سخنان رئیس جمهور در نیویورک همچنان بازتاب دارد

سخنان رئیس جمهور در نیویورک همچنان بازتاب دارد
 بولتون: احمدی نژاد با اعتماد به نفس بالا ظاهر شد

سرویس سیاسی-
پس از اظهارات رئیس جمهوری کشورمان در اجلاس بازنگری معاهده ان.پی.تی که همچنان در صدر اخبار و گزارشات محافل رسانه های خارجی قرار دارد، نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد: کسانی که جلسه سخنرانی احمدی نژاد را ترک کردند در انزوا بودند.
«جان بولتون» در گفت وگو با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز در جواب این سؤال که چرا برخی از نمایندگان اروپایی جلسه سخنرانی رئیس جمهور ایران را ترک کردند؟ گفت: آنهایی که این جلسه را ترک کردند در انزوا بودند.
وی افزود: در کنفرانس بازنگری معاهده ان.پی.تی نمایندگان 192کشور شرکت کرده بودند که تا هنگام اتمام سخنرانی احمدی نژاد تقریبا همه در آن جا ماندند.
سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل در پاسخ به این سؤال که متن و یا پیش نویس فعلی قطعنامه تحریم ها علیه ایران چیست، گفت: «ایرانی ها دقیقا می دانند که این متن و یا پیش نویس چیست برای آن که روسیه و چین هر روز دارند به آنها می گویند و من وقتی داشتم متن سخنان احمدی نژاد در اجلاس ان.پی.تی را می خواندم فکر کردم که عجب اعتماد به نفسی در او هست.»
بولتون افزود: احمدی نژاد می داند که همین حالا هم این تحریم ها به طور آشکار بی اثر شده است و هیچ فشاری روی ایران نمی آورند.
وی تصریح کرد: رئیس جمهوری ایران روحیه بسیار نیرومندی داشت.
روزنامه فرانسوی «نوول آبزرواتر» نیز در این باره نوشت: محمود احمدی نژاد اعلام کرد که کشورش به دلیل تهدید به اعمال تحریم های اقتصادی از برنامه هسته ای خود دلسرد و منصرف نمی شود و این اظهارات را درست زمانی مطرح کرد که آمریکا و متحدان آن در شورای امنیت سازمان ملل در حال بررسی سری جدید تحریم ها برای فشار آوردن بر تهران و وادار کردن دولت آن به صرف نظر کردن از برنامه غنی سازی اورانیوم خود هستند که البته با مخالفت های چین به عنوان یکی از پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و دارای حق وتو روبه رو هستند.
در ادامه این گزارش آمده است: احمدی نژاد علی رغم تهدیدهای آمریکا و متحدان آن از تحریم ها هیچ هراسی ندارد.
تلویزیون بی بی سی عربی هم در گزارشی از حضور محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران در نشست بازنگری «ان.پی.تی» در نیویورک با بیان اینکه تهران، غرب را به چالش کشاند به نقل از رئیس جمهوری کشورمان اعلام کرد که ایران توان رویارویی با تحریم های کشورهای غربی را دارد.
گزارشگر این شبکه با بیان اینکه در کشوری که برنامه هسته ای به صورت موضوعی ملی درآمده است، افزود: تهران روز به روز درجه به چالش کشاندن غرب را افزایش می دهد و از اعمال بسته چهارم تحریم ها هراسی نشان نمی دهد و رئیس جمهور آن در خاک آمریکا تاکید می کند که کشورش از هیچ تهدید و هشداری واهمه به دل راه نمی دهد.
وی با اشاره به سخنان احمدی نژاد در نیویورک افزود: در حالی که تهران از اعمال تحریم های جدید استقبال نمی کند ولی در همان حال نگران تحریم های جدید نیست.

/ 0 نظر / 3 بازدید