در آمریکا، شرایط اقتصادی را برای مردم این کشور "سخت " توصیف کرد و با پرداختن به پناه آوردن مردم به استفاده از کارت‌های سهمیه افزود: این کارت‌ها به عنوان نیاز اساسی مورد استفاده حتی گروه‌های اجتماعی متوسط نیز قرار می‌گیرند.

به گزارش فارس، تلویزیون بی بی سی عربی در گزارشی با پرداختن به تداوم بحران اقتصادی در آمریکا اعلام کرد که به رغم پخش اخباری مبنی بر بهبود اوضاع اقتصادی در کشورهای غربی ولی مسئولان آمریکایی معتقدند که زمان سخن گفتن از پایان رکود اقتصادی کماکان فرا نرسیده است.

گزارشگر تلویزیون بی بی سی عربی با اشاره به پناه آوردن مردم آمریکا به استفاده از کارت‌های سهمیه (یارانه‌ای)، در حالی که تصاویر خانمی که به سمت یک فروشگاه زنجیره‌ای می‌رود را پخش می‌کرد گفت: خانم "روسالیند بلوک " یک هنرمند موسیقی و نویسنده است که هیچ گاه گمان نمی‌کرد که برای خرید مواد غذایی مجبور به استفاده از کارت‌های سهمیه شود.

این گزارش با اشاره به گسترش دامنه بحران اقتصادی در میان مردم آمریکا می‌افزاید: با رو به وخامت گذاشتن شرایط اقتصادی این هنرمند موسیقی نیمی از مشتریانش را از دست داد به گونه‌ای که درآمد فعلی "بلوک " برای هزینه‌های زندگی خود و فرزندش کافی نیست.

در ادامه این گزارش خانم بلوک با بیان اینکه هیچ گاه چنین روزی را تصور نمی‌کردم؛ درباره استفاده از کارت‌های سهمیه به گزارشگر بی بی سی عربی گفت: من در سال‌های میانسالی‌ام می‌بایست در شرایط بسیار بهتری باشم ولی فعلا شرایط سخت است و تصمیم گرفتم که از فرصت (کارت‌های سهمیه) استفاده کنم.

این گزارش حاکی است که نیم میلیون آمریکایی ایالت نیویورک در سال گذشته برای دریافت کارت سهمیه در بانک موسوم به "بانک غذا " نام نویسی کرده‌اند و آنچه بر نگرانی مسئولان می‌افزاید این است که بخش بزرگی از این افراد جزء گروه اجتماعی (نسبتا مرفه) بودند که سابقا نیازی به کمک و مساعدت نداشته‌اند.

از طرفی "روبرت دوار " از مسئولان خدمات اجتماعی شهرداری نیویورک گفت: کارت‌های سهمیه سابقا برای کمک به بیکاران استفاده می‌شد ولی امروزه به ابزاری برای کمک به دارندگان مشاغل تبدیل شده‌اند و این یک تغییر بزرگی به شمار می‌رود.

استفاده از عبارت "این یک تغییر بزرگی به شمار می‌رود " در جملات فوق که از سوی یکی از مسئولان شهرداری نیویورک به کار می‌رود؛ شعار "تغییر " اوباما را به ذهن متبادر می‌سازد و ناخواسته این سئوال مطرح می‌شود "آیا وعده تغییری که اوباما حداقل در صحنه داخلی به انتخاب کندگان آمریکایی داد؛ همین خم شدن کمر آمریکایی‌ها در زیر بار بحران اقتصادی است؟ " بحرانی که خود زائیده سیاست‌های غلط دولتمردان غربی است.

بنا براین گزارش، به رغم اینکه کارت‌های سهمیه سابقا برای کمک به فقیران و بیکاران در آمریکا مربوط می‌شد ولی امروزه به عنوان یک نیاز اساسی مورد استفاده گروه‌های اجتماعی متوسط قرار می‌گیرد که هر چند پناه آوردن به آنها سخت باشد ولی در شرایط سخت این چنینی مجالی برای تمسک به فرهنگ "شرم " وجود ندارد.

/ 0 نظر / 3 بازدید