سخنان مهم دکتر احمدی نژاد درباره تهدید ایران به تحریم و تعرض

سخنان مهم دکتر احمدی نژاد درباره تهدید ایران به تحریم و تعرض

 

"دیدیم چند تن از آن‌ها جلسه را ترک کردند؛ از قبل گفته بودند که ما بیرون می‌رویم. وقتی از جلسه بیرون رفتند، من از بالا نگاه می‌کردم که آن‌ها با سرافکندگی و خجالت این جلسه را ترک کردند و معلوم شد که در دنیا چه کسی منزوی است."

دکتر محمود احمدی‌نژاد ظهر امروز یکشنبه در ادامه سفر یک روزه خود به کاشان با حضور در میدان جهاد این شهرستان در جمع مردم سخنان مهمی را ایراد کرد که خلاصه آن از متنی که ایسنا به طور مشروح منتشر کرده، به قرار زیر است:

*تجلیل از کاشان
اگر بخواهیم زیبایی‌های نقاط مختلف ایران را در یک نمایشگاه به نمایش بگذاریم، باید با افتخار اعلام کنیم آن نمایشگاه کاشان است.

*برای ساختن ایران نیازمند کار بیشتر ، همدلی و توکل به خدا هستیم
ما برای ساختن ایران فقط نیازمند امکانات طبیعی نیستیم؛ بلکه نیازمند کار،‌ کار و کار هستیم. کار یک امر مقدس است. کار برای یک ملت شرف، ‌استقلال و حیثیت می‌آورد.
رییس‌جمهور همچنین به اهمیت داشتن همدلی در بین مردم اشاره کرد و گفت:‌ اگر برای ساختن منابع داشته باشیم اهل کار باشیم ولی همدلی نداشته باشیم ایران ساخته نخواهد شد. اگر یک ملتی متحد و همدل باشد، تلاش کند و فقط به خدا توکل کند، راه پیشرفت و عزت در برابر او باز می‌شود، این‌ها عوامل بسیار موثری در ساختن ایران هستند. این‌ها عوامل بسیار مهمی برای ساختن ایران هستند اما در عرصه سیاست امروز بین‌الملل این عوامل به تنهایی کافی نیستند و باید یک عنصر دیگر نیز در کنار آن‌ها قرار بگیرد تا توکل،‌همدلی و تلاش شما در عرصه ساختن نتیجه دهد و آن عنصر عبارت از استقلال و عزت یک ملت است.


*ساختن ایران مستلزم حضور موثرجهانی هم هست
وی با بیان این‌که " ما برای ساختن ایران باید حضوری فعال، ‌موثر، هدایت کننده، ‌اثرگذار و سرکوب‌کننده قدرت‌های استکباری در عرصه جهانی داشته باشیم" تاکید کرد: ما باید عزت خود را حفظ کنیم و به فضل الهی در حال حاضر ملت ایران پرچم عزت را نه تنها در ایران بلکه در جهان برافراشته است.

 

*در کنفرانس اخیر معلوم شد چه کسی منزوی است
وی به حضورش در اجلاس بازنگری ان. ‌پی. ‌تی در نیویورک اشاره و یادآوری کرد: دیدیم چند تن از آن‌ها جلسه را ترک کردند؛ از قبل گفته بودند که ما بیرون می‌رویم. وقتی از جلسه بیرون رفتند، من از بالا نگاه می‌کردم که آن‌ها با سرافکندگی و خجالت این جلسه را ترک کردند و معلوم شد که در دنیا چه کسی منزوی است. من با یک شبکه آمریکایی مصاحبه کردم و گفتم که مستکبرین دائم می‌گفتند که ما ایران را منزوی می‌ کنیم، امام(ره)، رهبر معظم انقلاب و ملت ایران در پاسخ به گفته شما بارها اعلام کرده است که ملت ایران شما را صد برابر منزوی می‌کند و به زباله‌دان تاریخ می‌فرستد و اکنون نیز دیدیم که چه کسانی در عرصه جهانی منزوی هستند.


*تنها فرصت اوباما، ایران است و تنها فرصت آمریکا اوباماست
وی به مصاحبه خود با یکی از نشریات معتبر ‌آمریکایی در نیویورک نیز اشاره کرد و گفت: ‌در آن مصاحبه اعلام کردم که اوباما تنها فرصت آمریکاست که چهره آمریکا را اصلاح کند. اوباما باید کجا را اصلاح کند؟ باید فلسطین، عراق، افغانستان و را بطه با ایران را اصلاح کند و اصلاح بقیه امور منوط به اصلاح رابطه با ایران است. آن‌ها در خاورمیانه نمی‌توانند بدون ایران کاری کنند .در مسائل خاورمیانه ساده‌ترین مساله ایران است و بقیه مسائل پیچیده است و به سا دگی نمی‌توانند آن را حل کنند و آن‌ها نیازمند ایران هستند؛ چراکه نمی‌توانند بدون ایران کاری را انجام دهند. تنها فرصت آقای اوباما، ایران است و تنها فرصت آمریکا اوباماست.


*قطعنامه علیه ایران نه هیچ تاثیری دارد و نه هیچ ارزشی
رییس‌جمهور به بخشی دیگر از صحبت‌های خود با این نشریه آمریکایی اشاره کرد و گفت: در ‌آن‌جا گفتم که عده‌ای در آمریکا و برخی از کشورهای صاحب وتو تلاش می‌کنند که قطعنامه علیه ایران صادر کنند، گرچه ما از صدور قطعنامه علیه ایران استقبال نمی‌کنیم، توضیح می‌دهیم و توضیحات خود را ارائه می‌کنیم تا این اتفاق نیفتد، ولی اگر این اتفاق بیفتد و قطعنامه‌ای صادر شود پشیزی نزد ملت ایران ارزش ندارد.
وی ادامه داد: گفتم که اولین قطعنامه پایان اوباما است و پایان اوباما به معنای پایان سیطره بین‌المللی آمریکا خواهد بود.
*مرده را که لگد نمی کنند!
وی یادآور شد: خبرنگاری به من گفت که شما نگران حمله به ایران نیستید؟ من خطاب به او گفتم؛ چه کسی می‌خواهد به ایران حمله کند. گفتم مثلا چین؟ او در پاسخ گفت؛ او دوست ملت ایران است. گفتم؛ روسیه. او گفت؛ روسیه اهل این کارها نیست. آن خبرنگار ادامه داد؛ آمریکا نیز قطعا از این کارها نمی‌کند. به خبرنگار گفتم؛ پس چه کسی می‌خواهد حمله کند؟ خبرنگار کمی صبر کرد و گفت؛ رژیم صهیونیستی. خطاب به آن خبرنگار گفتم؛ آن‌ها اصلا در معادلات ایران و حساب و کتاب ملت ایران به حساب نمی‌آیند.
احمدی‌نژاد افزود: به آن خبرنگار گفتم وقتی که ارباب آن‌ها جا زده است، دیگر آن‌ها عددی نیستند. آن‌ها خود در سراشیبی سقوط قرار دارند و کارشان تمام است. این رژیم مثل یک هواپیمایی که موتور آن خاموش شده است دارد با سر بر روی زمین می‌خورد. گفتم؛ ان‌شاءالله کسی جرات نمی‌کند که به ایران حمله کند، ولی اگر رژیم صهیونیستی چنین خیالی کند، همین جوانان کاشانی ظرف دو دقیقه ریشه آن را می‌کنند و جواب قاطع به آن خواهند داد.
وی با اشاره به اضمحلال رژیم صهیونیستی گفت: مرده را دیگر لگد نمی‌زنند.

*امروز در دنیا تنها دو قدرت داریم
وی ادامه داد: در دیدارهایی که داشته‌ام خیلی‌ها این مطلب را گفتند که امروز در دنیا دو قدرت وجود دارد؛ قدرتی که دارد بالا می‌آید و شکوفا می‌شود که این قدرت نامش ایران است و دومین قدرت آمریکاست که دوره آن به پایان رسیده و رو به اضمحلال است و در حال حاضر عرصه جهانی عرصه این دو قدرت است.

*دلایل سقوط قریب الوقوع قدرت آمریکا
رییس‌جمهور با بیان این‌که " من اعلام کردم که دوره آمریکا تمام شده است و این نظام ساقط می‌شود" گفت: برای این سخنم ‌‌۵ ، ‌‌۶ دلیل را گفتم و گفتم یک قدرت زمانی رو به جلو است که جاذبه دارد و ملت‌ها با افتخار در سایه او حرکت می‌کنند و به دنبال او می‌روند اما به محض این‌که به نقطه‌ای رسید که در حل کوچکترین مسائل دست به سلاح ببرد و بخواهد برای حل مسائل از ابزار فشار و اسلحه استفاده کند، این قدرت کارش رو به پایان خواهد بود.

*ملت ایران هیچگاه در طول تاریخ اهل تجاوز نبوده است
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: ‌ملت ایران اهل منطق است، ایران هیچ‌گاه در دنیا از ابزار زور استفاده نکرده است، حتی در دوران هخامنشی که ما صد تا ایراد به دوران پادشاهی داریم، آن دوران نیز ملت ایران از ابزار زور استفاده نکرد، کشتار نشد و اگر ملت‌هایی زیر پرچم ایران آمدند، با افتخار آ‌مدند.

*سه راه برای استان شدن کاشان؛ اول افزایش جمعیت
وی با اشاره به درخواست مردم کاشان و مسوولان شهرستان کاشان در مورد استان شدن این شهرستان گفت: کاشان الحمدلله به لحاظ سابقه تاریخی، فرهنگی و اخلاقی و به لحاظ آداب و رسوم و نجابت و به لحاظ کار و تلاش همه ویژگی‌های لازم را دارد اما این‌جا یک ایراد قانونی وجود دارد و آ‌ن بحث جمعیت است که البته سه راه وجود دارد؛ یک راه آن فقط دست شماست و راه دیگر آن دست مجلس است و راه دیگر آن نیز تلفیقی است. همفکری کنید و یک راه پیدا کنید، یا باید قانون را درست کنیم که قبول دارم مسیر سخت و طولانی است. یا این‌که شما خود فکری بکنید. یا یک راه تلفیقی به کار ببرید و ما با مجلس صحبت کنیم و مقداری سقف جمعیتی را بالا بیاوریم و خود شما نیز کمک کنید. ‌چه چیزی بهتر از این‌که به جای ‌‌٠٠ ‌‌٣هزار کاشانی انقلابی و مومن، یک میلیون کاشانی نجیب داشته باشیم؟ چرا برخی حسادت می‌کنند؟ این سرمایه کشور است.

*حاشیه ها
مردمی که در میدان جهاد کاشان حضور داشتند، شعار می‌دادند: کاشان باید از اصفهان جدا بشه استان بشه/ اصفهان خداحافظ /
امام جمعه این شهرستان نیز خطاب به مردم گفت: به شما توصیه می‌کنم به جای این‌که بگویید اصفهان خداحافظ بگویید اصفهان سلام علیکم.
همچنین عده‌ای از مردم پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن‌ها نوشته بود: زلزله هشت ریشتری در نیویورک ، نیویورک با حضور احمدی‌نژاد بار دیگر لرزید.
در این مراسم تعدادی از مقامات شهرستان کاشان حضور داشتند.
رییس‌جمهور بعد از سخنرانی در جمع مردم کاشان این شهرستان را به مقصد تهران ترک کرد.

/ 0 نظر / 3 بازدید